Bir Umut YGS ye Gireceğim

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kara-Kedi

Bir Umut YGS ye Gireceğim

Mesaj gönderen Kara-Kedi » 19 Haz 2013, 05:08

Seneye YGS ye girme imkanım var.Şuan ben de açık lise de okuyorum.Yaşım 26.Aslında pek bir iddiam yok ama yine de şansımı denemek istiyorum.

(Galiba 6 dönem üstü ve 102 kredi YGS yi hak ediyor bildiğim kadarıyla)

Zaten YGS de açık uçlu soru sistemine geçilecekmiş.Bunu duyunca iyice umudum azaldı.Dershaneye gitme imkanım yok.O yüzden kitap dan çalışmam lazım.

Dershaneye gitsem bile oradakilerle aramda epey bir yaş farkı olacak.Bu yaşta rezil olmak da var.Durup şöyle bir düşününce bu da pek işime gelmiyor.

Bana tavsiyeniz ve öneri lazım.Nasıl bir çalışma periyodu izlemeliyim.Konu anlatımlı ders kitapları almak istiyorum.Önerebileceğiniz yayın evi ve kitap var mı?

Zaten gazetelerin verdiği YGS kitapçıklarından test çözüyorum.Bu arada sayısalım hiç iyi değildir.Tamamen kendimi sözele odakladım

Bir de şöyle bir durum var.Sadece YGS ye girip MYO okumak istiyorum.Yani 4 yıllıkla işim yok.

(Yani bunun için LYS ye girmek gerekmiyor galiba.ÖSYM nin sınav sistemi hakkında zerre kadar bilgim yok aslında.Nasıl başvurulacağını bile bilmiyorum.Neyse onu da zamanı gelince konu olarak açarım)

Kullanıcı avatarı
XcLoW
Uzman

Re: Bir Umut YGS ye Gireceğim

Mesaj gönderen XcLoW » 19 Haz 2013, 05:27

Merhaba..

Bende senin durumundayım. Seneye nasipse beraber giricez YGS sınavına.. :)

Benimde sayısal hiç yok. Sözele yüklenicez artık mümkün olduğu kadar.. :D

Hayırlısı olsun bakalım.. ;)
Resim Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

> Mezunlar Zümresi'ne dahil.. (202) :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
supernova
Doktor

Mesaj gönderen supernova » 19 Haz 2013, 20:34

Kara-Kedi yazdı:Seneye YGS ye girme imkanım var.Şuan ben de açık lise de okuyorum.Yaşım 26.Aslında pek bir iddiam yok ama yine de şansımı denemek istiyorum.

Zaten YGS de açık uçlu soru sistemine geçilecekmiş.Bunu duyunca iyice umudum azaldı.Dershaneye gitme imkanım yok.O yüzden kitap dan çalışmam lazım.

Dershaneye gitsem bile oradakilerle aramda epey bir yaş farkı olacak.Bu yaşta rezil olmak da var.Durup şöyle bir düşününce bu da pek işime gelmiyor.

Merhaba

Benim yaşım 23, Ağustos'ta ek sınav kazanırsam inşallah açık lise biticek. Bende dershaneye başlıcam üniversite sınavı için okumanın yaşı olmaz bunu herkes biliyor. Dershane'nin yaşı hiç olmaz :wink: geçen senede dershaneye gittim açık lise için inan babam yaşında insanlar bile geliyor. İmkanın varsa şayet dershaneye gitmeni tavsiye ederim. Sayısalım iyi değil demişsin benimde öyle Üniversite için iyi hazırlanmak lazım ve ben bu yüzden dershaneye tekrardan başlıcam sanada tavsiye ederim çünkü kitap bi yere kadar fayda sağlıyor ama bilen birinin sana detaylı anlatması çok faydalı oluyor. İstersen git bi kaç dershane ile görüş ortama bak bilgi edin bide öyle karar ver istersen.
Mezun / Genel Kültür Alanı

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Haz 2013, 21:28

bende seneye gircem inş araştırdım nette sayfalarda 102 üstü diyor bazı yerelrde 130 üstü deniliyor :roll: dersanaye yaşım büyük rezil olurum demişsin ama yanılıyorsun rezil olcak bi durum yok üni için hazırlanan biri rezil olmaz takdir edilir :D bence imkanın varsa dersaneyle hazırlan yoksa yapabilceğin ygs hazırlık kitapları alıp çalışmak olcak :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

virgin
Acemi

Mesaj gönderen virgin » 21 Haz 2013, 02:07

merhaba arkadaşlar ben lise 2. sınıfta 2 kez sınıfta kalarak talihsiz bi şey yaşadım 2013 de 1. dönemden itibaren sınavlara giriyorum

şimdi kafam da birsürü soru var ben 1995 ağustos doğumluyum 3. dönem sınavlarına girme şansım var mı ?

bi de kredim 2. dönem sınavları sonucu ile birlikte 101 ve 8. dönem 2014 de üniversite sınavlarına girebilecek miyim ?

bi de üniversiteler açık liseden gelenlere karşı kayıt da zorluk çıkartıyorlarmış doğru mu ?

bende size dershane tecrübem den bahsedeyim bu sene dershaneye gittim ancak tecrübesiz olduğum için hiç faydalanamadım eğer üniversite sınavına girme gibi bi durum olursa tekrardan yazılıcam mezunlar sınıfı felan varsa rahat rahat yazılabilirsiniz yaşınızın bir önemi yok üniversitede de bu tür yaş sorunları var zaten bunlar sorun değil.
İYİLER İLK GÖRÜŞTE TANINMAZ

Kara_Kedi
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Kara_Kedi » 21 Haz 2013, 04:28

virgin yazdı:merhaba arkadaşlar ben lise 2. sınıfta 2 kez sınıfta kalarak talihsiz bi şey yaşadım 2013 de 1. dönemden itibaren sınavlara giriyorum

şimdi kafam da birsürü soru var ben 1995 ağustos doğumluyum 3. dönem sınavlarına girme şansım var mı ?

bi de kredim 2. dönem sınavları sonucu ile birlikte 101 ve 8. dönem 2014 de üniversite sınavlarına girebilecek miyim ?

bi de üniversiteler açık liseden gelenlere karşı kayıt da zorluk çıkartıyorlarmış doğru mu ?

bende size dershane tecrübem den bahsedeyim bu sene dershaneye gittim ancak tecrübesiz olduğum için hiç faydalanamadım eğer üniversite sınavına girme gibi bi durum olursa tekrardan yazılıcam mezunlar sınıfı felan varsa rahat rahat yazılabilirsiniz yaşınızın bir önemi yok üniversitede de bu tür yaş sorunları var zaten bunlar sorun değil.

Dershane konusunda ne zaman bir şey okusam bu kelimeyi duyuyorum.

Yani mezunlar sınıfı ne demek.Anlamadım
En son Kara_Kedi tarafından 21 Haz 2013, 04:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

virgin
Acemi

Mesaj gönderen virgin » 21 Haz 2013, 04:31

Kara_Kedi yazdı:
virgin yazdı:merhaba arkadaşlar ben lise 2. sınıfta 2 kez sınıfta kalarak talihsiz bi şey yaşadım 2013 de 1. dönemden itibaren sınavlara giriyorum

Mezunlar sınıfı derken ne demek istediğini anlamadım

üniversiteye hazırlananlar
İYİLER İLK GÖRÜŞTE TANINMAZ

Yakzan
Uzman

Mesaj gönderen Yakzan » 04 Ağu 2013, 06:52

Merhaba arksdaslar bende sizler gibiyim 22 yaşındayım bende seneye üniv. Sınavları icin hazırlanmak dersaneye gitmek istiyorum. En son 2 sene önce sınavlara katıldım.yanlış tercihten midir yoksa başka idealler yüzünden mi bilmiyorum aöf sosyolojiyi tercih ettim ama sadece 1 dönemden sonra devam etmedim. 2 sene önce iyi calismadigima çok pişmanım. Yaş konusuna gelince bence ileride ''keske'' demektense çok geçmeden hedefimize doğru ilerlemeliyiz inşallah.
Henüz dersanelerin açılmasına çok var bence dersaneyi beklemeden biryerden başlamak lazim ama nereden bilmiyorum ve bu konuda benden daha tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır. (Hz.Ali a.s)
Öğrencilik Durumu:Mezun
Diploma Notu:63,28

Kullanıcı avatarı
4Revenge
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen 4Revenge » 04 Ağu 2013, 08:40

Beyler yaş konusunda inanın bana takıntı yapmayın bende 23 yaşındayım bu sene bilinçsiz tercih yüzünden istemediğim bir yeri kazandım örgün de ama gitmicem. Bu sene kontajensız bir AÖF ye başlıcam, senye de tekrar girip bir örgün eğitimde okumayı düşünüyorum böylelikle çift diplomam da olmuş olacak kısmetse, tabi yaş 24 olacak hata 25 e yakın. ilerde keşke dememek adına imkanınız varsa okuyun.
  • Gelecekte Bir gün Gelecek..!

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 04 Ağu 2013, 17:59

arkadaşlar
1 yaşı sorun etmeyin 42 yaşında rahmetli kemal sunal aöf bitirdi. 60 yaşında avukat olan var. sonradan durumu düzelip şansını geçte olsa deneyenler. var. bizde kültür kavgası olduğundan dalga geçenler olabilir. tabiki hababam sınıfından örnek alınmaz ordakiler hepsi makara ve paralı yada fakir çocukların yaramazlıkla hep sınıfta kalma hikayesi anlatılıyor. tabiki senaryo.

2- evet sayısal uygulama olmadan olmaz kitap belge vs bir yere kadar ama öğretici bir insan imkan yoksa bir yerlerde tıkanırız.

3 hedefimizden vaz geçmeyelim. hedefsiz insan yerinden asırlaca oynamayan kayaya benzer. ben öyle düşünüyorum. ve hedef koymadığım için şuan çok pişmanım

2002 de aöle kayd oldum askere gittim ara verdim nöbet eğitim hasret özlem derken bilinç altı kaydı neredeyse sıfıra indi. zihin bunalıma girdi kitap okumadım hiçbirşey yapmadım sanki birinci sınıf seviyesine indim. askerden geldim yine devam etmedim üç dört yıl sonra nihayet karar verdim. yaşım şuan kimlikte 30 lise bu ek sınavla biter inşallah.

hedefim 2 yıllık bilgisayar ve teknoloji bilimleri dalı öğretmenliği yani 35 yaşına kadar zamanınm var çünkü 35 yaşına kadar memurluk sınırı var. 5 sene mutlaka allahın izni ile hedefime ulaşırım. olmadı başka benzer bir bölüm seçerim yada bir yerde eleman olarak çalışırım yeterki standart emirsiz saati belli olan bir iş olsun evime ekmek götürebileyim.

yani biz geç dedikçe aleyhimize zaman işler. ne zaman ben yaparım dedikten sonra elimizden tutan mutlaka olur. türkiye gibi bir yerde insan aç kalmaz sokakta bile kalsanız çöp karton şişe toplayarak geçinirsiniz. ben küçükken hem okula gider hemde boyacılık tatlı su karton vs satardım geçinirdim. çoğumuz fakir kesimlerde öyle idik şimdi de öyle çok insan var.

ve siyasi görüşünüz tarafsız olsun. meydanlarda aşırı milliyetçi radikal laikçilik solcu sağcı diye hak aramayın. bu zamanın gençleri çabuk oyuna geliyor. dış ve iç güçlerce ama farkında değiliz. artık farkında olmak gerek. memleketimiz cennet bir mekan ama çekemeyenler çok. eski çağlardan beri .çanakkale savaşını düşündükçe inanın dahada azim geliyor tek yürek her kültür ve kabileden insanlar savaşmıştır. şimdi bu şehitlerin evlatları ellerinde cep tablet chatta boş zaman harcıyor. böyle kafamız eğik sanla dalarsak arkamızdan değil önümüzden bile vursalar ruhumuz duymaz.

şimdi söz sizin canlar...
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 04 Ağu 2013, 18:49

ROJHAN yazdı:arkadaşlar
1 yaşı sorun etmeyin 42 yaşında rahmetli kemal sunal aöf bitirdi. 60 yaşında avukat olan var. sonradan durumu düzelip şansını geçte olsa deneyenler. var. bizde kültür kavgası olduğundan dalga geçenler olabilir. tabiki hababam sınıfından örnek alınmaz ordakiler hepsi makara ve paralı yada fakir çocukların yaramazlıkla hep sınıfta kalma hikayesi anlatılıyor. tabiki senaryo.

2- evet sayısal uygulama olmadan olmaz kitap belge vs bir yere kadar ama öğretici bir insan imkan yoksa bir yerlerde tıkanırız.

3 hedefimizden vaz geçmeyelim. hedefsiz insan yerinden asırlaca oynamayan kayaya benzer. ben öyle düşünüyorum. ve hedef koymadığım için şuan çok pişmanım

2002 de aöle kayd oldum askere gittim ara verdim nöbet eğitim hasret özlem derken bilinç altı kaydı neredeyse sıfıra indi. zihin bunalıma girdi kitap okumadım hiçbirşey yapmadım sanki birinci sınıf seviyesine indim. askerden geldim yine devam etmedim üç dört yıl sonra nihayet karar verdim. yaşım şuan kimlikte 30 lise bu ek sınavla biter inşallah.

hedefim 2 yıllık bilgisayar ve teknoloji bilimleri dalı öğretmenliği yani 35 yaşına kadar zamanınm var çünkü 35 yaşına kadar memurluk sınırı var. 5 sene mutlaka allahın izni ile hedefime ulaşırım. olmadı başka benzer bir bölüm seçerim yada bir yerde eleman olarak çalışırım yeterki standart emirsiz saati belli olan bir iş olsun evime ekmek götürebileyim.

yani biz geç dedikçe aleyhimize zaman işler. ne zaman ben yaparım dedikten sonra elimizden tutan mutlaka olur. türkiye gibi bir yerde insan aç kalmaz sokakta bile kalsanız çöp karton şişe toplayarak geçinirsiniz. ben küçükken hem okula gider hemde boyacılık tatlı su karton vs satardım geçinirdim. çoğumuz fakir kesimlerde öyle idik şimdi de öyle çok insan var.

ve siyasi görüşünüz tarafsız olsun. meydanlarda aşırı milliyetçi radikal laikçilik solcu sağcı diye hak aramayın. bu zamanın gençleri çabuk oyuna geliyor. dış ve iç güçlerce ama farkında değiliz. artık farkında olmak gerek. memleketimiz cennet bir mekan ama çekemeyenler çok. eski çağlardan beri .çanakkale savaşını düşündükçe inanın dahada azim geliyor tek yürek her kültür ve kabileden insanlar savaşmıştır. şimdi bu şehitlerin evlatları ellerinde cep tablet chatta boş zaman harcıyor. böyle kafamız eğik sanla dalarsak arkamızdan değil önümüzden bile vursalar ruhumuz duymaz.

şimdi söz sizin canlar...
Ağzına sağlık abi

Bizim insanlarımızda ki zihniyet şu... yaşın olmuş 20-25 veya 30 okuyup napcak çalışıp evlensene vs böyle derler ama iş ver bize dediğimide yada bul dediğimizde hepsi kenara çekilir yaş kaç olursa olsun üniversite bitirmek lazım.en azından rahat ortamda çalışmak için yada maaşımızın dolgun olması için.

Benim arkadaşım Konya'da radyo televizyonculuk okudu bu yıl bitirdi sınıfın en küçüğü bendim dedi ortalama 24-25 civarıydı sınıf demişti.herkes 18 yaşında başlayamıyor okuyan insanı kimse ayıplamaz ayıplıyorsa kendi cahilliğindendir yada çekememezliğinden.

Ben de askerden geldim 70 kredim vardı geçen yıl temmuz sınavlarıyla 184 oldu ve ben aöl 2006 girişliyim isteyince herşey oluyor.

Sayısal yok ise ekol hoca var nette bulursunuz çok güzel ders anlatımları var ordan dersleri dinleyebilirsiniz.Allah yardımcınız olsun.
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön