"A.Ö.L" Yeni kaydoldum.

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

emrahk
Onursal Üye

Re: "A.Ö.L" Yeni kaydoldum.

Mesaj gönderen emrahk » 14 Eyl 2011, 15:32

Hoşgeldin aramıza adaş; :)

Kripton sorularına güzel cevaplar vermiş, başarılar...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

denizcan

Mesaj gönderen denizcan » 14 Eyl 2011, 16:14

slm arkadaşlar ya benimde kafam çok karışık yeni kayıt yaptım ama hiş bişey bilmiyorum nasıl ders seçecem toplam kaç dersimiz var bide 18 yaş üstümü 2,5 senede liseyi bitirebiliyor anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 14 Eyl 2011, 16:26

denizcan yazdı:slm arkadaşlar ya benimde kafam çok karışık yeni kayıt yaptım ama hiş bişey bilmiyorum nasıl ders seçecem toplam kaç dersimiz var bide 18 yaş üstümü 2,5 senede liseyi bitirebiliyor anlamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba, sende aramızahoşgeldin öncelikle;

Şuan ön kayıt durumundasın, tahminen Ekim ayı sonlarına doğru veya aşağı yukarı o zamanlarda durumun kesin kayda dönecektir. Bu işlemden sonra ders seçme işlemi olacak, ya sistem seçecek ya da size seçme hakkı verilecek. Eğer ilköğretim diplomanla kaydolduysan ''alansız'', eğer liseden tasdikname ile geldiysen ve lise 1 üstü iken ayrıldıysan ''alan seçerek'' okuyacaksın. Alanlar, Genel Kültür, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Türkçe Matematik ve Yabancı Dil. Erken bitirmek için en makulu Genel Kültür alanı. Ama sayısalın iyi ise diğer bölümleri tercih edebilirsin. Veya yine sözel olan Sosyal Bilimler'de olabilir. 18 yaşını geçmiş herkes yılda 3 kere sınava giriyor ve sınavlar, Ocak, Mayıs ve Temmuz'da yapılıyor. Ve dönem başı 30 kredi, yılda toplam 90 kredilik dersin sınavına girebiliyorsun. Mezun olmak içinse kredi miktarı 192 sistemde. 2.5 yıda mezun olmak için ise her dönem en fazla 1-2 kredi fire vererek yani en az 28 gibi bir kredi almak gerekiyor. Durumun kesin kayıt olunca öğrenci sisteminde ''zorunlu dersler''adında bir bölüm açılacak ve kaç dersi lise hayatın boyunca görmen gerektiği yazacak. Şuan anlattıklarım karışık gelebilir. Durumun kesin kayda geçince sistemi daha iyi anlayacaksın. Aklına takılanları bu forumda sorup, cevabını alabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

denizcan

Mesaj gönderen denizcan » 14 Eyl 2011, 16:35

çok tşk cevabın için gerçekten içimi ferahlattın çok sağol.peki durumum aktif olduktan sonramı kitapları alacam yoksa şimdide alabilirmiyim?

Efisio
Çırak

Mesaj gönderen Efisio » 14 Eyl 2011, 17:12

ders seçme işleminin hemen ardından kitaplarını halk eğitim merkezinden alabilirsin.

Yns
Uzman

Mesaj gönderen Yns » 14 Eyl 2011, 17:27

Şu konuda detaylı bir açıklama yapmıştım.İşine yarayacak bilgiler mevcut.Soru işaretin kalmaz umarım...

viewtopic.php?f=29&t=5909
Resim

Kanadının altına sığınacak bir kuş arayan eskimiş saçak gibiyim sensiz,
Ya da bütün balinaların kıyıya vurup intihar ettiği bir deniz...

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 15 Eyl 2011, 00:33

@emrahk hoş buldum :), @Yns teşekkürler.

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön