cıkma belgesi hakkında

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

cıkma belgesi hakkında

Mesaj gönderen beste. » 21 Haz 2013, 15:55

ben bi aksilik cıkmazsa temmuzda mezun olacağim. :wink: ygs ye girdim.üni ye kayıt olurken elime diploma gecmemiş olAcak. bu durumda cıkma belgesi için dilekçe falan göndermelisin dendi bunu tama anlamadım.yardımcı olurmusunuz :?:

murattt

Re: cıkma belgesi hakkında

Mesaj gönderen murattt » 21 Haz 2013, 21:54

beste. yazdı:ben bi aksilik cıkmazsa temmuzda mezun olacağim. :wink: ygs ye girdim.üni ye kayıt olurken elime diploma gecmemiş olAcak. bu durumda cıkma belgesi için dilekçe falan göndermelisin dendi bunu tama anlamadım.yardımcı olurmusunuz :?:

Bu linkte ne yapmaniz gerektiği yaziyor

http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=116

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 21 Haz 2013, 23:10

tesekkür ederim.bugün halk eğitime gittim sordum.bu konu hakkında bişey bilmiyor gibiydiler.
o zmn ben bankaya diploma parası yatırır gibi 10 tl yatıracacağim.dilekçe yi doldurup yollayacağim anladığım kadarıyla. peki T.C. kimlik numarası beyanı nedir ??

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 23 Haz 2013, 04:59

Yani tc kimlik no nunzu yazarsınız dilekçeye ya da nüfus cüzdanı fotokopinizi koyarsınız
Resim

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 25 Haz 2013, 02:50

tmm anladım tesekkur ederimm :D :D :D

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 25 Haz 2013, 05:06

aslında dilekçeye gerek kalmadan mezun olana direk gönderseelr neden bu dilekçe trafiği anlamdım zaten sen öğrencinin mezun olduğunu onaylıyorsun çok saçma zaman kaybı :? zaten diplomanın gelişi geç en azından bu çıkma belgesi öğrenciyi rahatlatırdı ne gerek var bizi yormaya :D
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 25 Haz 2013, 18:31

çıkma belgesini halk eğitim merkezide veriyor diye duymuştum ? :shock:
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 25 Haz 2013, 19:47

matias26 yazdı:çıkma belgesini halk eğitim merkezide veriyor diye duymuştum ? :shock:
yok vermiyorlar bn gittim bilgi almak için.ilk defa duymuş gibiydiler. :D arkadaşın verdiği linkte yazıyor zaten :wink:

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 25 Haz 2013, 20:44

yalnız bizim gibi ek sınavla mezun olanlar nasıl kayıt olucak burda yakın tanıdığım bir abim halk eğitimden verdi demişti ondan şaşırdım.
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 25 Haz 2013, 22:56

matias26 yazdı:yalnız bizim gibi ek sınavla mezun olanlar nasıl kayıt olucak burda yakın tanıdığım bir abim halk eğitimden verdi demişti ondan şaşırdım.

ek sınavla mezun olanlarda cıkma belgesi alacak bildigim kadarıyla.arkadasınız halk eğitimden göndermiş olabilir dilekçeyi.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 26 Haz 2013, 04:52

Halkeğitimin verdiği mezuniyet belgesi bildiğim kadarıyla. Çıkma belgesi Ankara dan alınıyor ya elden ya da dilekçe ile.
Resim

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 26 Haz 2013, 05:11

mezuniyette olabilir emin değilim bu belgeyse üniversiteye kayıt olamıyor muyuz ? ille çıkma belgesimi lazım yani ?
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 27 Haz 2013, 21:41

flood yasak mı bilmiyorum ama ben dediğim kişiyle görüştüm dediğiniz gibiymiş önce dilekçe yazılıp öyle geliyormuş çıkma belgesi yalnız birde uyarı yaptı bir kaç günde ulaştı elime ondan dolayı geçen yıl üniversite kayıt zamanını kaçırdım dedi ankara'dan direk gidip elden almak daha iyi olur dedi bilginize.
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Haz 2013, 04:57

Biz geçen yıl çıkma belgesi ile kayıt olduk üniversiteye.

Benim de adreste yaşanan sorundan dolayı günlerce ptt de kalmış. Ben peşine düşmüştüm artık. Bana beklettik ama alan olmayınca Ankara ya gönderdik geri dedi. Hemen apar topar bir dilekçe daha gönderip tekrar istedim. Ucu ucuna yetiştirdik kayıtları :mrgreen:

İmkanı olanlar için elden almak daha iyi tabi. Ama temmuz ayı mezunları "MEZUN" yazısını sistemde görür görmez dilekçeyi gönderirlerse kayıtlara rahat rahat yetişir.
Resim

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 29 Haz 2013, 19:45

kripton yazdı:Biz geçen yıl çıkma belgesi ile kayıt olduk üniversiteye.

Benim de adreste yaşanan sorundan dolayı günlerce ptt de kalmış. Ben peşine düşmüştüm artık. Bana beklettik ama alan olmayınca Ankara ya gönderdik geri dedi. Hemen apar topar bir dilekçe daha gönderip tekrar istedim. Ucu ucuna yetiştirdik kayıtları :mrgreen:

İmkanı olanlar için elden almak daha iyi tabi. Ama temmuz ayı mezunları "MEZUN" yazısını sistemde görür görmez dilekçeyi gönderirlerse kayıtlara rahat rahat yetişir.

bnde hemen mezun yazısını görür görmez yollamayı düşünüyorum. :D

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön