80 KREDİYLE İLGİLİ SORU

Tarih dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Re: 80 KREDİYLE İLGİLİ SORU

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 26 Eyl 2011, 08:09

Allah'a şükür açılmış ders seçme ekranı..Çooooook şükür.... :) :) :)

Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 26 Eyl 2011, 08:36

BENDE AYNI DURUMDAYIM KREDİM 191 ORTAK DERSİM 73 ÇAĞRI MERKEZİ BANA DEMİŞTİKİ HAYRI ZORUNLULUK KALKTI 80 BULMA ZORUNLULUĞU YOK NASIL OLUYOR ŞİMDİ BU ÇELİŞKİ DİĞİLMİ HEM ORTAK DERSİ 80 ZORUNLULUĞUNU KALDIR HEM DERSİ 3 KERE GİRDİRİYORUM DİYE MEZUNİYETİN 3 DÖNEM SARKSIN HEMDE GİT MUAF OLDUKLARINDAN KREDİ TAMAML ABİRİ BANA ŞUNU NALIYCAM ŞEKİLDE KAPASİTEM ALICAĞI ŞEKİLDE ANLATSIN YADA ÖĞRENCİ NOMU VEREYİM Bİ,Rİ BAKSIN ÇILDIRCAM YA 1 KREDİ İÇİN ANKARAYAY GİTİM ŞİMDİDE MİLEET SEÇMELİDEN DİĞİL MUAF OLDUĞUN DERSTEN TAMAMLA DİYORLAR DERS KALMADIKİ SİSTEM DERS VERMİYOR ZATEN BİRİ BENİ Bİ ARASIN 0541 831 00 43 YADA VERİN NUMARANIZI BU KONUDA UZMAN BİRİ BENİ ARASIN ÇAĞRIDAKİ KADINLAR YANLIŞ YÖNLENDİRİYOLAR YANLIŞ PARAR YATMIŞTI KAYIT İÇİN ONU BİLE ALMASSIN DEDİLER AMA GELMİŞ BANKAYAY PARA BEN O KADININ DEDİĞİNE BAKIPTA ALAMIYCAM DİYE ARAŞTIRMADIM DİYE SÜRESİ, GEÇTİ İÇİN BANKADA PARAMI VERMİYOR

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Eyl 2011, 08:46

ferda_efsa yazdı:BENDE AYNI DURUMDAYIM KREDİM 191 ORTAK DERSİM 73 ÇAĞRI MERKEZİ BANA DEMİŞTİKİ HAYRI ZORUNLULUK KALKTI 80 BULMA ZORUNLULUĞU YOK NASIL OLUYOR ŞİMDİ BU ÇELİŞKİ DİĞİLMİ HEM ORTAK DERSİ 80 ZORUNLULUĞUNU KALDIR HEM DERSİ 3 KERE GİRDİRİYORUM DİYE MEZUNİYETİN 3 DÖNEM SARKSIN HEMDE GİT MUAF OLDUKLARINDAN KREDİ TAMAML ABİRİ BANA ŞUNU NALIYCAM ŞEKİLDE KAPASİTEM ALICAĞI ŞEKİLDE ANLATSIN YADA ÖĞRENCİ NOMU VEREYİM Bİ,Rİ BAKSIN ÇILDIRCAM YA 1 KREDİ İÇİN ANKARAYAY GİTİM ŞİMDİDE MİLEET SEÇMELİDEN DİĞİL MUAF OLDUĞUN DERSTEN TAMAMLA DİYORLAR DERS KALMADIKİ SİSTEM DERS VERMİYOR ZATEN BİRİ BENİ Bİ ARASIN 0541 831 00 43 YADA VERİN NUMARANIZI BU KONUDA UZMAN BİRİ BENİ ARASIN ÇAĞRIDAKİ KADINLAR YANLIŞ YÖNLENDİRİYOLAR YANLIŞ PARAR YATMIŞTI KAYIT İÇİN ONU BİLE ALMASSIN DEDİLER AMA GELMİŞ BANKAYAY PARA BEN O KADININ DEDİĞİNE BAKIPTA ALAMIYCAM DİYE ARAŞTIRMADIM DİYE SÜRESİ, GEÇTİ İÇİN BANKADA PARAMI VERMİYOR

Aslında ortada tuhaf bir durum yok. Önceden Genel Kültür bölümüne ''ortak ders yazan kredi bölümünüz 80 ve üzeri olmalı'' diye bir şart koşarlardı. Ama artık alansız sisteme geçiş yapılıyor ve elde var olan Genel Kültür öğrencilerini bir an önce mezun etmek için bu şartı kaldırdılar.

1- Şimdi öğrenci girişini açtığında senin kredin 192 değilse mezun olmaman normal. Tüm AÖL bölümlerinde standart olarak mezuniyet kredisi 192'dir.

2- Kredin 192 olsa bile iş bununla bitmiyor, ''zorunlu dersler'' kısmında ''öğrencinin zorunlu dersi bulunmamaktadır'' yazısını görmediğin sürece mezun olamazsın. Sadece 1 ders bile kalsa orada durum değişmez...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Tarih” sayfasına dön