ek sınav

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
yıldızımm
Çırak

ek sınav

Mesaj gönderen yıldızımm » 19 Ağu 2011, 21:07

hiç bir şey anlamadım ben Tekirdağ çorkuda oturuyorum mezun olmama 13 kredi kaldı şimdi ben kaydımı yenilersem ek sınava bana en yakın şehir olan istanbulda girebilecekmiyim birde ek sınavla mezun olanlar üniversiteye giremez diyorlar onu hiç anlamadım ben şimdi ek sınava girip mezzun olsam nisanda üni sınavına giremiyormuyum birileri kafamdaki soruları cevap verirse pazartesi kayıt yenileyip ek sınava girmek istiyorum e üniversiteye gidemiyceksem ek sınava girmemin ne anlamı var yardımmmmmmmmmmmmmmm

asitanem
Uzman

Re: ek sınav

Mesaj gönderen asitanem » 19 Ağu 2011, 22:12

yıldızımm yazdı:hiç bir şey anlamadım ben Tekirdağ çorkuda oturuyorum mezun olmama 13 kredi kaldı şimdi ben kaydımı yenilersem ek sınava bana en yakın şehir olan istanbulda girebilecekmiyim birde ek sınavla mezun olanlar üniversiteye giremez diyorlar onu hiç anlamadım ben şimdi ek sınava girip mezzun olsam nisanda üni sınavına giremiyormuyum birileri kafamdaki soruları cevap verirse pazartesi kayıt yenileyip ek sınava girmek istiyorum e üniversiteye gidemiyceksem ek sınava girmemin ne anlamı var yardımmmmmmmmmmmmmmm

kim demis arkadasım ek sınava girip mezun olursa üniye gidemeyecegini? :D biz hepimiz burda acık liseden ek sınavla mezun olup üniye gitmek icin kac haftalardır ugrasıyoruz biliyormusun? o yüzden sıkma canını kaydını yaptır ins seneye basarırsın ;)

yıldızımm
Çırak

Mesaj gönderen yıldızımm » 19 Ağu 2011, 23:06

ya ne bilim facebook sayfasında adminler yazıyo yani ek sınav zaten 30 krediden az kalan öğrencilerin mezun olması için ama kaç kez aynı şeyi okuyunca canım sıkıldı teşekkür ederim pazartesi kaydımı yaniliycem :)

gülizar

Mesaj gönderen gülizar » 20 Ağu 2011, 08:31

arkadaşlar slm ben yeniyim bi sorum olacak

Bölüm: Genel Kültür
Toplam Dönemi : 11
AOL'de Okuduğu Dönem : 11
Toplam Kredi : 178
Ortak Kredi : 64

benim son durumum bu,ek sınava girebiliyormuyum? eğer girersem ek sınavdan sonra mezun olabilirmiyim?sizce bi engel var mı :(

fatihkarakum

Mesaj gönderen fatihkarakum » 20 Ağu 2011, 12:45

lys de üniversiteye yerleştim. dolayısıyla kayıt yaptıracağım üniversiteye. fakat ek sınavlar ile birlikte mezun olacam mezun olmadım henüz. ama kayıt zamanı 5-9 eylül. ek sınav tarihi 11 eylül. bu ne tezatlık. bununla ilgili bilgisi olan varmı? halk eğitim merkezinden sene başında mezun potasındasın o yüzden üniversite sınavına girebilirsin demişlerdi. pazartesiye kadar meraktan ölecem bilgisi olan varmı?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Ağu 2011, 19:03

gülizar yazdı:arkadaşlar slm ben yeniyim bi sorum olacak

Bölüm: Genel Kültür
Toplam Dönemi : 11
AOL'de Okuduğu Dönem : 11
Toplam Kredi : 178
Ortak Kredi : 64

benim son durumum bu,ek sınava girebiliyormuyum? eğer girersem ek sınavdan sonra mezun olabilirmiyim?sizce bi engel var mı :(
14 kredi eksiğin var tabiki girebilirsin. 14 kredilik alan kredisi eksiğin var bunları sınavda geçmen gerekir. Eğer zorunlu dersler bölümünde ortak dersler de varsa onlarıda seçip 30 kredi hakkını kullanabilirsin...
fatihkarakum yazdı:lys de üniversiteye yerleştim. dolayısıyla kayıt yaptıracağım üniversiteye. fakat ek sınavlar ile birlikte mezun olacam mezun olmadım henüz. ama kayıt zamanı 5-9 eylül. ek sınav tarihi 11 eylül. bu ne tezatlık. bununla ilgili bilgisi olan varmı? halk eğitim merkezinden sene başında mezun potasındasın o yüzden üniversite sınavına girebilirsin demişlerdi. pazartesiye kadar meraktan ölecem bilgisi olan varmı?
Forumda herkesin derdi bu. Bir şekilde halledecekler bu işi takip etmeye devam...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön