Kayıt Yapılamadı / Ders Seçim Hatası / Gözükmeyen ORTAK Dersler

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarını Paylaşabileceğiniz Bölüm
Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Re: Kayıt Yapılamadı ..

Mesaj gönderen sizofren » 25 Eyl 2018, 23:16

Aslı Öncü yazdı: 25 Eyl 2018, 23:00 teşekkürler 1-2 gün daha beklemeye karar verdim umarım düzelir ya
Umarım, beklentimiz bu yönde. Bende de ek sınav da seçtiğim dersler tekrar ders seçme bölümün de görünüyor.

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA

Resim
En Yüce Unvandan da Yüce ''Türklük''

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Eyl 2018, 23:19

senator yazdı: 25 Eyl 2018, 17:39 MAALESEF DOĞRU DEĞİL.EK SINAV YERİNİ ESKİŞEHİR OLARAK AYARLAMIŞTIK.LAKİN BUGÜN KAYIT YENİLEMELER BAŞLAYINCA KENDİ İLİM OLAN AFYON OLMUŞ.HALK EĞİTİME GİTTİM SIRA BERBAT İDİ EMEKLİ KUYRUĞU GİBİ ÇIKTIM GELDİM.TELEFONLA ARIYORUM TEL MEŞGUL ÇALIYOR.SİSTEME GİRİP DEĞİŞTİRDİM.
HOCAM HERALDE BEN EKSİK ANLATIYORUM ...

YİNE TEKRAR EDİYİM ...

SİZİN HİÇ BİR ZAMAN EK SINAV İÇİN YER BELİRLEMESİNİ TEK BAŞINIZA YAPMA İMKANINIZ YOK !

BUNU AÇIK LİSEDEKİ MEMURLA BİRLİKTE YAPMANIZ GEREKİYOR.

SİZİN ÖĞRENCİ HESABINIZDA MÜDAHALE ETTİĞİNİZ YERLEŞKE YANİ İL/İLÇE İSE DÖNEM SINAVININ YERLERİ OLUYOR. EK SINAVIN YERİNİ SİZ DEĞİŞTİREMİYORSUNUZ.

AÇIK LİSEYE BAŞVURU YAPARKEN KULLANDIĞINIZ SÜREKLİ OLAN İL AFYON HERALDE ONDAN DOLAYI KAYIT YENİLEDİKTEN SONRA İLK AFYON ÇIKMIŞ.

AMA YİNE SİZ TEDİRGİNLİĞİMİ ÜSTÜMDEN ATIYIM DERSENİZ. HALK EĞİTİMİ İSTER ARAYARAK İSTER BİZZAT BAŞVURU YAPIP EK SINAV YERİNİZİ SORGULATIN BAKALIM HANGİ İL ÇIKICAK.

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Eyl 2018, 23:23

Exodia yazdı: 25 Eyl 2018, 19:27 Ders seçimini yaptım da kitapları almak için halkeğitime çıktı götürmemiz şart mı ?

Ders seçiminde sorun olanlar olmuş bende de yoktur umarım şunlar vardı ortak gözüken

Felsefe-3
Felsefe-4
Tedeb-4
İngilizce-4
Din-4
Coğrafya-4
Tarih-4
Fizik-4
Kimya-4
Biyoloji-4
Matematik-4

Umarım gözükmeyen ortak ders yoktur bende de.
HOCAM MÜFREDATTA YENİ EKLENEN DERS ÇIKMIŞ FELSEFE 3 - 4 LAKİN HENÜZ KİTABI YOK NEYE GÖRE SINAVA HAZIRLATICAKLAR DUYURUDA GÖRECEĞİZ.

SİZ SADECE BU DERSLERİN HEPSİNİN ORTAK OLUP OLMADIĞINI KONTROL EDİN.

ÇÜNKÜ EK SINAVA DAHİL OLANLARDA HENÜZ BU ORTAK DERSLERİN HİÇ BİRİ YOK.

SİSTEM ÇOK KÖTÜ İLERLİYOR.

HERKEZ KAYIT YENİLEME DİYE TUTTURDU :) BIRAKIN EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANANA KADAR KALSIN :)

AÇIK LİSEYİ BİRAZ FAZLA ZORLAYINCA İŞTE SİSTEM TEMELDEN GİDİYOR ..

BU YENİ DERS ÇİZELGESİ VE DERS SEÇİMİ İÇİN DUYURU BEKLİYORUZ ONDAN SONRA HERŞEY NETLİĞE KAVUŞUR GİBİ.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 25 Eyl 2018, 23:26

Hocam Ek sınav da seçtiğim zorunlu dersler 1. dönem kayıt ders seçimlerinde gözüküyor :) Şimdi de zorunlu dersleriniz var diye bana seçmeli ders seçtirmiyor..

Resim

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Seçilen Derslerin Gözükmesi Sorunu

Mesaj gönderen sizofren » 25 Eyl 2018, 23:28

Evet arkadaşlar hepimiz bu sorunun ortak kurbanlarıyız, son 2 ortak dersim kalmıştı onları da ek sınav da seçtim fakat şuan 1. dönem ders seçimin de o dersler ile yine karşılaşıyorum. Bu sorun nasıl düzelecek veya düzelecek mi..

Resim

Jezxy
Onursal Üye

Mesaj gönderen Jezxy » 25 Eyl 2018, 23:30

sizofren yazdı: 25 Eyl 2018, 23:26 Hocam Ek sınav da seçtiğim zorunlu dersler 1. dönem kayıt ders seçimlerinde gözüküyor :) Şimdi de zorunlu dersleriniz var diye bana seçmeli ders seçtirmiyor..
HOCAM SİZDEKİ SORUN ŞUAN EK SINAVA DAHİL OLAN HERKEZDE VAR !

EK SINAVA DAHİL OLAN GRUPLAR YENİ MÜFREDATTAN SORUMLU OLMADIĞINDAN DOLAYI FELSEFE OLSUN BAZI ORTAK YENİ DERSLER GÖZÜKMÜYOR.

ŞUAN AÇILAN DERS SEÇİMİNDE SİZ ESKİ "ALAN YOK" DERS ÇİZELGESİNE TABİ OLDUĞUNUZDAN YENİ DERS ÇİZELGESİNİ GÖREMİYORSUNUZ VE DERSLER HESABINIZA EKLENMEDİ

BU DURUM ANCA EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANINCA ÇÖZÜLÜR VEYA AÇIK LİSE EK SINAVA GİREN KİŞİLERE TEKRAR DERS SEÇİM HAKKI VERİRSE YENİ ÇİZELGEDEKİ SİZE GELİCEK OLAN ZORUNLU DERSLERİ SEÇEBİLİR YADA KALAN ORTAK DERSLERİNİZİ ANCA OZAMAN GÖREBİLİRSİNİZ.

DERS SEÇİM OLAYINI KAYIT YENİLEMENİN SON TARİHİNE KADAR BEKLEYİN BAKALIM AÇIK LİSE DUYURU VS BİŞEY YAPICAKMI !

sizofren yazdı: 25 Eyl 2018, 23:28 Evet arkadaşlar hepimiz bu sorunun ortak kurbanlarıyız, son 2 ortak dersim kalmıştı onları da ek sınav da seçtim fakat şuan 1. dönem ders seçimin de o dersler ile yine karşılaşıyorum. Bu sorun nasıl düzelecek veya düzelecek mi..
HOCAM BİR KONU ALTINDAN GİDELİM FORUM İYİCE ÇORBAYA DÖNDÜ HERKEZ FARKLI YERLERDE AYNI SORUYU SORUYOR AMA CEVAP TEK !

SİZDEKİ ŞUAN KARŞILAŞTIĞINIZ SORUN İYİ ARAŞTIRIN SADECE EK SINAVA DAHİL OLAN KİŞİLERDE ÇIKIYOR.

SADECE KAYIT YENİLEYEN EK SINAVA DAHİL OLMAYAN KİŞİLER ÇOK RAHAT 35 DERSLİK KREDİSİNİ SEÇEBİLİYOR.

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 25 Eyl 2018, 23:32

Jezxy yazdı: 25 Eyl 2018, 23:30
sizofren yazdı: 25 Eyl 2018, 23:26 Hocam Ek sınav da seçtiğim zorunlu dersler 1. dönem kayıt ders seçimlerinde gözüküyor :) Şimdi de zorunlu dersleriniz var diye bana seçmeli ders seçtirmiyor..

EK SINAVA DAHİL OLAN GRUPLAR YENİ MÜFREDATTAN SORUMLU OLMADIĞINDAN DOLAYI FELSEFE OLSUN BAZI ORTAK YENİ DERSLER GÖZÜKMÜYOR.

ŞUAN AÇILAN DERS SEÇİMİNDE SİZ ESKİ "ALAN YOK" DERS ÇİZELGESİNE TABİ OLDUĞUNUZDAN YENİ DERS ÇİZELGESİNİ GÖREMİYORSUNUZ VE DERSLER HESABINIZA EKLENMEDİ

BU DURUM ANCA EK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANINCA ÇÖZÜLÜR VEYA AÇIK LİSE EK SINAVA GİREN KİŞİLERE TEKRAR DERS SEÇİM HAKKI VERİRSE YENİ ÇİZELGEDEKİ SİZE GELİCEK OLAN ZORUNLU DERSLERİ SEÇEBİLİR YADA KALAN ORTAK DERSLERİNİZİ ANCA OZAMAN GÖREBİLİRSİNİZ.

DERS SEÇİM OLAYINI KAYIT YENİLEMENİN SON TARİHİNE KADAR BEKLEYİN BAKALIM AÇIK LİSE DUYURU VS BİŞEY YAPICAKMI !
Dediklerinizi harfiyen uygulayacam hocam yoksa bu gidişle kazandığım üni hayal olup uçup gidecek.

Resim

Kullanıcı avatarı
sizofren
Doktor

Mesaj gönderen sizofren » 26 Eyl 2018, 02:35

Jezxy yazdı: 25 Eyl 2018, 23:30

sizofren yazdı: 25 Eyl 2018, 23:28 Evet arkadaşlar hepimiz bu sorunun ortak kurbanlarıyız, son 2 ortak dersim kalmıştı onları da ek sınav da seçtim fakat şuan 1. dönem ders seçimin de o dersler ile yine karşılaşıyorum. Bu sorun nasıl düzelecek veya düzelecek mi..
HOCAM BİR KONU ALTINDAN GİDELİM FORUM İYİCE ÇORBAYA DÖNDÜ HERKEZ FARKLI YERLERDE AYNI SORUYU SORUYOR AMA CEVAP TEK !

SİZDEKİ ŞUAN KARŞILAŞTIĞINIZ SORUN İYİ ARAŞTIRIN SADECE EK SINAVA DAHİL OLAN KİŞİLERDE ÇIKIYOR.

SADECE KAYIT YENİLEYEN EK SINAVA DAHİL OLMAYAN KİŞİLER ÇOK RAHAT 35 DERSLİK KREDİSİNİ SEÇEBİLİYOR.

Hocam yeni dikkatimi çekti de ben ''Alan yok -2 '' öğrencisiyim.

Resim

Jezxy
Onursal Üye

Re: Kayıt Yapılamadı / Ders Seçim Hatası / Gözükmeyen ORTAK Dersler

Mesaj gönderen Jezxy » 26 Eyl 2018, 03:10

sizofren yazdı: 26 Eyl 2018, 02:35 Hocam yeni dikkatimi çekti de ben ''Alan yok -2 '' öğrencisiyim.
HOCAM EN SON GELEN ALAN YOK - 2 DERS ÇİZELGESİ

2018-1 De Değişti. FELSEFE VE TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 5 6 7 8 DERSLERİ GELDİ.

SİZDE EK SINAVA DAHİL OLDUĞUNUZDAN HALA EN SON Kİ DERS ÇİZELGESİNE TABİ DEĞİLSİNİZ.

ANCA EK SINAVDAN SONRA SİZİN GİBİ ESKİ ÖĞRENCİLERE SADECE FELSEFE DERSİ EKLENİRSE EKLENİR. TÜRK EDEBİYATI VE DİL ANLATIM DERSİNİ VEREN ÖĞRENCİLERE TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERSİNİ TEKRAR ZORUNLU ORTAK KOŞMAZLAR.

İŞTE EK SINAV VE DÖNEM SINAVI BÖYLE ÇAKIŞINCA BAKALIM BU AKSİLİĞİ NASIL ÇÖZECEK AOL.

davidoff2612
Çırak

Re: Kayıt Yapılamadı / Ders Seçim Hatası / Gözükmeyen ORTAK Dersler

Mesaj gönderen davidoff2612 » 26 Eyl 2018, 05:37

Ek sınavda seçtiğim dersleri yine seçebiliyorum, seçersem ne gibi sıkıntı olabilir? Birde şu an yapılması anlamsız! Doğru olan ek sınav sonuçları açıklandıktan sonra seçmemiz değil midir?

bluedy
Acemi

Ders Seçim Sistemini Kapatmışlar

Mesaj gönderen bluedy » 26 Eyl 2018, 14:24

Arkadaşlar, dersleri seçmiştim fakat şuan seçtiğim dersler görünmüyor ve ders seçimi için uygun değildir diyor. Sizde de böyle mi?

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Re: Ders Seçim Sistemini Kapatmışlar

Mesaj gönderen barbaros » 26 Eyl 2018, 14:28

umarım ek sınavda seçtiğimiz dersleri aradan temizleyip bir kaç eksik dersleri ekliyorlardır

bluedy
Acemi

Mesaj gönderen bluedy » 26 Eyl 2018, 14:28

barbaros yazdı: 26 Eyl 2018, 14:28 umarım ek sınavda seçtiğimiz dersleri aradan temizleyip bir kaç eksik dersleri ekliyorlardır
İnşallah birde bir şey soracağım, ben dil ve anlatımların hepsini verdim fakat şimdi türk dili ve edebiyatı olmuş, tekrar vermem gerekiyor mu zorunlu olarak?

Kullanıcı avatarı
barbaros
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen barbaros » 26 Eyl 2018, 14:32

ders seçim ekranında zorunlu yazıyor muydu? hocam birde Türk edebiyatı derslerin ne durumdaydı

bluedy
Acemi

Mesaj gönderen bluedy » 26 Eyl 2018, 14:34

barbaros yazdı: 26 Eyl 2018, 14:32 ders seçim ekranında zorunlu yazıyor muydu? hocam birde Türk edebiyatı derslerin ne durumdaydı
Yazmıyordu galiba, birde kredi bilgileri bölümünde 0 zorunlu ders diyordu. Türk edebiyatında 1-2-3-4-7-8 bunları geçmiştim.

Kilitli

“Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme” sayfasına dön