BURDA EN BUYUK SORUN DERS SECME ORTAK SORUN BU

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
man
Yardımcı Asistan

BURDA EN BUYUK SORUN DERS SECME ORTAK SORUN BU

Mesaj gönderen man » 20 Eyl 2011, 15:57

evet arkadaslar bu ders secme isini bend etam anlayamadim...yasim 33 lise birden okumaya baslayacagim ilk kez kayit oldum ..simdi bu ders secme isi baya karisik yok ortak ders yok alan dersi yok sayisal yok sozel benim gibi egitimine 17 yil ara vermis birinin kafasinin bu kadar karismasida dogla sanirim lutven bilen bir arkadas ayrintili aciklarlarsa herkes faydalanir

simdi ben hangi dersleri secmem gerek lutven sirali yazarak yardimci olun
anlaya bilecegim sekilde yazarsaniz sevinirim simdiden tsk ederim emeginize saglik

Kullanıcı avatarı
şubat soğuğu
Acemi

Re: BURDA EN BUYUK SORUN DERS SECME ORTAK SORUN BU

Mesaj gönderen şubat soğuğu » 20 Eyl 2011, 17:52

DİL VE ANLATIM-1 TÜRK EDEBİYATI-1 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLÂK BİLGİSİ-1 COĞRAFYA-1
MATEMATİK-1
GEOMETRİ-1
FİZİK-1
KİMYA-1
BİYOLOJİ-1
SAĞLIK BİLGİSİ-1 TARİH-1 YABANCI DİL-1 bu derslerin toplam kredisi 27 artı 3 kredi daha istediğniz seçmeli derslerden seçip ders seçme işlemini tamamlayabilirsiniz.kafanıza takılan başka sorular varsa diğer arkadaşlarda eminim yardımcı olacaktır.tabi dersleri alanınızın genel kültür olduğunu varsayarak yazdım.
Adı : BATUHAN Soyadı : ÇETİN
Okul / Alan - Bölüm : AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / SOSYAL BİLİMLER
Öğrencilik Durumu : MEZUN

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 20 Eyl 2011, 20:39

cevap icin cok tsk ederim...alanim genel kultur olarak yazmisiniz dersleri sanirim diyelimki alanim farkli olsaydi dersler farklimi olurdu degisik alan secsem kimya fizik yine olurmuydu,,,tsk

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 20 Eyl 2011, 20:47

arkadaslar sunu yazmayi unutmusum ingilizce benim anadilim dir yillarca ingilterede yasadim ben ingilizcem iyidir...ders secerken bunun bana bir faydasi olurmu lutven yardim cunki alan ingilizce diye bir yer var ne demek bu

Kullanıcı avatarı
MeteHAN
Site Admin

Mesaj gönderen MeteHAN » 20 Eyl 2011, 20:59

Ders seçimi yapamayanlar için ders seçme hizmeti başlamıştır

acik.lise@hotmail.com Msn adresinde ders seçiminde zorlanan öğrencilere yönelik ders seçme hizmeti başlamıştır.

Kullanıcı avatarı
şubat soğuğu
Acemi

Mesaj gönderen şubat soğuğu » 20 Eyl 2011, 21:02

ingilizceniz çok iyiyse dil bölümü düşünseydiniz

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 20 Eyl 2011, 22:06

dil bolumunu sectigin zaman ne gibi avantajim olacak daha secmedim ben lise bir ilk kez kayit oldum lutven yardimm

Kullanıcı avatarı
şubat soğuğu
Acemi

Mesaj gönderen şubat soğuğu » 20 Eyl 2011, 22:14

üniversitede de dil bölümü okuyup ingilizce öğretmeni olunabilir yeminli tercüman olunabilir yani avantajı çok.ama yok ben uğraşamam normal okur geçerim derseniz genel kültür gayet iyidir.

Kullanıcı avatarı
şubat soğuğu
Acemi

Mesaj gönderen şubat soğuğu » 20 Eyl 2011, 22:21

man yazdı:cevap icin cok tsk ederim...alanim genel kultur olarak yazmisiniz dersleri sanirim diyelimki alanim farkli olsaydi dersler farklimi olurdu degisik alan secsem kimya fizik yine olurmuydu,,,tsk
evet 1. ve 2. dönemlerde mat. fizik kimya vb zorunludur ortak derstir.ya geçmeli yada 3 kere girip muaf olmalısınız.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Eyl 2011, 10:58

Man, ingilizce alanını okumak için İngilizce bilmek yetmez, gramer yani dil bilgisi bilmek ve ona göre çalışmak gerekiyor. Ama siz sanırım alansız okuyacağınız için alan seçme durumunda kalmayacaksınız...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 21 Eyl 2011, 11:37

neden alansiz okuyacagim birisi diyor alan sececeksiniz digeri diyor alan secmiyeceksiniz

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Eyl 2011, 11:41

İlkokul diplomasıyla kaydolduysanız alansız okuyacaksınız. Lise 1'den bıraktıysanız da alansız okuyacaksınız...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 21 Eyl 2011, 12:28

lise birden tastik name aldim o zaman alansiz okuyacagimi var sayalim yas 33 kayit olurken hoca 192 krediyi tamamliyackasin dedii simdi alansiz okuyacagim zaman lise birde hangi dersleri sececegim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 21 Eyl 2011, 12:36

Şubat Soğuğu arkadaşımız söylemeş dersleri. İlk olarak bu dersleri seçerseniz yararınıza olur. Ders seçimi otomatik sistem tarafından da atanabilir. Biz kayıt olduğumuzda böyleydi, değişmişte olabilir ama ilk dersler, arkadaşın yazdıkları...

Mustafa Kemal Atatürk

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 21 Eyl 2011, 15:05

verdikleri ogrenci sifrem ve numaram ile giris yaptim acik ogretim lisesi 4 yillik alan yok ..yaziyor ..lise bir birinci donem ogrencisiyim alan yok demek ne anlama geliyor

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön