Alan Yok nedir?

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

icemilch
Yardımcı Asistan

Alan Yok nedir?

Mesaj gönderen icemilch » 26 Tem 2011, 10:16

mrb. alan kisminda "alan yok" yaziyor. aol sitesinde mezuniyet sartlari bolumunde; NOT: Ogrenimlerine "alan yok" olarak devam eden ogrencilerimiz henuz mezuniyet asamasina gelmemislerdir, yaziyor. konu hakkinda bilgisi olan var mi? tesekkur ederim.

ne istedigine dikkat et™­

icemilch

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Re: Alan Yok nedir?

Mesaj gönderen melodi » 26 Tem 2011, 12:54

merhaba.bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrenciler alan tercihi yapmadan öğrenim görecekler.yani matematik-fen,sosyal bilimler...gibi alanlar olmayacak artık.kısacası kaldırıldı.daha önce kayıt yaptıran 5.döneme kadar olanların seçtiği alanlı eğitim devam edecek sadece.benim ankaradan aldığım bilgi bu.

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 26 Tem 2011, 18:33

Yeni kaydolan arkadaşlar bir süre alansız devam edecekler. Aynı örgün liselerdeki ilk bir yılın ortak olması gibi. Sonraki dönemlerde alan seçebilecekler. Kaçıncı dönem olduğuna ilişkin kesin bir bilgim ise mevcut değil.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Tem 2011, 19:47

Fays yazdı:Yeni kaydolan arkadaşlar bir süre alansız devam edecekler. Aynı örgün liselerdeki ilk bir yılın ortak olması gibi. Sonraki dönemlerde alan seçebilecekler. Kaçıncı dönem olduğuna ilişkin kesin bir bilgim ise mevcut değil.
Fays, aslında öyle değil alansız olarak başlayan arkadaşların mezun olana kadar hiç alanı olmayacak. Kendileri seçmeli dersler yardımıyla sayısal-sözel hangisine yatkınlarsa onları seçip üniversite hedefleri için çalışacaklar...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 26 Tem 2011, 20:04

evet emrahk bende öyle biliyorum.çünki ben bu yıl başladım.ilk sınavıma mayıs ayında girdim.3.dönemden devam etmeye başladım şuan 4.dönemdeyim.sana bir şey sormak istiyorum ben ingilizce derslerini bir türlü geçemiyorum anlamıyorum ve sevmiyorum.bizde ingilizceden 1 den 8 e kadar.bunları veremezde muaf olursam üniversite sınavında bana ne gibi dezavantajı olur veya olurmu?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Tem 2011, 20:08

melodi yazdı:evet emrahk bende öyle biliyorum.çünki ben bu yıl başladım.ilk sınavıma mayıs ayında girdim.3.dönemden devam etmeye başladım şuan 4.dönemdeyim.sana bir şey sormak istiyorum ben ingilizce derslerini bir türlü geçemiyorum anlamıyorum ve sevmiyorum.bizde ingilizceden 1 den 8 e kadar.bunları veremezde muaf olursam üniversite sınavında bana ne gibi dezavantajı olur veya olurmu?
Üniversite sınavlarında İngilizce sadece alanı İngilizce olanlara özel sınav yapılarak soruluyordu. Artık alanlar kalktığından (senin alanın var mı bilmiyorum) yeni sistemde ne olacağını bilmiyorum. Eğer dil puanlarıyla alan bir bölüm istiyorsan İngilizce'lerden kalmanın sana zararı olur. Ama sayısal-sözel bir bölüme girerim dersen zaten üniversite sınavlarında İngilizce karşına çıkmaz...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Fays
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Fays » 26 Tem 2011, 21:02

emrahk yazdı:
Fays yazdı:Yeni kaydolan arkadaşlar bir süre alansız devam edecekler. Aynı örgün liselerdeki ilk bir yılın ortak olması gibi. Sonraki dönemlerde alan seçebilecekler. Kaçıncı dönem olduğuna ilişkin kesin bir bilgim ise mevcut değil.
Fays, aslında öyle değil alansız olarak başlayan arkadaşların mezun olana kadar hiç alanı olmayacak. Kendileri seçmeli dersler yardımıyla sayısal-sözel hangisine yatkınlarsa onları seçip üniversite hedefleri için çalışacaklar...
Hımm... Anladım kardeşim, pardon o zaman.

icemilch
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen icemilch » 26 Tem 2011, 22:56

mrb tekrar. konuyu cevaplama zahmetine girdiginiz icin hepinize tesekkur ederim. fakat cevabini aradigim aol sitesindeki; alansiz olarak devam eden ogrencilerin mezuniyet notuydu. =)
ne istedigine dikkat et™­

icemilch

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön