Askerlik tecil hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ZowieN

Re: Askerlik tecil hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Mesaj gönderen ZowieN » 17 Eki 2017, 16:27

sorun_cozen yazdı:
ZowieN yazdı:
sorun_cozen yazdı:Kendini kasma bu kadar. Bende tecil yaptırırken heyecanlandım da böyle ağlamak falan noluyor olum size. :22: Olmadı askerlik bittikten sonra okursun. Okumak istersen askere götüremezler. Kasma yani sen oku bak işine tecilini yaparlar.

Yaş ilerledikçe daha çok zorlaşacak bizim için. En iyisi erkenden yapıp gelmek. Bakalım istediğim üniversiteyi ve bölümü kazanamazsam 21 veya 22 yaşımda asker olacağım inşallah :.yehuu:
Aga normalde ben kasmam böyle şeyleri hele ki askerlikten hiç korkmam.Ama bunca zaman sonra ilk defa hayatımda bir yol çizmişim ilk defa bir hedef belirlemişim ben ve ilk defa belkide hayatım boyunca eminim bu işi yapacağıma.Askere gittikten sonra okuyacağımıda pek düşünmüyorum biliyorum kendimi.Bu yüzden ya şimdi ya da hiç..Ama yarın gideceğim inşallah sorunsuz bir şekilde tecil ederler.Bu arada merak ettim.Okumak istersen askere götüremezler demişsin, bu ne demek?Yani böyle bir kanun kural vs falan mı var?
Hedefin olduğunu söylüyorsun. Okumak istediğini söylüyorsun. O zaman hemen yap. Hemen!

"Arkadaşlar benim 1 kredim vardı ve ek sınava girdim ama verememişim" demişsin. Böyle şeyler olmaması lazım.
Okursan 29 yaşına kadar tecil hakkın oluyor demek istedim. Böyle 1 kredi alamazsan okumuş sayılmıyorsun. Aş artık bunları.
Tavsiyem fazla erteleme 26-27 yaşında git görevini yap. Başarılar!
Haklısınız 1 kredi almam gerekirdi..Ama ders seçimleri çok kötüydü yani bana kalmadan sistem otomatik seçmiş o kadar kontrol ettim birde ben seçeyim diye.Hep sayısal dersler gelmiş fizik kimya matematik..Hiç biriylede aram yok o kadar test çözdüm ama gene fayda etmedi kaldım işte sınırda 35 40 hepsi

“Askerlik Tecili” sayfasına dön