Diploma Notlarınız kaç ?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
bedirhan
Uzman

Re: Diploma Notlarınız kaç ?

Mesaj gönderen bedirhan » 26 Ağu 2011, 12:56

65,24

İnsan Olmak Yetmez,Yetmiyor Zaten...Süperman Olmak Lazım Bazen...
Toplam Dönemi : 11
AOL de Okuduğu Dönem : 7
Toplam Kredi : 218
Alan Kredi : 80
Durum : MEZUN

Feza
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Feza » 26 Ağu 2011, 23:10

O zaman hic muaf dersi olmayana 500 tam puan geldiği ile ilgili tahminim doğru. Geçemediğiniz derslerden muaf olmak iyi birşey ama üniversitede puanınıza iyi bir puan eklenmesini istiyorsanız muaf ders bırakmamaya bakın arkadaşlar...
Mesafeler gözyaşlarıyla doldurulamaz...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 Ağu 2011, 11:50

Tam puan gelmesinin muaf dersi olmamasıyla alakası yok aslında. Tabi ki ne kadar az muaf ders o kadar iyi ancak tam puan gelmesi için diploma notunun en az ''80-82'' ve üzeri olması gerekiyor.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

serenity
Doktor

Mesaj gönderen serenity » 27 Ağu 2011, 18:43

bence de. muaf dersin pek etkilediğini sanmıyorum. ben 81,22 ortalamaya 500 aobp aldım
muaf dersim yoktu ama.

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 27 Ağu 2011, 19:25

diploma notum 89.02.aobp 500 geldi.bu da 75 puan demekmiş.yani okulların verdiği en yüksek puan.an azı 15 miş.bu arada alan derslerimden bir tanesinden geçememiştim ve muaf olmuştum.o dersi bir daha seçmedim.demek ki muaf olmak etkilemiyormuş.ama girdiğim sınavların hemen hemen hepsinden 85 puan ve üzeri almıştım.
O Şimdi Üniversiteli

Feza
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Feza » 04 Eyl 2011, 21:32

Bu kanaate varmamın sebebi, önceki gönderilerde de okuduğunuz üzere buradaki Muhammed Emin arkadaşın diploma notu 84.02 gelmiş ama AOBP'si 349,443. . Fays arkadaşın ise 78.61 diploma notu ile 470 gelmiş... Bu durumda muaf deslere de bakıyorlar, ikisi de birbirini tamamlıyor sanıyorum...

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 Eyl 2011, 09:26

Feza yazdı:Bu kanaate varmamın sebebi, önceki gönderilerde de okuduğunuz üzere buradaki Muhammed Emin arkadaşın diploma notu 84.02 gelmiş ama AOBP'si 349,443. . Fays arkadaşın ise 78.61 diploma notu ile 470 gelmiş... Bu durumda muaf deslere de bakıyorlar, ikisi de birbirini tamamlıyor sanıyorum...
Diploma notu 84.02 gelen birinin AOBP'si 349 gelmesi imkansız kere imkansız bir durum. Ortada bir yanlışlık var. Mauflıkla alakası yok dediğimiz gibi, diploma notu 80 bilemedin 82 veya üzeri olan herkes tam AOBP puanı alıyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Feza
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Feza » 06 Eyl 2011, 22:37

Bu konunun 5. sayfasında yazıyor söylediğim durum, ben uydurmadım ki. Tabii o arkadaş meslek liseliyse ve meslek lisesinde durum farklıysa bilemem. Zaten diploma notu 80 ve üzeri gelen birinin de muaf dersi pek olmaz. Bu arada muaf ders bırakmamak cok mu kötü birşey ki boyle tepki veriyorsunuz? Sadece niye 500 tam puan verdiklerini anlamaya çalışıyorum. :- D Amaan, geçmiş gitmiş olay, biraz daha zorlarsam geri alırlar. :- ) Zaten okul birincisi kategorisine girmedikten sonra ne önemi var 500 puanın!... :-S

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 07 Eyl 2011, 09:02

Feza yazdı:Bu konunun 5. sayfasında yazıyor söylediğim durum, ben uydurmadım ki. Tabii o arkadaş meslek liseliyse ve meslek lisesinde durum farklıysa bilemem. Zaten diploma notu 80 ve üzeri gelen birinin de muaf dersi pek olmaz. Bu arada muaf ders bırakmamak cok mu kötü birşey ki boyle tepki veriyorsunuz? Sadece niye 500 tam puan verdiklerini anlamaya çalışıyorum. :- D Amaan, geçmiş gitmiş olay, biraz daha zorlarsam geri alırlar. :- ) Zaten okul birincisi kategorisine girmedikten sonra ne önemi var 500 puanın!... :-S
Tepki vermiyorum, neden tepkili olayım ki? :D Sadece muaf dersler değil, notların yüksek olması diploma notuna etkili diyorum. Çünkü diploma notu hesaplanırken ''başarılı dersler'' kısmında bulunan derslerin notlarının toplamı, krediye bölünüyor. Muaf ve başarısız dersler dikkate alınmıyor. Son olarak hala ısrarlıyım diploma notu 84 gelen birinin AOBP'si tam puan gelir. Okul birincisi yok Açık Lise'de ancak ''one_flower'' nick'li arkadaşımızın 89 olan diploma notuna karşı, AÖL'den tebrik mesajı gelmiş. Bu bile bir onurdur...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön