Mezun Olamadım..

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
Cahhalne
Çırak

Mezun Olamadım..

Mesaj gönderen Cahhalne » 05 Eki 2011, 12:43

Arkadaşlar herşey tmm hala mezun olamadım yüzyüze eğitim hayır diyo okul ile görüştüm gönderdiklerini söylüyorlar ek yerleştirmede büyük ihtimal bi yere yerleşicem yerleştiğimde hala evet e dönmezse neyle kayıt yapıcam ben mezun yazısı verirler mi acaba ?

emrahk
Onursal Üye

Re: Mezun Olamadım..

Mesaj gönderen emrahk » 05 Eki 2011, 14:05

Okul gönderdiyse, acilen şunları yaparsan çözülecektir.

1- Çağrı merkezini arayabilirsin: 444 83 83
2- MAÖL Müdürlüğü'nü arayabilirsin: (0 312) 2969616
3- aloegitim@meb.gov.tr adresine mezuniyet taramanı yapıp, durumunu acilen (ek yerleştirmelere yetişmemgerek diye belirt) durmunun mezuna çevrilmesi için e-mail at. Kesinlikle altına T.C kimlik no ve öğrenci numaranı da eklemeyi unutma.

Bu arada durumun kesinlikle şunlara uyuyor mu?

Toplam kredin 20 ve üzeri, alan kredin 130 ve üzeri mi,
Dönemin 8 ve üzeri mi,
Ve ''zorunlu dersler'' kısmında ''öğrencinin zorunlu dersi bulunmamaktadır'' yazıyor mu?
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Cahhalne
Çırak

Mesaj gönderen Cahhalne » 05 Eki 2011, 14:20

zorunlu dersim kalmadı toplam dönemim 12 tüm notlarımda girildi

mail gönderdim tc kimlik ve öğrenci numaramı yazarak eğer mailden bişi çıkmazsa aramayı düşünüyorum. Peki hala evet e dönmezse halk eğitime gitsem üni kazanınca bana mezuniyet yazısı verirler mi acaba ?
En son Cahhalne tarafından 05 Eki 2011, 15:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Eki 2011, 14:25

Mezuna çevrilmediğin sürece Halk Eğitim'in yapacağı birşey yok. Zaten Halk Eğitim'den alacağın mezuniyet belgesi ile üniversiteye yazılamazsın. Çıkma belgesi almalısın Ankara'dan. Bütün şartlar uyduğu halde seni neden mezun etmedikleri sorusuna cevap bulamıyorum. Aylar geçti ben mezun olalı, seni neden görmediler bir türlü. Ek sınavla mı mezun oldun?..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Cahhalne
Çırak

Mesaj gönderen Cahhalne » 05 Eki 2011, 14:28

evet ek sınawa girdim alttanda 1 dersim wardı onuda verdim ek sınaw açıklandığında hem alttan dersi geçmiş oldum hemde krediyi tamamlamış oldum tüm bilgilerim tamam inş ek yerleştirme açıklanmadan bu işi hallederim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Eki 2011, 14:32

Ek sınavla mezun olduysan, normal. Sen şimdi mail attığın için, okudukları an incelemeleri yaptıktan sonra acilen mezuna çevireceklerdir. Dediğim gibi üniversiten büyük ihtimal çıkma belgeni birtek kabul edecektir, Ankara'ya gidip alman gerekebilir acilen, hazırlıklı ol yani..

Hayırlı olsun bu arada...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Cahhalne
Çırak

Mesaj gönderen Cahhalne » 05 Eki 2011, 14:34

sağolasın istanbulda ikamet ediyorum üni kayıt için kars a bile giderim yeterki işim görülsün..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 05 Eki 2011, 14:37

Yarın mail'ine cevap gelir, üniversiteye de yerleşirsin inşallah....

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Cahhalne
Çırak

Mesaj gönderen Cahhalne » 06 Eki 2011, 12:11

mail e cevap geldi okulunuz belgenizi yollamamış okulunuzdan belgenizi alıp bize yollayın diyo okula gidip belgemi yollucam çıkma belgesine halk eğitimden başvurduğum takdirde kaç günde elime ulaşır ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 Eki 2011, 15:49

Bence sen okula gidip yüzyüze eğitim belgeni verirlerse al ve aldığın gibi bizzat Ankara'ya gidip elden teslim et, o anda senin durumunu mezuna çevirip, çıkma belgeni verirler beklemeden. Yoksa aksi halde okuldan alacağın yüzyüze eğitim belgeni, Ankara'ya postalayacaksın, gitmesi 3-4 günü bulacak. Onlar inceleme, mezun etme derken birkaç gün daha geçecek edecek 1 hafta, sonra mezun olduğun için tekrar Ankara'ya çıkma belgesi dilekçesi yollayacaksın yine aynı işlemler vs.. vs... 1 ayı geçer tüm bu prosedür. Dediğim gibi acilen yüzyüze eğitimi tamamladı belgesini kendin götürürsen Ankara'ya, çıkma belgenle dönersin...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Cahhalne
Çırak

Mesaj gönderen Cahhalne » 06 Eki 2011, 16:51

walla emrah kardeş çok sağol çok yardımcı oluyosun ben en iyisi öyle yapayımda ankarada yol bilmem iz bilmem nası yapıcaz o iş hem yarın belgemi almayı düşünüyorum cumartesi açık mıdır ankaradaki büroları ankara otogarından indiğimde nası gidebilirim bi bilgin war mı istanbuldan gidicemde

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön