Bundan Sonra Nasıl İlerleyeceğim

Her Konuda Tartışabilirsiniz
murti83

Bundan Sonra Nasıl İlerleyeceğim

Mesaj gönderen murti83 » 27 Tem 2013, 02:19

Merhaba Arkadaşlar,

5 senenin sonunda Allah'ın izni ile bende mezun oldum ve üni sınavında da aöf marka iletişim bölümünü kazandım :) bundan sonra ne şekilde ilerlemem gerekecek. Elimde diploma yok ve muhtemelen basılmasına daha çok var aöf kayıt için hangi belgeyi ve nasıl alacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Re: Bundan Sonra Nasıl İlerleyeceğim

Mesaj gönderen beste. » 27 Tem 2013, 02:24

üniversiteye çıkma belgesi ile kayıt olacaksınız.bnde aynı durumdayım.durumum mezun olduğu zmn hemen dilekçe yollayacağım aol'e.dilekçe örneğini ve daha fazla bilgiyi buradan alabilirsin http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=116

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 27 Tem 2013, 02:25

ayrıca tebrik ederim mezuniyet ve üniversite için :wink:

murti83

Mesaj gönderen murti83 » 27 Tem 2013, 02:40

Çok teşekkür ederim darısı diğer arkadaşların başına :) Fakat ben şunu anlayamadım. ''Üniversiteye kayıt yaptıracak mezun öğrencilerden diploması hazır olmayanlar için düzenlenir. Diploma hazırlanıncaya kadar 6 ay diploma yerine geçer. Çıkma Belgesi alabilmek için, Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank'ın herhangi bir şubesine,T.C. Kimlik Numarasına 10 TL diploma harcının yatırıldığına dair banka dekontu (1 nüsha), T.C. kimlik numarası beyanı ve Çıkma Belgesi dilekçesiyle şahsen veya posta yolu ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Konya yolu üzeri (Gazi Hastanesi karşısı) Teknikokullar / Ankara adresine baş vurulması gerekmektedir.'' ben bu belgeleri yukarıda belirtilen adresemi postalayacağım. Bankaya diploma harcımı yatırım halk eğitim merkezimden bu çıkma belgesini alamıyor muyum?

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 27 Tem 2013, 04:08

murti83 yazdı:Çok teşekkür ederim darısı diğer arkadaşların başına :) Fakat ben şunu anlayamadım. ''Üniversiteye kayıt yaptıracak mezun öğrencilerden diploması hazır olmayanlar için düzenlenir. Diploma hazırlanıncaya kadar 6 ay diploma yerine geçer. Çıkma Belgesi alabilmek için, Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halkbank'ın herhangi bir şubesine,T.C. Kimlik Numarasına 10 TL diploma harcının yatırıldığına dair banka dekontu (1 nüsha), T.C. kimlik numarası beyanı ve Çıkma Belgesi dilekçesiyle şahsen veya posta yolu ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Konya yolu üzeri (Gazi Hastanesi karşısı) Teknikokullar / Ankara adresine baş vurulması gerekmektedir.'' ben bu belgeleri yukarıda belirtilen adresemi postalayacağım. Bankaya diploma harcımı yatırım halk eğitim merkezimden bu çıkma belgesini alamıyor muyum?
dilekçe-dekont-nüfüs cuzdan fotokopisini belirtilen adrese postalıyorsunuz.halk eğitimden alamıyoruz bu belgeyi.ben gecenlerde gitmiştim halkeğitime cıkma belgesinden haberleri bile yok.forumdaki arkadaslardan bilgi aldım bnde.Forum olmasa işimiz zor :wink:

murattt

Mesaj gönderen murattt » 27 Tem 2013, 04:26

Malesef halk egitim merkezleri cok ilgisiz sanki bir angarya , sonradan yuklenmis bir sorumluluk gibi yaklasiyorlar vazife sevgisi yok. İlgisiz davranmalari sonucu bilgisiz oluyorlar. Buda onlarin kurum olarak itibarını zedeliyor

murti83

Mesaj gönderen murti83 » 27 Tem 2013, 06:17

Dekont, tc No beyanı ve çıkış belgesi formunu belirtilen adrese postalayacagim. Onlarda benim acik lise bilgilerimde kayıtlı olan adresime çıkış belgemi gönderecekler buraya kadar doğrumı anladım? :D peki bunların gönderme işlemi hızlı olurmu? Kayıt dönemini inşallah kaçırmam?

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 27 Tem 2013, 09:45

Arkadaşlar tc nüfüs beyanı dediğiniz nüfüs cüzdanı fotokopisi değil mi
? yoksa nüfüs müdürlüğünden alınan beyan mı?

murti83

Mesaj gönderen murti83 » 27 Tem 2013, 21:09

murti83 yazdı:Dekont, tc No beyanı ve çıkış belgesi formunu belirtilen adrese postalayacagim. Onlarda benim acik lise bilgilerimde kayıtlı olan adresime çıkış belgemi gönderecekler buraya kadar doğrumu anladım? :D peki bunların gönderme işlemi hızlı olur mu? Kayıt dönemini inşallah kaçırmam?
Arkadaşlar lütfen şu konuyu netleştirelim, yukarıda belirttiğim şekilde mi ilerlemem gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
beste.
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen beste. » 27 Tem 2013, 22:24

evet. kayıtlara yetiriş muhakkak.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Tem 2013, 08:32

melodi yazdı:Arkadaşlar tc nüfüs beyanı dediğiniz nüfüs cüzdanı fotokopisi değil mi
? yoksa nüfüs müdürlüğünden alınan beyan mı?
Nüfus müdürlüğü ile alakası yok. Nüfus cüzdanının fotokopisini çektir ve dilekçene ekle.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 29 Tem 2013, 08:38

murti83 yazdı:
murti83 yazdı:Dekont, tc No beyanı ve çıkış belgesi formunu belirtilen adrese postalayacagim. Onlarda benim acik lise bilgilerimde kayıtlı olan adresime çıkış belgemi gönderecekler buraya kadar doğrumu anladım? :D peki bunların gönderme işlemi hızlı olur mu? Kayıt dönemini inşallah kaçırmam?
Arkadaşlar lütfen şu konuyu netleştirelim, yukarıda belirttiğim şekilde mi ilerlemem gerekiyor?
Dekont + Çıkma belgesini istediğine dair yazdığın dilekçe + Nüfus cüzdanının fotokopisi

Belirtilen adrese postala. Zarfın üzerine ve dilekçene kendi adresini de yaz tabi. Bu yazdığın adrese gelir ÇIKMA BELGESİ

Sen mezun yazısını gördüğün an dilekçeni gönder. Yoğunluğa bağlı olarak 1-2 haftada elinde olur.

Benim çıkma belgem geçen yıl gelmiş ve adresteki bi sorun nedeni ile şubede uzun süre bekletilmiş. Ve geri Ankara ya yollanmış. Ben 2. bir dilekçe ile tekrar talep ettim ve bu sürece rağmen ucu ucuna kayıdımı yaptırdım aöf ye. Yani yetişir merak etme.

Yok hemen alayım istersen Ankara dan elden hemen alabilirsin.
Resim

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön