Dershane

Her Konuda Tartışabilirsiniz
sonbahar
Doktor

Re: Dershane

Mesaj gönderen sonbahar » 02 Eki 2011, 17:28

dark_angel yazdı:dini konular dışında.fem dershanesini herkes çok övüyo.haftaya kayıt yaptırmak için dershanelre bakmay gidicem.feme giderim gibi geliyo.bu arada sınıflar gerçekten haremlik seramlık mı:)
siz oraya ders öğrenmeye gitmeyecek misiniz??ister kız erkek ayrı olsun ister karışık.farkeder mi??önemli olan verilen bilginin kalitesi değil mi??

O Şimdi Üniversiteli

sonbahar
Doktor

Mesaj gönderen sonbahar » 02 Eki 2011, 17:30

kripton yazdı:
emrahk yazdı:Dersaneye bak hele, harem-selamlık haa... :lol: :lol: :lol:
Arkadaşım bu konuyu bilimsel olarak araştırmışlar ve ayrı sınıflarda eğitim gören öğrencilerin başarılarında artış gözlenmiş ve ingiltere de bu tarz eğitim veren okullar varmış.( Ülkesi umarım yanlış kalmamıştır aklımda ama yurt dışında yaygınlaşıyor bu tarz eğitim )
doğru bir tesbit olabilir.en azından yandakine bakacak diye insanın dikkati dağılmazda derse konsantre olabilir.
O Şimdi Üniversiteli

çağrı
Uzman

Mesaj gönderen çağrı » 02 Eki 2011, 19:27

Hakkari'de yazları çobanlık yapan bir vatandaşımız Hacettepe kazandı. Ne dershaneye gitti ne de özel ders aldı. Maddi durumu kısıtlı. ülkenin dört bir yanından, hatta yurtdışındaki bazı vatandaşlarımızdan yardım yağdı bu başarılı azimli gence

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9698010.asp

aslında dershane disiplinli bir çalışma sağlıyor ama yinede bence yukardaki örnekte olduğu gibi azmin elinden hiç birşey kurtulmaz
başarılar kardeşim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 19:36

Dershaneye gitmeden üniversiteyi ilk sınavda kazanan tanıdığım var. İsteyince oluyor evet. Dershaneye gittiği halde kazanamayan da var. Tabi kişi kendi iradesi ile derslere yoğunlaşamayacağını biliyorsa dershane onun için gereklidir. Ama içinden gelmeyenin, kendini zorlamayanın da dershane kafasını yarıp bilgileri içine koyacak değil. Gerçi mevzu bu değil arkadaş dershane önerisi istemiş bizden ama bu husus da önemli sanırım.
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 19:39

çağrı yazdı:Hakkari'de yazları çobanlık yapan bir vatandaşımız Hacettepe kazandı. Ne dershaneye gitti ne de özel ders aldı. Maddi durumu kısıtlı. ülkenin dört bir yanından, hatta yurtdışındaki bazı vatandaşlarımızdan yardım yağdı bu başarılı azimli gence

aslında dershane disiplinli bir çalışma sağlıyor ama yinede bence yukardaki örnekte olduğu gibi azmin elinden hiç birşey kurtulmaz
başarılar kardeşim
Ama bu bir istisna, kaç kişi vardır böyle olan. Örneğin Olimpiyatlar'da 100 atlet koşar, biri kazanır ama 99'u başarısız olduğu için değildir. Bunun gibi birşey, dersaneye gitmeden ya da özel ders almadan, özellikle sayısal bir bölüm kazanmak çok zor. Ki üniveristede bölümlerin çoğunluğu sayısaldan öğrenci alıyor. İmkanı olan dersaneye gitmelidir, ya da fi tarihte olacak birşey olan devlet okullarının dersanelerle yarışır eğitim vermesi beklenmelidir...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

çağrı
Uzman

Mesaj gönderen çağrı » 02 Eki 2011, 19:48

emrahk yazdı:
çağrı yazdı:Hakkari'de yazları çobanlık yapan bir vatandaşımız Hacettepe kazandı. Ne dershaneye gitti ne de özel ders aldı. Maddi durumu kısıtlı. ülkenin dört bir yanından, hatta yurtdışındaki bazı vatandaşlarımızdan yardım yağdı bu başarılı azimli gence

başarılar kardeşim
Amabu bir istisna, kaç kişi vardır böyle olan. Örneğin Olimpiyatlar'da 100 atlet koşar, biri kazanır ama 99'u başarısız olduğu için değildir. Bunun gibi birşey, dersaneye gitmeden ya da özel ders almadan, özellikle sayısal bir bölüm kazanmak çok zor. Ki üniveristede bölümlerin çoğunluğu sayısaldan öğrenci alıyor. İmkanı olan dersaneyegitmelidir, ya da fi tarihte olacak birşey olan devlet okullarının dersanelerle yarışır eğitim vermesi beklenmelidir...
elbette bunun yanı sıra aöl öğrencisi olup 4 sene dershaneye giderek sınıf öğretmenliği çıkaran arkadaşlarımız var ve sözelden bile bir şey alamayanlar da ,sayısal yapmak zor olsada ama imkansız değil bence
ya bide siz ünüverste sınavına girdiniz mi hiç ,merak ettim dershaneyle yada kendi çalışmalarınızla üni.halletinizmi kardeş
bizlere çok yardımcı oluyrsunuz saolun inş ama merak ettim sizin bu konuda kişisel bir tecrübeniz var mı?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 19:50

Bende sınava girdim ve şuan İstanbul Üniversitesi AUZEF Coğrafya öğrencisiyim. Formasyon alabilirsek ilerde inşallah öğretmen olacağız. Kararlıyım ama alacağım ve öğretmen olacağım... :)
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

çağrı
Uzman

Mesaj gönderen çağrı » 02 Eki 2011, 19:51

çok sevindim adınıza
dershanesiz mi başardınız

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 19:53

Gitmedim evet, hem bir işte Cumartesi dahil çalıştığımdan zaman bulamazdım bu yüzden gitmedim, hem de ben dersanede ders dinleyecek yapıda biri değilim malesef. Nedendir bilmiyorum... :lol:

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 19:57

emrahk yazdı:

başarılar kardeşim
Amabu bir istisna, kaç kişi vardır böyle olan. Örneğin Olimpiyatlar'da 100 atlet koşar, biri kazanır ama 99'u başarısız olduğu için değildir. Bunun gibi birşey, dersaneye gitmeden ya da özel ders almadan, özellikle sayısal bir bölüm kazanmak çok zor. Ki üniveristede bölümlerin çoğunluğu sayısaldan öğrenci alıyor. İmkanı olan dersaneyegitmelidir, ya da fi tarihte olacak birşey olan devlet okullarının dersanelerle yarışır eğitim vermesi beklenmelidir...
Ben de bu sistemi anlamış değilim. Öğrenciler resmen yarış atına dönmüş durumdalar. Devlet okulu eğitimi düzgün veremeyecekse eğitimi özelleştirsinler ( zaten büyük bir çoğunluk yüksek miktarda para ödeyerek çocuğunu dershaneye gönderiyor, ee o zaman bi de devlet okuluna neden gidiyor )
Resim

çağrı
Uzman

Mesaj gönderen çağrı » 02 Eki 2011, 20:01

ben olsam çocukları devlet lisesine gndereceğime aöl ile beraber 4 beş sene ıyı bir dershaneye yazdırırım
bence daha verimli olur

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 20:06

Ben de olsam devlet okullarını kaldırıp tüm okulları ( ana sınıfından üniversiteye kadar ) özelleştirirdim. Çağı yakalamamız lazım abicim bu ne böyle üniversitelerimiz dünya üniversiteleriyle yarışır hale gelmeli ilimde bilimde. ( çok mu uçtum ne :wink: )
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 20:08

4 sene dersaneye para mı dayanır. Dersaneler kapatılsa aslında en güzeli bu olur. Eğitime kalite gelir, örneğin dersaneye gidenler hep birkaç adım önde, gidemeyenler için Boğaziçi, ODTÜ, Marmara, İstanbul Üniversitesi hayal gibi birşey. Kapansa dersaneler, herkes aynı eğitimi alır okulda ve kalite gelir. Ama oy kaybetme korkusuyla MEB böyle birşeyi göze alamaz tabi. Geçenlerde duyduğum bir habere göre, dersane sayısı devlet okulu sayısını geçmiş. Kapansa binlerce kişi işsiz kalır. Bunu dersane kavramı hiç çıkmadan yıllar önce yöneticiler düşünmeliydi, artık çok geç...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 02 Eki 2011, 20:11

Güzel ülkemde birgün eğitim sisteminin düzeleceğine inanıyorum. O günleri görebiliriz inşallah
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Eki 2011, 20:13

Torunlarımız ancak görür Kripton bu gidişle... :arrow: :lol:

Mustafa Kemal Atatürk

Kilitli

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön