2. Dönemden sonra kayıt ..

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

2. Dönemden sonra kayıt ..

Mesaj gönderen dyg » 22 Oca 2012, 21:45

Ben lise son sınıfı geçen sene vermedim. Bu sene de 2. dönemde(23 Ocak'ta) AOL e kayıt olacağım fakat 2. Dönemden sonra kaydolduğum zaman ilk dönemi ne zaman vereceğim ya da verecek miyim bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,
yorgun bedenini ve ruhunu dinlendirmk istediğiydi..
Sadece HUZUR'du istediği,
bir damla dahi olsa kana kana içerdi...
Huzur...Bir damla huzur... ”

Take my darkest fears and play them
Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: 2. Dönemden sonra kayıt ..

Mesaj gönderen kripton » 22 Oca 2012, 22:50

Merhaba dyg, ben de ilk kayıt olduğumda senin gibi 2. dönemde kayıt yaptırmıştım ve ilk sınavıma mayıs ayında girmiştim.

BU durum senin kafanı karıştırmasın. Birinci dönem sınavına girme gibi bir zorunluluğun yok

BU dönem meselesi karışık gibi gözüküyor ama işin içine girince anlayacaksın ki çok basit.

Bu 2012 yılının 1. dönemi. Ama sınava girenler için farklı dönemler oluyor. Anlaman için somut örnek vereyim:

Mesela bu ocak sınavı benim 6. dönemimdi. Bir başkası için 2. dönem. Bir başkası için 1. dönem. Bazıları için 8. dönem vs........Yani kişilere göre değişiyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 23 Oca 2012, 17:46

amanınnn .) sanırım kimse benim kadar mutlu olamaz çok teşekkür ederim yanıtladığın için .. Bugün gittim 40 kredi kalmış zaten o da sanırım 2 sınav ediyormuş ..
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,

Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 23 Oca 2012, 21:22

Bir dönemde en fazla 30 kredilik ders seçebiliyorsun. Evet iki dönemde bitirebilirsin yani temmuzda mezun olabilirsin. Temmuz sınavına 17 yaşını doldurup 18 inden gün almış olanlar girebiliyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 24 Oca 2012, 13:11

ben 18 yaşındayım .) peki şu ygs sınavına girebilir miyim bu sene? Yardımcı olur musunuz çünkü gerçekten hiçbi bilgim yok ./
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,

Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Oca 2012, 13:38

Eğer şu an itibariyle "toplam dönemin" 6 veya fazla ise ve toplam kredin de 102 veya üzerindeyse, ÖSYM başvuru sürelerini birkaç gün uzattığı için sen de vakit kaybetmeden başvurunu yapabilirsin;

http://kpssrehber.com/guncelHaberOku.php?oku=225

Not: Sonradan farkettim ki, yeni kayıt olacakmışsın (ya da olmuşsundur bilemiyorum) bu durmda YGS başvurusunu nasıl yapacağın konusunda kayıt yaptırdığın okuldan bilgi alabilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 24 Oca 2012, 15:25

çok teşekkür ederim .. Evet yeni katılacağım bu sınava zaten bu yüzden bilgi almak istedim :) yardımlarınız için teşekkür ederim aklıma takılan şeylerde yine sorsam kızmazsınız herhalde bu kız da ne safmış diye .. Tekrar teşekkür hepinize :)
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,

Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 24 Oca 2012, 15:30

peki bu sene son sene ve henüz lise bitmedi benim için sınavlar da var bu durumdayken ygs ye kayıt yaptırabilir miyim?
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,

Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 24 Oca 2012, 21:44

Kızmak da ne demekmiş :D Biz zaten bu forumda bilgilerimizi paylaşmak için varız. Hepimiz acemi olarak başladık yavaş yavaş birbirimizden öğreniyoruz bu işleri.

Benim de mezuniyet temmuzda ve ygs ye girebiliyorum. Sen de büyük ihtimalle girebilirsin. KAyıt tarihleri uzatılmış herhalde bunu da buradan öğrendim. Tabi bunu ilgili okula gidip iyice öğrenmen lazım. KOlay gelsin.
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Oca 2012, 21:47

Dyg, evet başvuru yapabilirsin ama yeni kayıt olduğun için, ve öğrenciliğin henüz aktif olmadığı için nasıl kaç kredin var vs.. öğrenmeden başvurunu alırlar bilemiyorum. Dediğim gibi, yarın (en geç Perşembe) başvurunu yapmak için kayıt olduğun liseye müracaat et...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 24 Oca 2012, 21:57

kripton yazdı:Kızmak da ne demekmiş :D Biz zaten bu forumda bilgilerimizi paylaşmak için varız. Hepimiz acemi olarak başladık yavaş yavaş birbirimizden öğreniyoruz bu işleri.

Benim de mezuniyet temmuzda ve ygs ye girebiliyorum. Sen de büyük ihtimalle girebilirsin. KAyıt tarihleri uzatılmış herhalde bunu da buradan öğrendim. Tabi bunu ilgili okula gidip iyice öğrenmen lazım. KOlay gelsin.
:D güzel olmuş böylesi.

Valla onu bunu bilmem de ygs nin parasını yatırdık. Yani herkey tam tıkırında fakat takıldığım konu mayısta sanırım aol sınavı varmış eğer öyleyse ygs ye nasıl girilebilir anlamadım ben ama para yatırılmışken de beni koymazlar herhalde kapı önüne :) Teşekkür ederim.
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,

Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 24 Oca 2012, 22:08

emrahk yazdı:Dyg, evet başvuru yapabilirsin ama yeni kayıt olduğun için, ve öğrenciliğin henüz aktif olmadığı için nasıl kaç kredin var vs.. öğrenmeden başvurunu alırlar bilemiyorum. Dediğim gibi, yarın (en geç Perşembe) başvurunu yapmak için kayıt olduğun liseye müracaat et...
kayıt tamamlandı bugün öğrenciliğim de 2 güne aktifleşirmiş zaten alan değişikliği de yapacağım off çok işim var düşününce anlıyorum da... Kredi bilgilerim şöyle alan değişikliğinde değişmiyormuş zaten az önce aradım :)
toplam kredi: 152
alan kredi: 62

bu arada bende şöyle bi durum oldu 3 senemi normal okula gittim verdim(10. Sınıfta alan olarak tm idim 11. Sınıfta başka okula geçmiştim ve sosyal bilimleri seçmiştim alan olarak) sonra birkaç karışıklık çıktığı için son senemi vermemiştim geçen sene aole kayıt yaptırmıştım(alan olarak sosyal b. Seçmiştim). Tabii yine benden kaynaklanan sorunlar nedeniyle gitmedim. Bu sene de kaydoldum şu an sistemde alan sosyal b. Olarak geçiyor ama aktifleşince TMyi seçeceğim. Sanırım bu durumdan kaynaklanan bi sorun çıkmaz değil mi? Gerçi arayıp sordum bi saçmalık çıkmaz diye düşünüyorum ama yine de sorayım dedim ..
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,

Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 24 Oca 2012, 22:14

Bir sorun çıkmaz, öğrenciliğin aktif olunca alanını kendin internet üzerinden değiştirebilirsin. Ama ÖSYM'ye bunu dilekçeyle bildirmen gerekebilir, sen YGS'ye şuan ki alanınla başvurmuş, yani Sosyal Bilgiler öğrencisi olarak görünüyor olacaksın. Sonra TM alanına geçince, ÖSYM'ye dilekçe ile, TM alanına geçtiğine dair dilekçe göndermelisin. Bunun sebebi de, senin AOBP dene okul puanını hesaplarken bir yanlışlık olmamaması için. Yeni bir AÖL öğrencisi için fazla karşık mı oldu bilmiyorum ama bunları bilmen senin yararına olacaktır... :)

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
dyg
Doktor

Mesaj gönderen dyg » 24 Oca 2012, 22:19

emrahk yazdı:Bir sorun çıkmaz, öğrenciliğin aktif olunca alanını kendin internet üzerinden değiştirebilirsin. Ama ÖSYM'ye bunu dilekçeyle bildirmen gerekebilir, sen YGS'ye şuan ki alanınla başvurmuş, yani Sosyal Bilgiler öğrencisi olarak görünüyor olacaksın. Sonra TM alanına geçince, ÖSYM'ye dilekçe ile, TM alanına geçtiğine dair dilekçe göndermelisin. Bunun sebebi de, senin AOBP dene okul puanını hesaplarken bir yanlışlık olmamaması için. Yeni bir AÖL öğrencisi için fazla karşık mı oldu bilmiyorum ama bunları bilmen senin yararına olacaktır... :)
şimdi de dilekçe çıktı başıma. Üyeliğim hala aktif edilmemiş ki alan tercihi yapıp kitapları alayım.

Peki sınav sistemi nasıl yani 3 yanlış1 doğruyu götürür gibi kurallar falan var mı? Kaç soru içerisinden ne kadar doğru cevabım olursa geçmiş görünürüm?
Resim

I Love myself...

“Tek bildiği,

Like a lullaby
.

Resim

FenerBahçe

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 25 Oca 2012, 18:58

3 yanlış bir doğruyu götürmüyor. O yüzden sınavda bütün soruları işaretle. 20 tane sorudan en az 9 tane yaparsan 45 puan alıp geçiyorsun.

Ayrıca ygs için şöyle olacak. Nisan 1 de ygs sınavına gireceksin. Mayıs ayında da açık lise sınavına. Kafan karışmasın yani hepimiz bu şekilde gireceğiz sınavlara
Resim

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön