DERTLEŞME

Herşey serbest...
sevdalı

DERTLEŞME

Mesaj gönderen sevdalı » 11 Eki 2011, 13:36

En basit şeyleri bile bu siteden sormak zorunda kalabilirim kusuruma bakmayın.
Çünkü öğretmenlere çok kafam bozuk.Oflayarak işlem yapmaları beni deli etti.Birde bana sakın kimseye söylemeyin diye tembihlediler.Neymiş efendim herkes gelir kayıt olurmuş onların başına gelirmiş.

Kayıt için ilk okula gittiğimde nerdeyse cayacaktım o kadar moralimi bozdular "bu yaşta amir memur mu olacaksınız" dediler.Üstelik bunu diyenler öğretmenler.Normalde televizyondan yada medyadan mikrofon uzatsalar okumanın gerekliliğini yaşı olmadığını anlata anlata bitiremezler.Durum böyleyken bize davranışları tam tersiydi.

Ben takdir etmelerini beklemiyordum ama yardımcı olmalarını bekliyordum.Bu kadar isteksiz ve zoraki olmaları beni çok üzdü.
Bu yaştan sonra okuyup ne yapacaksınız diyen müdüre inat başarmak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: DERTLEŞME

Mesaj gönderen kripton » 11 Eki 2011, 18:20

Hiç üzülme onların lafları senin için kamçı olur. Okuyacağın yoksa da inadına okursun. Yani + değer olarak bak ve hiç moralini bozma. Hepimize benzer lafları diyenler oluyor. Bir de bu işlerde yardımcı olması gereken yetkililerin afrası tafrası cabası.

Sen onları boşver. Hayatının çok kısıtlı bir zamanında onlarla muhatapsın. Önemli olan yaptığın işe inanman ve başarman.
Resim

Kullanıcı avatarı
intrepid25
Doçent

Mesaj gönderen intrepid25 » 12 Eki 2011, 07:19

onların ne dediğinin bir değeri yok benzer şeyleri banada dediler! Şimdi aöf okuyorum ve mutluyum :D

Yns
Uzman

Mesaj gönderen Yns » 13 Eki 2011, 16:20

Eskişehir'de tam tersi bu durum.Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi'nde ne sıkıntınız olursa olsun elinden geldiğince yardımcı olan ve sistemi bilmeyene her şeyi teker teker anlatan bir hocamız var.Ayrıca müdür yardımcısı da çok kibar ve ilgili...
Resim

Kanadının altına sığınacak bir kuş arayan eskimiş saçak gibiyim sensiz,
Ya da bütün balinaların kıyıya vurup intihar ettiği bir deniz...

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 03 Haz 2012, 00:48

Bakma o aptalların ağzına senin yaşadıkların aynısı banada oldu öğretmenlerden bende nefret ediyorum aynen senin gibi.Liseden sürekli kaçıyorum derslerden okumaktan soğuttular öğrencileri.Bırak öğretmeni onlara hoca demek bile fazla :evil: Hocanın bir tanesine aynı şu şekilde konuştum sinirliydim Lise 1'di
Dedimki hocam siz öğretmenmisiniz kendimden emin bir şekilde şeytanca gülüşler atarak :twisted:
Lafa bak dedi karşında öğretmen duruyor ne biçim konuşuyorsun sen dedi.
Bende dedim öyle bir konuştunki sanki karşımda allah duruyormuş gibi dedim bak hoca dedim benim allahtan başka kimseden korkum yok sen ne biçim öğretmensin dedim.
Eee o biçim öğretmenim dedi altta kalmıyor ya bu hayvanlar.Dedim sen öğretmenlik diplomasını kasaptanmı aldın dedim.
Otur yerine 0 veriyom dedi.
Bende dedimki lan gerizekalı zaten 0 verdin ne konuşuyorsun orada dedim. :mrgreen: ve sınıftan çıktım moralim bir yükseldi ama varya off 8)
Bunu konuşmamın sebebi size çok zor sorular soracam 0 alasınız diye söyledi.
dediğide oldu ve 0 aldım ondan sonra bu lafı yapıştırdım suratına.
Açık öğretim lisesini okuycağımı bilseydim bütün öğretmenleri şişten geçirirdim emin olun.Hakediyorlar çünkü öğrencilere hayvan muamelesi yapıyorlar.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 03 Haz 2012, 01:07

bizim hoca vardı sınavda kopya çekilmesine izin veriyodumu yoksa bilmemezliktenmi geliyodu merak etmişimdir
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 03 Haz 2012, 01:23

serena yazdı:bizim hoca vardı sınavda kopya çekilmesine izin veriyodumu yoksa bilmemezliktenmi geliyodu merak etmişimdir
İşte sen onu bilmiyorsan süphelenmen gerekir arada tanıdık öğrenciler vardırki onların kopya çekmesine izin verir azmı gördüm.Öğretmeni disipline ben verdim o beni değil dedim müdür bey sınıfta kopya çekilmesine izin veriyor bu öğretmen dedim müdürde bana fırça kaydı bunlar harbi torpilli kimi kime şikayet etsen hepsinin göbek bağı var ondan sinir oldum okul okurken şimdi rahatım açıktan oh be :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 03 Haz 2012, 01:25

Jackal4540 yazdı:
serena yazdı:bizim hoca vardı sınavda kopya çekilmesine izin veriyodumu yoksa bilmemezliktenmi geliyodu merak etmişimdir
İşte sen onu bilmiyorsan süphelenmen gerekir arada tanıdık öğrenciler vardırki onların kopya çekmesine izin verir azmı gördüm.Öğretmeni disipline ben verdim o beni değil dedim müdür bey sınıfta kopya çekilmesine izin veriyor bu öğretmen dedim müdürde bana fırça kaydı bunlar harbi torpilli kimi kime şikayet etsen hepsinin göbek bağı var ondan sinir oldum okul okurken şimdi rahatım açıktan oh be :mrgreen:
torpilden sanmam bizim haco yaşlıydı biraz ondan olabilir
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

“Serbest Kürsü” sayfasına dön