Hangi alanı seçmeliyim.

İngilizce dersi hakkında sorularınızı, cevaplarınızı, bildiklerinizi paylaşabilirsiniz...
bilisimci
Çırak

Hangi alanı seçmeliyim.

Mesaj gönderen bilisimci » 25 Oca 2012, 15:16

Arkadaşlar merhaba;

ingilizcem upper intermediate ve din, tarih,bilişim teknoloji teknik servis, ağ işletmenliği gibi derslerde çok sağlamım .

Sizden tavsiye bekliyorum özellikle 4.5 dönem deki arkadaşlardan.

1. Açık lise ingilizce alanını mı seçmeliyim ?
2. Mesleki açık lise bilişim teknolojilerini mi seçmeliyim ? Mesleki lisede hafta sonu 2 günde yüz yüze eğitime gitme zorunluluğu varmıdır ?

son 1 hafta kaldı 2.dönem kayıt için lütfen yardımcı olurmusunuz.

Teşekkürler
Melikhan DANIŞMENTOĞLU

emrahk
Onursal Üye

Re: Hangi alanı seçmeliyim.

Mesaj gönderen emrahk » 25 Oca 2012, 16:03

Merhaba, düz veya açık okumak size kalmış bir durum tabi ki, İngilizce'niz iyi olduğu için, Yabancı Dil okumak mantıklı gelmiş muhtemelen. Ancak, geçen seneden beri, liselerde alan uygulaması kalktı. Ve siz de AÖL'ye kaydolursanız, "alansız" sistemde okuyacaksınız. ingilizce derslerini de, isteğe başlı, ilerki dönemlerde kendiniz seçmeli olarak seçebilirsiniz. Meslek lisesi programına kaydolursanız da, bu linkten semtinizi bulup, istediğiniz bölümler var mı diye bakabilirsiniz. Örneğin Bilişim istersiniz, ancak semtinizde veya çevre ilçelerde bu bölüm yoksa, kaydolamazsınız;

http://www.aol.meb.gov.tr/aolweb/yykurum_kontenjan.aspx

Meslek lisesi programına kaydolursanız, 3 yıl yüzyüze eğitim dersi almanız mecburidir. Eğer daha önce bir lisede okumayıp, ilköğretim diplomanızla MAÖL'e kaydolursanız, 1 sene yüzyüze eğitim görmezsiniz, 2. yıldan itibaren eğitim başlar ve toplamda 4 senede mezun olabilirsiniz.

Bir not: Meslek lisesi programı kayıtları sadece ilk dönemler yani Ağustos'ta alınıyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“İngilizce” sayfasına dön