ALAN ile ilgili sorun

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

ALAN ile ilgili sorun

Mesaj gönderen E-mine » 27 Eyl 2011, 16:17

Arkadaşlar Temmuz sınavı ile birlikte 5. dönemi geride bıraktım.. ilk iki dönem alanım genel kültürken sonraki 3 dönem Alan yok yazıyor..Alan değişimide aktif değildi şu an baktım alan değişimi aktif ne yapmalıyım böylece ALAN Yok olarakmı kalsın yoksa genel kültürü seçmelimiyim tekrar ?

emrahk
Onursal Üye

Re: ALAN ile ilgili sorun

Mesaj gönderen emrahk » 27 Eyl 2011, 17:42

E-mine yazdı:Arkadaşlar Temmuz sınavı ile birlikte 5. dönemi geride bıraktım.. ilk iki dönem alanım genel kültürken sonraki 3 dönem Alan yok yazıyor..Alan değişimide aktif değildi şu an baktım alan değişimi aktif ne yapmalıyım böylece ALAN Yok olarakmı kalsın yoksa genel kültürü seçmelimiyim tekrar ?
Alan yok olarak okuyan öğrenciler, 120 ortak dersi başarmalı, İngilizce 1-8 arası ortak dersler arasında. Dolayısıyla Genel Kültür'den çok daha zor. Genel Kültür'de ise zorunlu derslerde ders kalmaması ve dönemin 8, kredinin ise 192 kredi olması yeterli. Dolayısıyla Genel Kültür'ü tavsiye ederim...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 27 Eyl 2011, 18:33

emrahk yazdı:
E-mine yazdı:Arkadaşlar Temmuz sınavı ile birlikte 5. dönemi geride bıraktım.. ilk iki dönem alanım genel kültürken sonraki 3 dönem Alan yok yazıyor..Alan değişimide aktif değildi şu an baktım alan değişimi aktif ne yapmalıyım böylece ALAN Yok olarakmı kalsın yoksa genel kültürü seçmelimiyim tekrar ?
Alan yok olarak okuyan öğrenciler, 120 ortak dersi başarmalı, İngilizce 1-8 arası ortak dersler arasında. Dolayısıyla Genel Kültür'den çok daha zor. Genel Kültür'de ise zorunlu derslerde ders kalmaması ve dönemin 8, kredinin ise 192 kredi olması yeterli. Dolayısıyla Genel Kültür'ü tavsiye ederim...

Genel Kültüre geçeyim ozaman..Kafama takılan bir soru oldu ama 120 ortak dersi başarmalı derken 120 kredilik ortak dersmiiiiiii :(
Alanım Alan yok ve zorunlu derslerim şöyle..

116 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 6 6 1 Ortak
117 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 7 7 1 Ortak
118 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 8 8 1 Ortak
122 FELSEFE - 2 6 2 Ortak
141 T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 1 5 2 Ortak
142 T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 2 6 2 Ortak
406 DİL VE ANLATIM 6 6 2 Ortak
407 DİL VE ANLATIM 7 7 2 Ortak
408 DİL VE ANLATIM 8 8 2 Ortak
416 TÜRK EDEBİYATI 6 6 3 Ortak
417 TÜRK EDEBİYATI 7 7 3 Ortak
418 TÜRK EDEBİYATI 8 8 3 Ortak
422 FİZİK - 2 2 2 Ortak
432 KİMYA - 2 2 2 Ortak
491 TRAFİK VE İLK YARDIM BİLGİSİ 1 7 1 Ortak
492 TRAFİK VE İLK YARDIM BİLGİSİ 2 8 1 Ortak
500 YABANCI DİL - 6 6 2 Ortak
501 YABANCI DİL - 7 7 2 Ortak
502 YABANCI DİL - 8 8 2 Ortak

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 Eyl 2011, 18:39

Yeni başlayıp alansız okuyan öğrencilerin ''zorunlu dersler'' kısmında 120 kredilik ortak ders olur. Ama sende az varmış. Aslında alansız da okusan bu zorunlu dersleri geçip veya muaf olarak ve geri kalan krediyi seçmeli derslerle tamamlayarak mezun olabilirsin. Senin az dersin olduğu için zorunlularda, pek fark olmaz gibi alanlı veya Genel Kültür. Ben daha fazla dersin vardır diye düşünmüştüm. Tabi alanlı olarak okuduğun için İngilizce 6-7 ve 8 ortak olarak yazıyor şu an. Eğer Genel Kültür olsaydın, onlar ortak olmayacak, seçmeli olacaktı. İngilizcen iyi değilse alanını Genel Kültür'e değiştirebilirsin de, sana kalmış...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 27 Eyl 2011, 18:55

emrahk yazdı:Yeni başlayıp alansız okuyan öğrencilerin ''zorunlu dersler'' kısmında 120 kredilik ortak ders olur. Ama sende az varmış. Aslında alansız da okusan bu zorunlu dersleri geçip veya muaf olarak ve geri kalan krediyi seçmeli derslerle tamamlayarak mezun olabilirsin. Senin az dersin olduğu için zorunlularda, pek fark olmaz gibi alanlı veya Genel Kültür. Ben daha fazla dersin vardır diye düşünmüştüm. Tabi alanlı olarak okuduğun için İngilizce 6-7 ve 8 ortak olarak yazıyor şu an. Eğer Genel Kültür olsaydın, onlar ortak olmayacak, seçmeli olacaktı. İngilizcen iyi değilse alanını Genel Kültür'e değiştirebilirsin de, sana kalmış...
Kimya ve Fizik 2 den muaf olmak istiyorum o yüzden onları seçiyorum, Fizik2 aslında başarabilirim ama düşük puanla o yüzden muaf kalmayı tercih ettim..İngilizcede 4. döneme kadar iyi puanlar aldım fakat 5. dönemde zorlandım 50 60 puanla geçebildim..

Genel Kültüre geçmek çok iyi olacaktı bu açıdan fakat az önce Genel Kültürü seçip kaydet dediğimde ''Öğrencinin alanı, Alan Yok olduğu için alan değiştiremezsiniz..! '' uyarısıyla karşılaştım :(

hyilmaz
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen hyilmaz » 28 Eyl 2011, 05:45

E-mine yazdı:
emrahk yazdı:Yeni başlayıp alansız okuyan öğrencilerin ''zorunlu dersler'' kısmında 120 kredilik ortak ders olur. Ama sende az varmış. Aslında alansız da okusan bu zorunlu dersleri geçip veya muaf olarak ve geri kalan krediyi seçmeli derslerle tamamlayarak mezun olabilirsin. Senin az dersin olduğu için zorunlularda, pek fark olmaz gibi alanlı veya Genel Kültür. Ben daha fazla dersin vardır diye düşünmüştüm. Tabi alanlı olarak okuduğun için İngilizce 6-7 ve 8 ortak olarak yazıyor şu an. Eğer Genel Kültür olsaydın, onlar ortak olmayacak, seçmeli olacaktı. İngilizcen iyi değilse alanını Genel Kültür'e değiştirebilirsin de, sana kalmış...
Kimya ve Fizik 2 den muaf olmak istiyorum o yüzden onları seçiyorum, Fizik2 aslında başarabilirim ama düşük puanla o yüzden muaf kalmayı tercih ettim..İngilizcede 4. döneme kadar iyi puanlar aldım fakat 5. dönemde zorlandım 50 60 puanla geçebildim..

Genel Kültüre geçmek çok iyi olacaktı bu açıdan fakat az önce Genel Kültürü seçip kaydet dediğimde ''Öğrencinin alanı, Alan Yok olduğu için alan değiştiremezsiniz..! '' uyarısıyla karşılaştım :(

Kimya 1 ve 2 Fizik2'den daha kolay bence.

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 28 Eyl 2011, 22:41

Kimya 1 i verdimde 2 duruyor, kitabına bir göz atayım..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 29 Eyl 2011, 09:28

Ben birtek Matematik 1 ve anlamadığım şekilde Kimya 2'den muaf olarak mezun oldum. Geometri'leri bile kalmadan geçen ben, Kimya 2'de şeytanın bacağını bir türlü kıramadım...

Mustafa Kemal Atatürk

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön