sınıf geçme

Matematik dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
milne
Yardımcı Asistan

Re: sınıf geçme

Mesaj gönderen milne » 02 Oca 2012, 22:51

Merhaba arkadaşlar; Benim bir sorum olucaktı yeri burasımı bilmiyorum, değilse şimdiden özürdilerim,

Ben Lise1'de ailevi nedenlerimden dolayı okulu bırakmak zorunda kaldım, 2 yıl önce AÖL'ye kayıt oldum, bir iki sınava iş dolayısıyla malesef giremedim, mezuniyet hakkımda kafama takılan bir iki sor var, bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim,

Okuduğum Bölüm:4 Yıllık Genel Kültür

okuduğum Dönem:6

Toplam Dönemim:8

Ortak Kredi:59

Toplam Kredi:109

Benim mezun olmam için Toplam Kredi 192 olması gerekiyor, peki ortak kredimin kaç olması gerekiyor ?

Birde bir sorum daha var, diyelim ben 192 krediyi tamamladım ama zorunlu derslerim var, (Dilve Anlatımım her zmaan iyi) zorunlu derslerimide veremiyorum diyelim, dersimin MUAF olması için 2 kere aynı dersten sınava girmem gerekiyo değil mi ?

Umarım son cümleyi anlatabilmişimdir, şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

milne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen milne » 02 Oca 2012, 23:25

Yağmur damlaları yazdı:Yok başka bildiğim ben çok kısa bir süre ekol hoca dan matematik çalışmıştım..
edit; şimdi başka pc'den girdim videolar açıldı.

milne
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen milne » 03 Oca 2012, 20:43

milne yazdı:Merhaba arkadaşlar; Benim bir sorum olucaktı yeri burasımı bilmiyorum, değilse şimdiden özürdilerim,

Ben Lise1'de ailevi nedenlerimden dolayı okulu bırakmak zorunda kaldım, 2 yıl önce AÖL'ye kayıt oldum, bir iki sınava iş dolayısıyla malesef giremedim, mezuniyet hakkımda kafama takılan bir iki sor var, bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim,

Okuduğum Bölüm:4 Yıllık Genel Kültür

okuduğum Dönem:6

Toplam Dönemim:8

Ortak Kredi:59

Toplam Kredi:109

Benim mezun olmam için Toplam Kredi 192 olması gerekiyor, peki ortak kredimin kaç olması gerekiyor ?

Birde bir sorum daha var, diyelim ben 192 krediyi tamamladım ama zorunlu derslerim var, (Dilve Anlatımım her zmaan iyi) zorunlu derslerimide veremiyorum diyelim, dersimin MUAF olması için 2 kere aynı dersten sınava girmem gerekiyo değil mi ?

Umarım son cümleyi anlatabilmişimdir, şimdiden teşekkür ederim cevabınız için
.
Burada demek istediğim yani 192 krediyi tamamladım, zorunlu derslerden sınava giriyorum, bu zorunlu derslerin yanında'da istediğim derslerden sınava girip 192 olan puanımı atıyorum 200 veya üzeri yapabiliyormuyum ?

teşekkürler şimdiden..

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 05 Oca 2012, 19:12

Bir dersten muaf olabilmek için 3 kez sınava girmeniz gerekiyor. Mezun olabilmeniz için toplam 192 krediniz olmalı. Alan kredisi ise 80 olmalı. Ama bunlar ayrı ayrı değil bildiğim kadarıyla. YAni 192 kapsar 80 i
Resim

“Matematik” sayfasına dön