Sayısal hakkında

Diğer Dersleriniz hakkında sorularınızı, bildiklerinizi sorunlarınızı, paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Sayısal hakkında

Mesaj gönderen matias26 » 06 Nis 2013, 22:06

merhabalar bu dönem zorunlu olarak fizik 2 geometri 1-2 derslerim var ve 136 kredim var yani 2 sınavda 4 kredi kaybetme lüksüm var bu derslerede ilk girişim muaf olma şansımda yok sayısal altyapım olmadığından bunları anlayamıyorum bu 3 derse sadece testleri ezberleyerek girsem yine aynı sorular çıkarmı sizce?

Genel kültür/Mezun!

Adalet!

epidoras
Uzman Doktor

Re: Sayısal hakkında

Mesaj gönderen epidoras » 07 Nis 2013, 09:21

matias26 yazdı:merhabalar bu dönem zorunlu olarak fizik 2 geometri 1-2 derslerim var ve 136 kredim var yani 2 sınavda 4 kredi kaybetme lüksüm var bu derslerede ilk girişim muaf olma şansımda yok sayısal altyapım olmadığından bunları anlayamıyorum bu 3 derse sadece testleri ezberleyerek girsem yine aynı sorular çıkarmı sizce?
2. Dönem sinavinda tekrar sorularin tekrar cikma orani cok dusuk belki 3 donem sinavinda 1 ve 2. Donem sorulari cikar fakat oda 3 bilemedin 4-5 adet.

Agir gelen dersleri cok yavas ve gerekiyorsa deftere yazarak calisin bir sayfaya 30dk ayirin mutlaka anlayacaksinizdir fakat kendinizi bunu yapamayacaginiza inandirdiysaniz artik o is olmaz 3 defa da muaf olarak kurtulursunuz zira yeryuzunde sartlanmis bir beyinden daha kotusu yoktur degistirilmesi zor ve uzun bir surec ister...
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 07 Nis 2013, 10:28

epidoras yazdı:
matias26 yazdı:merhabalar bu dönem zorunlu olarak fizik 2 geometri 1-2 derslerim var ve 136 kredim var yani 2 sınavda 4 kredi kaybetme lüksüm var bu derslerede ilk girişim muaf olma şansımda yok sayısal altyapım olmadığından bunları anlayamıyorum bu 3 derse sadece testleri ezberleyerek girsem yine aynı sorular çıkarmı sizce?
2. Dönem sinavinda tekrar sorularin tekrar cikma orani cok dusuk belki 3 donem sinavinda 1 ve 2. Donem sorulari cikar fakat oda 3 bilemedin 4-5 adet.

Agir gelen dersleri cok yavas ve gerekiyorsa deftere yazarak calisin bir sayfaya 30dk ayirin mutlaka anlayacaksinizdir fakat kendinizi bunu yapamayacaginiza inandirdiysaniz artik o is olmaz 3 defa da muaf olarak kurtulursunuz zira yeryuzunde sartlanmis bir beyinden daha kotusu yoktur degistirilmesi zor ve uzun bir surec ister...
haklısınız fakat zaman çok dar sınava 33 gün gibi bi süre kaldı ve toplam 11 dersten sınava gircem bunlar hariç diğerlerini bitirdim
sadece geometri kitabı 200 sayfa ve fizik 2 100 sayfa çok zor görünüyor en azından sizin dediğiniz yöntemle fizik 2'yi atlatırsam geometriyi temmuza atarım ve zaman kazanmış olurum.

teşekkür ederim cevabınız için..
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

kopernik
Çırak

Mesaj gönderen kopernik » 23 Haz 2013, 19:38

“Diğer Dersler” sayfasına dön