Lys'ye Hazırlık

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
besy
Yardımcı Uzman

Re: Lys'ye Hazırlık

Mesaj gönderen besy » 24 Nis 2013, 04:38

KGamze yazdı:Ts 1 den tercih yapacaksın diye okumuşum ajdköfsöjbv bir daha içip foruma girmeyeceğim. :mrgreen:

MF 2 den tercih yapacaksın o zaman doğrudur lys 4 gereksiz. Lys 3 de gereksiz ama sen bilirsin tabii.
Hep bu sınavlar yüzünden bu kafa karışıklığı. (:
Bence de gereksiz ama nasıl olsa mf 2'den yerleşemeyeceğim, bari başka seçeneklerim olsun diye gireyim.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 24 Nis 2013, 06:57

Bence sayısal zekan varsa biyolojiyi boş ver hemşire falan ol sağlık bilimleri bölümünden bir şey tercih et
Biyoloji okuyup ne olacaksın? Öğretmen mi? :roll:

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 24 Nis 2013, 18:27

KGamze yazdı:Bence sayısal zekan varsa biyolojiyi boş ver hemşire falan ol sağlık bilimleri bölümünden bir şey tercih et
Biyoloji okuyup ne olacaksın? Öğretmen mi? :roll:
Yok ya ne sayısal zekası, biyolojiden başka birşeyden anlamıyorum o da yarı sözel olduğu için. Gerçi kimya'da fena değil ama lys sorularına baktım hiç birşey anlamadım.
Biyoloji okuyunca hastanelerde de çalışabiliyorsun.
Hemşirelik 4 yıllık imkansız, 2 yıllıklarda da sadece özel tutuyor. Zaten bölüm düşünmekten derslere fırsat bulamıyorum...

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 24 Nis 2013, 18:51

Bende tekrar çocuk gelişimine döndüm sanırım tercihlere kadar 1500 tane bölümde gidip geleceğim.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 25 Nis 2013, 03:28

Ben de aynen kim bilir kaç kez daha değiştiririm.
Bu lys ne belaymış ya dersleri geçtim düşünmesi bile korkutucu. Ygs'de ne güzel hiç stres yapmamıştım.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 25 Nis 2013, 06:29

Ben ygsde çok stresli idim o yüzden elime yüzüme bulaştırdım ama lys daha kolay geliyor bana. Mesela bu hafta hiç dershaneye bile gitmedim. Yarın son iki derse gideceğim cuma günü de hiç gidesim yok der gitmem aklıma koydum. Sonuçta ezber yaparsak sınavda direkt işaretleyeceğiz ama ygs öyle mi kim bilir nasıl sorar deyip boşuna strese girdim.

Benim bölümler dar ya okul öncesi öğretmenliği ya çocuk gelişimi. Fotoğrafçılığı ve zihinsel engelliler öğretmenliğini bir kenara bırakıyorum.

Eşit ağırlık puanım düşük ama belli olmaz o kadar boşluk var 2. tercihlere bile kalsam umudumu yitirmeyeceğim sonuçta herkes 400 puan almadı ya :x

Sen biyolojiden başka hangi bölümleri düşünüyorsun?

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 25 Nis 2013, 06:43

KGamze yazdı:Ben ygsde çok stresli idim o yüzden elime yüzüme bulaştırdım ama lys daha kolay geliyor bana. Mesela bu hafta hiç dershaneye bile gitmedim. Yarın son iki derse gideceğim cuma günü de hiç gidesim yok der gitmem aklıma koydum. Sonuçta ezber yaparsak sınavda direkt işaretleyeceğiz ama ygs öyle mi kim bilir nasıl sorar deyip boşuna strese girdim.

Benim bölümler dar ya okul öncesi öğretmenliği ya çocuk gelişimi. Fotoğrafçılığı ve zihinsel engelliler öğretmenliğini bir kenara bırakıyorum.

Eşit ağırlık puanım düşük ama belli olmaz o kadar boşluk var 2. tercihlere bile kalsam umudumu yitirmeyeceğim sonuçta herkes 400 puan almadı ya :x

Sen biyolojiden başka hangi bölümleri düşünüyorsun?
Ben o kadar umutlu değilim. 2. tercihi bırak, sınav soruları yayınlanır yayınlamaz umudumu keser, gelecek yıl için çalışmaya başlarım sanırım.
biyoloji büyük ihtimalle tutmayacaktır, hemşirelik istiyorum o da sadece özel üniversiteler tutuyor. Geriye ygs puanıyla girebileceğim laboratuar teknikerliği ve laborant ve veteriner sağlık bölümleri kalıyor. Bunlardan başka birşey için tercih yapıp okul puanımı boşuna harcamayacağım.

Bu arada fotoğrafçılık da fena değilmiş, niye istemiyorsun ki?

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 25 Nis 2013, 21:36

4 yıllığı zaten yok. Bir yere gelebilmek içinde yurt dışında eğitim almam gerekir normal bildiğimiz stüdyo fotoğrafçılığı yapabilirim anca oda güzel bir meslek ama ne bileyim belki ileride hobi olarak çocuk fotoğrafçılığı olabilir şimdilik meslek olarak sanki geleceği yok gibi.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 26 Nis 2013, 05:15

Umarım çocuk gelişimine yerleşebilirisin, yoksa galiba ikimizde seneye tekrar gireceğiz...
Bu arada 4 sayfa bölüm konuşmak nedir ya? swh (:

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 26 Nis 2013, 17:02

Bölümlerin dili olsa konuşurdu bu 4 sayfa üzerine.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 26 Nis 2013, 20:08

Sınava kadar bölüm düşünmeyi yasakladım kendime. Bugün de başvurumu yaptım, lys 1'i ve lys 2'yi seçtim. Hadi bakalım ne olacak... Çok kötü geçerse sınav ygs puanıyla tercih yaparım.

besy
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen besy » 30 May 2013, 05:40

Sınava iki hafta falan kaldı ve ben hiç bir kitabın kapağını açmadım. Sanırım açmayacağım da...
Bu yıl da böyle geçip gidecek, seneye erteledim herşeyi.

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 31 May 2013, 18:54

Seneye adam akıllı hazırlanırsın daha iyi olur. Geç olsun güç olmasın besy

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön