Isınma Köşesi

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

emrahk
Onursal Üye

Re: Isınma Köşesi

Mesaj gönderen emrahk » 17 Şub 2015, 14:24

Yazılanları üstünkörü okudum ama görüyorum ki "şeriat gelsin, İslam devrimi yapılsın" diye konuşmuş Rehber. Bu ülkeye bir daha şeriat da gelmez, İslami bir devrim de yapılamaz. Bu ülkede İslam devrimi 1923 yılında dünya tarihinin en büyük lideri tarafından yapıldı. O da Cumhuriyet devrimiydi.

Cumhuriyet ile İslam devrimi nasıl mı oldu? Halk bu devrimle padişahın değil, Allah'ın kulu olmayı öğrendi en basitinden. Kur'an'ın sadece Arapçasının okunduğu bu ülkede, Atatürk'ün Elmalılı Hamdi Yazır'a yaptırdığı mealle artık kendi dilinde Kur'an'ın mesajlarını okuyabildi.

Bu ülkede 2015 itibarıyla halkın %5-10'undan fazlası şeriat istemez bir araştırma yapılsa. Bu kesim de Arabistan'ın, İran'ın uyguladıklarından haberi olmadığı için şeriatın gelmesini ister. Kimse kendini kandırmasın, sadece araba kullandı diye bir kadının kırbaçlandığı bir sistemi bu halkın genleri kaldırmaz. Tutmaz o maya bu ülkede. Zorla getirilmek isteniyor malum kişilerce ve geldi diyelim; inanın halkımız bunu kısa zamanda kendi devrimini tekrar yapıp alaşağı edecektir...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 17 Şub 2015, 16:29

Dersatatürk yazdı:Sen cahillerden kaçmıyorsun . İnsanları anlamamakta gayret gösteriyorsun , insanları dinlerine , ırklarına göre ayırıyorsun . Anlamak istediğini anlayıp anlamak istemediğine cahil diyorsun , batılı , gavur , cahil diyerek yargılıyorsun .
Ateist ve agnostik olmanın yasak olmaması gerektiğini savunuyorum ohh iyi olmuş diyorsun .
İran'a gitmek hayalim diyorsun umarım hayallerine kavuşursun diyorum .

Bak aramızdaki fark bu ben insanın hür olması yanındayım her insan istediğini ve inandığını yaşamalı . Müslümanlık bu çünkü . Ayrıca Kur'an bu , insanlara yasak değil doğruyu ve özgürlüğü bahşetmiş , hoşgörüyü bahşetmiş . Ne yazık ki sen ve senin gibi düşünenler yüzünden o sevmediğiniz Batılılar bize düşman . Az önce bahsettiğim gibi anlamayıp yargıladığın için bu böyle . İnsanı insan olarak gör , Kürt , Türk , Batılı , Doğulu , Müslüman , Hristiyan , Yahudi olduğu için değil tüm dinlerde iyi ve kötü var . İlk bakışta kötüyü değil iyiyi ara .

Ben yine yazdım ama sen içlerinden beğenmediğini ayıklar yine muhalefet yaparsın . Gece geldiğimde bakarım provam var , akşama iş var . İyi günler .
evet çok doğru
insanın içinde kin-nefret değil, merhamet olması lazım
tüm dünyadaki insanları yaratan birdir; Allah'tır ve O'nun yarattıklarını sevmeli, hoş görmeli ve merhamet etmeliyiz.
bu tamda bir müslümanda olması gereken bir kişiliktir.
önyargılı olmak, gerçeği görmemizi engeller
ve Rehber sen İranı seviyorsun diye onların yanlışlarını kapatamazsın... O kadına yapılanlar çok kötüydü ve asla affedilemez birşey
ben İranı kötülemek istemiyorum ama bu cidden insanlık dışıydı

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Şub 2015, 16:45

Çünkü kadın Batı ajanıydı ve eski bir istihbarat birimini öldürmüş ve mahkeme çıkıyor diyor ki bana tecavüze yeltendi yalan söylüyor emri batıdan alıyor ve istihbaratı öldürüyor ve hemen bekletilmeden
BM mesaj geliyor '' Adil yargılanmadı ''
Hiç de üzülmedim.

Dersatatürk ve Hatice
ben müslümanlar arasında Velayet-i Fakihi savunuyorum yani birlik beraberlik kardeşlik bütün müslümanların tarih kaynaklarında müşterek yönleri var. Buraya kadar amenna...
Ama bana dünya halklarının kardeşliğinden bahsetme Yeryüzüne İslam hakim olacaktır. Kafirler istemese de bu sözü ben demiyorum.
Allah Kur'an da bize bildiriyor. Ama bu şu anlama gelmiyor adam Hristiyan diye gidip onu öldüreceğim anlamına gelmiyor onlara İslamın güzelliğini anlatarak teşvik edebiliriz. Buna da karşı değilim ama ama ama bana Yahudi demeyin o köpekleri yaşlı genç demeden topyekün yok edesim geliyor. Hiç de affetmem onlara karşı zerre kadar kalbimde yer yok olmayacakta ancak Ayetullah el uzma Ali Hamanei benimle bizzat özel görüşür bu düşüncelerimi dinlerse ve bana yol gösterirse belki dinleyebilirim onu.
http://rasthaber.net/iranda-bir-gayrimu ... lmemistir/

Kullanıcı avatarı
H1N1
Uzman Doktor

Mesaj gönderen H1N1 » 17 Şub 2015, 18:27

Şansa bak Kayıt yenilemeye gittim Halk eğitim merkezin müdürü müdür yardımcısı ve çalışanı ilk okuldaki hocalarım cıktı :C :D

Hele müdür beni görünce lan yinemi karşıma cıktın dedi :C :D
Sonunda hepimiz ölürüz

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 18 Şub 2015, 00:08

Emirel Müminin İmam Ali as hakkında Rehber'in gönlünden dökülenler;

Ya Ali, ne zaman etrafımda yaşayan yamyamlar benim canımı sıksa da sen aklıma geldiğinde elimde olmadan yüzüm hemen gülümsüyor. Sen benim kalbimin mihenk taşısın
Ya Ali, sen benim dünya dertlerimi bertaraf edecek neşe kaynağımsın
Ya Ali, bizim çektiğimiz çileler gerçekten de senin çektiğin acılar ve ızdırapların yanında ukala ve tuhaf kalır
Ya Ali, oğlun Hüseyin as biz şiilerin kılavuzu ve şiarıdır
Ya Ali kıyamet gününde oğlun Hüseyin ve oğlun Hasan ve oğlun Ebulfazl Abbas Alemdar ağamın halini gördüğünde bende o gün sana nasıl dayanırım hele hele Fatıma selamullahi aleyha nasıl dayanacağım.

Ya Ali sen gittikten sonra dünyanın hiç tadı tuzu kalmadı. Allah senin katlin olan İbn-i Mûlcem'e lanet etsin. Allah'ın ebedi laneti siz Ehlibeyt'e zülmedenlerin üzerine olsun.

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 18 Şub 2015, 00:26

H1N1 yazdı:Şansa bak Kayıt yenilemeye gittim Halk eğitim merkezin müdürü müdür yardımcısı ve çalışanı ilk okuldaki hocalarım cıktı :C :D

Hele müdür beni görünce lan yinemi karşıma cıktın dedi :C :D
ben öğretmenlerimi görseydim çok sevinirdim yaa :D
ne güzel keşke bende onlarla karşılaşsam canım öğretmenlerim benim :26:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 18 Şub 2015, 02:01

İnan şuraya yazacak halim bile yok bütün gün çalışmaktan yorgun düştüm Rehber yarın yazdıklarını okuyarak cevap vereceğim .
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 18 Şub 2015, 10:48

Dersatatürk yazdı:İnan şuraya yazacak halim bile yok bütün gün çalışmaktan yorgun düştüm Rehber yarın yazdıklarını okuyarak cevap vereceğim .
Sıkıntı yok dostum ne zaman istersen. ..
Allah yardımcın olsun.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 18 Şub 2015, 16:59

Hatice canım sana birşey danısmak istedim :utanma:
Daha sözcük,cümle ve birazda paragraf soruları cözdüm dil bilgisini hic anlamadım anlayamayacagımda sanırım :22: bu haldeyken
Bilfen soru kitabının arkasındaki denemelerden yaptım hiç boş bırakmayayım dedim yaparken 29 dogru 11 yanlış cıktı sence nasıl :utanma:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 18 Şub 2015, 17:40

rüfeyde yazdı:Hatice canım sana birşey danısmak istedim :utanma:
Daha sözcük,cümle ve birazda paragraf soruları cözdüm dil bilgisini hic anlamadım anlayamayacagımda sanırım :22: bu haldeyken
Bilfen soru kitabının arkasındaki denemelerden yaptım hiç boş bırakmayayım dedim yaparken 29 dogru 11 yanlış cıktı sence nasıl :utanma:
Hatice' ye sordun ama söz konusu dil bilgisi olunca ben bir Türkçe Öğretmenliği olarak gayet güzel gidiyorsun yani 25,5 net yapmışsın diğer derslerden de 25 küsurat net yapsan iyi bir yere yerleşirsin dershane hocaları 65 netten aşağı düşmeyin diyor ama siz aöl okuduğunuz için ben 55-60 netten aşağı düşmeyin diyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 18 Şub 2015, 18:30

aa sahi sen türkçeciydin dimi çok sağol cevap için Rehber :utanma:
biliyorsun evliyim ve evladım rahatsız hani kres vs bi yere emanet edemem asla bakacak kimse yok ben örgünden okuyamam ilahiyat önlisans okuyacagım buyuk ıhtımal diger derslere h,c calısmadım bu ara hastanelerde gezdik din cıkmıs sorulara baktım 5 sorunun 4 unu muhakkak yaparım dıyedusunuyorum felsefedende en az 4 yaparım ama hepsi o :23: az zaman kaldı diger derslere bakma imkanım yok gunde en fazla 1 saat ayırabılıyorum derslere :23:

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 18 Şub 2015, 19:04

Üzülüyorum durumuna ve acını çok iyi anlıyorum ve sana iyi niyetle mesaj yazdığım zaman sinirleniyorum sadece sen değil herkes için aynı şey çünkü iyi mesaj atmak herkesin kolayına geliyor kimse çıkıp demiyor enes için bir şeyler yapalım şahsen benim başıma gelse böyle bir şey kimse bana ne iyi ne kötü mesaj ya da dilekte bulunmasın bana yararı olmadıktan sonra kendime öyle bir kızıyorum ki Enes için bir şey yapamadığım için.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 18 Şub 2015, 19:15

Ben ilk zamanlar üzüldüm agladım kendimi yıprattım ama şuan öyle degilim sonradan farkettim ki imanım var ve ben imanımı kaybetmedikçe herşeyin üstesinden gelirim :gozkırkma:
Yani üzülme kimse üzülmesin onun yerine dua edin yeterli.Çok şükür oglum bana gülümsüyor onu kucaklayabiliyorum ve bu bana haktan geldi.Başım gözüm üstüne.. :40:
Teşekkür ederim iyi dileklerin için kardeşim :gozkırkma: :utanma:

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 18 Şub 2015, 19:23

Afferin Rüfeyde;
Allah'a Muhammed'e ve onun tertemiz pak Ehlibeyt'ine sarıl Allah sana sıkıntı vermiş ise bilmiş ol ki Allah sana gülümsüyor ve sana kulum diyor

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 19 Şub 2015, 00:46

rüfeyde yazdı:Hatice canım sana birşey danısmak istedim :utanma:
çok iyi harika gidiyorsun ablam
hatta süper 3 hafta kaldı bence bu 30a çıkar

Kilitli

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön