Diploma veya çıkma belgesi

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
KashmiriaN
Doktor

Diploma veya çıkma belgesi

Mesaj gönderen KashmiriaN » 03 Şub 2012, 01:37

Selamlar. 17 Şubatta açıklanacak olan sınav sonclarından sonra mezun oluyorum. Diploma bana hemen lazım ama cıkmaları 2 ay ı buluyormus. Bunun yerıne verılen cıkma belgesını ıse Ankara ya elden yada posta yoluyla basvurarak alabılıyormusuz. Ben istanbulda oturuyorum ama postayla basvursam ne kadar surede elıme gelır yada dırek gıdıp elden alsam daha mı ıyı olur?

emrahk
Onursal Üye

Re: Diploma veya çıkma belgesi

Mesaj gönderen emrahk » 04 Şub 2012, 14:01

Çıkma belgesini dilekçeyle talep edebilirsin. Verilen mezunların yoğunluğuna göre dönem dönem 1 hafta ile, 1 ayı bulabiliyor gelmesi.

Çıkma belgesi için dilekçe örneği;

http://www.aol.meb.gov.tr/upload/dilekc ... ornegi.pdf

Bu örneğin çıktısını alıp dolduracaksın, daha sonra Ziraat Bankası'na gidip, "açık lise diploma harcı" adı altında 10 TL yatırıp dekontu alacaksın. Ve nüfus kağıdının fotokopisini çektirip, doldurduğun dilekçeyi, diploma harç dekontunun kendisini (fotokopi değil) ve nüfus kağıdı fotokopini bir zarfa koyup, PTT şubelerinden APS ile veya herhangi bir kargo firmasıyla aşağıdaki adrese postalayacaksın;

M.E.B. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar/Ankara

18 yaşından küçüksen, dilekçedeki velisi kısmını velin imzalamalı. Adres kısmına kendi adresini yazmayı unutma ki, adresine gelebilsin.

AÖL müdürlüğü çıkma belgeni adresine postalayacak.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

KashmiriaN
Doktor

Re: Diploma veya çıkma belgesi

Mesaj gönderen KashmiriaN » 05 Şub 2012, 00:23

Teşekkürler cevap için. Sanırım elden teslim almayı tercih edeceğim hem Ankara yı da gezmiş olurum (:

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön