İÇİMDE MATEM VAR

Sanat ve edebiyat bölümü...
monoroza
Çırak

İÇİMDE MATEM VAR

Mesaj gönderen monoroza » 07 Eki 2010, 20:48

içimde bir matem var
aşkımı özlüyorum gözlerim dumanlı...
ellerim boşaldı, yalnızlık var
sevdiğimi söylüyorum dudaklarım kararlı...

nerdesin demiyorum artık
aklımda değil yüreğimdesin,anlaşıldı...
yalansız sevdamdın yazık
benim olacaksın sandım, anlıma karalandı..

bilemem unuturmuyum seni
zaten sen sevmedin hiç beni
sevseydin olurdun şimdi
kollarımı açtım, ömrüm seninle harcandı..

Kullanıcı avatarı
Biradam
Yardımcı Uzman

Re: İÇİMDE MATEM VAR

Mesaj gönderen Biradam » 14 Eki 2010, 09:27

ÖYLE ÖZLEDİM Kİ SENİ :(
Ben ki alışkın değilim sensiz uyku tutturabildiğim gecelere, Duymadan o güzel sesini, uyku girmiyor işte bu yorgun gözlerime.Sabah gözümü ilk açtığımda elim hemen telefona gidiyor, acaba aradı mı? Diye.Ama her defasında senin dışında onlarca kişi görüyorum... telefonuma numaralarını cevapsız diye bırakan.Öyle özledim ki, sesinin sesimdeki yankısını!Çocuksu gülümsemene neden olan maymunluklarımı...Beni sevme şeklini öyle özledim ki...Bu lanet dünyada her geçen gün soğuyor insan hayattan, yaşamaktan.Çünkü hiçbir şey istediğimiz gibi gitmiyor maalesef.Dünyanın adil olmasını bekliyoruz, hani hiç değilse bize zarar vermemesini, huzurlu olmayı...Ama sanırım sabır taşı misali, bizi tam ortamızdan çatlatmaya niyetli.Öyle özledim ki, gözlerinin içine bakarken gözlerimden durduk yerde yaş gelmesini...Neden ağlıyorsun derdin, deli misin sen?Gözlerine bakınca neler gördüğümü bir bilsen, Sen olsaydın benim yerimde, mendil dayanmazdı gözyaşlarını silmene herhalde.Öyle özledim ki seni aradığımda sesindeki neşeyi...Kuşum derdin, özledin mi beni derdin.Bende belki tam anlatamam sana olan hasretimi diye Nasıl özlediğimi, seni nasıl sevdiğimi ispatlayayım diye hep yemin ederdim.Güzel gözlüm, öyle özledim ki seni...Yüreğim bir mecal kaldı şimdi.Her gece yatağıma geçip çalmasını bekliyorum lanet telefonumun.Her gece yalvarıyorum Allah ıma, bir an önce geçsin bu dertler bu sıkıntılar diye...Ve her gece uykuyu haram ediyorum gözlerime.A kadınım, öyle özledim ki seni...Tıraş bile olmuyorum eskisi gibi.Batıyor sakalların git kes öyle öp beni derdin.Öptürmezdin gül yanaklarını sinek kaydı olmadan yüzüm.Ama geri döndüğümde de kokumu içine çekerek öyle bir öperdin ki beni, hep öyle kalalım isterdim. Sevdiğim, öyle özledim ki seni...Sesini, nefesini, bana doğru kurduğun cümlelerin her bir kelimesini...Şimdi bekliyorken senden gelecek tek bir seslenişi, nasıl zor bir bilsen,Nefes alıp verdiğimde hasret ciğerlerime yakıyor, özlem saçlarımdan tutup çekiştiriyor.Sensin onun dermanı diyor içimdeki ses her gece.Canımın taaaa içi, öyle özledim ki seni...Her derdini alırdım üstüme, sen üzülme sen yorulma sen düşünme isterdim, ben bakarım çaresine... Yeter ki gülsün yüzün derdim, ben meydan okurum senin için bu alemin cümlesine...Kurban olduğum, aşkların en güzeli, bir tanem, gül bakışlım, kalbimin birincisi...Öyle özledim ki seni, sesini, nefesini...Haydi geri dön artık ta, mutluluktan kes şu nefesimi...
sus ve itaat et !

Görmezden Gelişlerim, Aptala Yatışlarım Kaybetme Korkumdan Değil; Karşımdakinin Yalan Söyleme Kapasitesine Olan Merakımdandır...

Kullanıcı avatarı
Biradam
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Biradam » 14 Eki 2010, 09:39

Merhaba,

İçimden geldi yine yazmak.ve senin bende başladığın gibi başlıyorum yazmaya..Küçük bir kum tanesiydin önceleri içimde hoşlantıdır diyip geçmiştim.Nerden bilebilirdim ki seni bu kadar sevebileceğimi. Nesin sen içimde ? bas bas bağıran, imkansızlaştıkça imkansızlaşan aşk mı? Ne yaptın bana anlamıyorum. nasıl oldu da bukadar büyebildin içimde ? Nekadar farklısın içimde bunu gözlerinin içine bakarak anlatabilirim sadece sana..k eşke o an gelse de söyleyebilsem bunları sana. senin herşeyini nasıl oluyor da bukadar saf doğal ve temiz algılayabiliyorum hayret ediyorum inan v kendimi tanıyamıyorum bu çoğu zaman..seni bu yüzden büyük bir mutlulukla suçluyorum.

Çok güzel seni sevmek acısını tatmak ve çok kötü seni yokluğunda bile özleyip yaşayamamak...

ahhhh ahh be mektuplardan habersiz sevgili ilkimsin sen benim ilk kalbimi çoşturansın.belki duygularımı bilsen karşılık verirsin bu küçük masum aşka ve beni bu sayfaya yazmaktan alıkoyabilirsin.ama nerdesin ki şimdi gözüm seni görüyo ama kalbini kalbim ne zaman görcek bilmiyorum.

Dkundum geçenlerde sana farkettinmi bilmiyorum,ama içimi yaktı bu dokunuş.Kalbim alev aldı birden bende ilk ilk başladığın gibi.içime akan gözyaşlarım dindirmişti halbuki az olda o ateşi kor olmaya başlamışlardı ki o dokunuş yeniden alev verdi o kor olmaya yakın olan ateşe.Yine alev alev oldun be içimde nasıl geçer bu acı bilmiyorum.tek bildiğim sevgili acın bile bal gibi kalbimde.....SENİ SEVİYORUM...!!!

bir kez daha bakın etrafınıza belki(ebatı önemli diil) bir aşk vardır etrafınızda

küçük bir aşk
sus ve itaat et !

Görmezden Gelişlerim, Aptala Yatışlarım Kaybetme Korkumdan Değil; Karşımdakinin Yalan Söyleme Kapasitesine Olan Merakımdandır...

Kullanıcı avatarı
Biradam
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Biradam » 16 Eki 2010, 13:01

İnsan birşeyi elde etmek için çabalar. Onu elde edince de bir kenara atar. 'Gerçek değerini ise onu kaybedince anlar'.
sus ve itaat et !

Kullanıcı avatarı
Biradam
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Biradam » 18 Eki 2010, 12:20

Ne tuhaflıktır, insanın sevdiğine dokunacak kadar yakın ama zifiri bir karanlık kadar görünmez duvarlarının olması... Ve bilir misin? Ne kadar kahredicidir sevdiğine insanın kendini anlatamaması... "Seni" derken, hıçkırığa boğulması... "Seviyorum" kelimesinin kalbinde kalıp yüreğini ve damarlarını her an cehennem ateşl...eri gibi acıyla yakması...(
sus ve itaat et !

Kullanıcı avatarı
Biradam
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Biradam » 20 Eki 2010, 11:28

Sırf başlayıp bitirebildiğim bir hikayem olsun diye. Bıktım ardımda yarım kalmış hikayeler taşımaktan.Çünkü bizzat ben, yarım kalmış bir niyetim. Anlamlarını bilmeden sevdiğimiz şarkılar var ya. İşte biz böyleyiz.Sesin kıvrılıp büküldüğü yerde ıslanıyor gözlerimiz. Hayat, sahip olduklarımızın dışında kalanlarmış meğ...er...
sus ve itaat et !

Kullanıcı avatarı
Biradam
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Biradam » 08 Kas 2010, 14:41

Büyümek” denir adına.. benliğini içeri çekersin.. saklarsın yaralı kalbini.. gözyaşını içine akıtırsın.. perde üstüne perde çekersin kimsesiz odanın penceresine.. perde üstüne perde çekersin çocuksu düşlerine, aykırılığına, içinden konuşmalarına...
Büyümek dedikleri aslında, bu korkunç boşlukta hep üşümektir..!
sus ve itaat et !

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 01 Eki 2011, 11:38

Biradam yazdı:Büyümek” denir adına.. benliğini içeri çekersin.. saklarsın yaralı kalbini.. gözyaşını içine akıtırsın.. perde üstüne perde çekersin kimsesiz odanın penceresine.. perde üstüne perde çekersin çocuksu düşlerine, aykırılığına, içinden konuşmalarına...
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
gülbeyaz
Doçent

Mesaj gönderen gülbeyaz » 01 Eki 2011, 12:10

Biradam yazdı:Büyümek” denir adına.. benliğini içeri çekersin.. saklarsın yaralı kalbini.. gözyaşını içine akıtırsın.. perde üstüne perde çekersin kimsesiz odanın penceresine.. perde üstüne perde çekersin çocuksu düşlerine, aykırılığına, içinden konuşmalarına...
büyümek dedikleri aslında sadece acı çekmekti. :cry:

Biz büyüdük kirlendi dünya...

“Şiir, Hikaye ve Güzel Sözler” sayfasına dön