Ders Seçebilen Var mı?

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Re: Ders Seçebilen Var mı?

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 26 Eyl 2011, 14:28

Evet kayıt yapan liseler kitap veriyor ben bir kısmını oradan aldım.

Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

nisan_
Acemi

Mesaj gönderen nisan_ » 26 Eyl 2011, 14:37

bu dönem milli güvenlik 1 ve 2 derslerini sectim online kitaplarına baktm biraz zor görünüyor kalmam inşallah...

hyilmaz
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen hyilmaz » 26 Eyl 2011, 14:42

nisan_ yazdı:bu dönem milli güvenlik 1 ve 2 derslerini sectim online kitaplarına baktm biraz zor görünüyor kalmam inşallah...
Askerlik yapmış biri için çok kolay :) Çalışmadan verirsin... Aksi halde biraz kitaba bakmak lazım :)

Kullanıcı avatarı
rukiye03
Doktor

Mesaj gönderen rukiye03 » 26 Eyl 2011, 14:46

nisan_ yazdı:bu dönem milli güvenlik 1 ve 2 derslerini sectim online kitaplarına baktm biraz zor görünüyor kalmam inşallah...
aynen bende korkuyorum :)

Kullanıcı avatarı
bursa_sezen
Uzman Doktor

Mesaj gönderen bursa_sezen » 26 Eyl 2011, 15:10

Açık Öğretim Lisesi / Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2011-2012 I. dönem Ders Notları (Kitapları), İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince Genel Müdürlüğümüze bildirilen Ek-1'deki depo adreslerine 30 Ekim 2011 tarihine kadar gönderilecektir.

Ek-2’de dağıtım merkezleri mevcut olup, hangi ilçelerin ders notlarını hangi ilçeden alacakları belirlenmiştir. Dağıtım merkezi olmayan ilçeler, ders notlarını hangi dağıtım merkezine bağlı iseler oradan temin edeceklerdir. Kayıt yapan/yenileyen okullar Ders Notu ihtiyaçlarını depo olan okullardan teslim alacaklardır.

boyle demesıne gore bu tarıhı bekleyecegız kıtap ıcın galıba

nilyec

Mesaj gönderen nilyec » 26 Eyl 2011, 18:41

arkadaslar yeni kayıt olanlar aktif hale gelmeden yani önkayıt öğrencisi durumu kalkmadan ders secip kitap alamıyor değil miii??

şans
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen şans » 26 Eyl 2011, 18:45

bende yeni kayıd yaptım aktif hale gelmeden kitap alamassın ekimin başlarında aktif hale gelcek ve ders seşceksin kitaplarını ondan sonra alcaksın.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 26 Eyl 2011, 19:02

hyilmaz yazdı:Kripton,
Sen halk eğitimden almamışmıydın kitapları? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum? Liseden alınıyorsa halk eğitime boşa gitmeyeyim :)

hyılmaz ben kitaplarımı halkeğitimden aldım kayıdımı da halkeğitimde yeniledim. Sadece ing-6 kitabı yoktu onu da orada bulamazsam liseye gidecem artık.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 26 Eyl 2011, 19:11

Bence liselerde okutulmaması gereken bir ders. Asker olan öğrensin tamam ama :!:

nisan zaten bu ders zorunlu bir ders seçmeli değil. Keyfime kalsa hiç seçmezdim zaten. Not ortalamamı düşürmekten başka hiç bir işime yaramadı ve 60 ve 55 alarak geçip kurtulduğum bir ders.

Ama gözünü korkutmuş olmayayım. Ben diğer ders kitaplarının istisnasız hepsini baştan sona bitirirken bu milli güvenlik ve ekonomi dersi kitaplarına doğru dürüst bakmadım bile. Eski çıkmış soruları çözerek girdim sınavlara ve geçecek kadar yaptım bişeyler.

Sen biraz kitabı da okursan 80-90 alabilirsin. Sorular öyle çok zor da değil yani.
Resim

nisan_
Acemi

Mesaj gönderen nisan_ » 28 Eyl 2011, 10:10

kitaplarımı aldım ders notlarımı yazmaya başladım...

nisan_
Acemi

Mesaj gönderen nisan_ » 28 Eyl 2011, 10:12

kripton yazdı:
Bence liselerde okutulmaması gereken bir ders. Asker olan öğrensin tamam ama :!:

nisan zaten bu ders zorunlu bir ders seçmeli değil. Keyfime kalsa hiç seçmezdim zaten. Not ortalamamı düşürmekten başka hiç bir işime yaramadı ve 60 ve 55 alarak geçip kurtulduğum bir ders.

Ama gözünü korkutmuş olmayayım. Ben diğer ders kitaplarının istisnasız hepsini baştan sona bitirirken bu milli güvenlik ve ekonomi dersi kitaplarına doğru dürüst bakmadım bile. Eski çıkmış soruları çözerek girdim sınavlara ve geçecek kadar yaptım bişeyler.

Sen biraz kitabı da okursan 80-90 alabilirsin. Sorular öyle çok zor da değil yani.
inşallah 80-90 alabilirim zorunlu ders olmasa bende secmeyecektim ama biraz fazla calısırım artık :)

canerimo
Doktor

Mesaj gönderen canerimo » 28 Eyl 2011, 19:35

ben yeni kayıt olmama rağmen. pazartesi yani 26 sında derslerimi seçtim. salı günü yani 27 sinde de kitaplarımı aldım. :) siz nasıl daha seçemediniz anlayamadım :?:

Kullanıcı avatarı
katre-jess
Acemi

Mesaj gönderen katre-jess » 28 Eyl 2011, 20:27

ben bugün yeniledim,ders seçimi yapılamıyor denilmişti ve müdüre sordum evet haftaya gelin dedi. eve geldim genede bakayım dedim ama ders seçimi yapılıyordu. dersleri seçtim yarın kitapları mı alacağım.
İnsanlara belirli bilgileri empoze etmek propagandadır...İnsanların hayal güçlerini büyüleyerek bilgi aktarmanın yolu ise eğitimdir... Bizdeki bakanlığın adı Milli Eğitim bakanlığı Değil... MİLİİ PROPAGANDA BAKANLIĞIDIR... a.şerif izgören

şans
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen şans » 29 Eyl 2011, 11:24

bende yeni kayıd yaptım açılmadı okul müdürüne sordum ekimin başlarında açılcak dedi bekliyorum.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön