Sinir olduğunuz şeyler

Herşey serbest...
emrahk
Onursal Üye

Sinir olduğunuz şeyler

Mesaj gönderen emrahk » 15 Ağu 2013, 02:27

Nereden bu kadar virüs gibi türedi bilmiyorum ama tanımadığı insanlara "kardeş" diye hitap eden tiplere acayip kıl oluyorum. Başka forumlarda gırla var ama bizim forumda da görüyorum, adam veya kadın kaç yaşına gelmiş; bir soru sormuş, profilde yaşı yazıyor gördüğü halde biri çıkıyor "kardeş şu şöyle bu böyle vs." diye cevap veriyor. Yahu bu kadar ayağa düşer mi kardeşlik müessesisi? Kendinden büyük birine niye kardeş dersin, saygı nerede kaldı?

Zaten insanların birbirine "siz" diye hitap ettiği zamanlar çok oldu geçeli, birine siz diye hitap ederseniz uzaylı gibi karşılanır oldunuz, bir de bu "kardeş, hacı, bilader" gibi yoz kelimeler de işin tuzu biberi...

İlginç bir ülkede yaşıyoruz gerçekten... :?

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
sezgii
Doktor

Re: Sinir olduğunuz şeyler

Mesaj gönderen sezgii » 15 Ağu 2013, 03:00

Haklısın kardeş :D
Bilader değil birader olacak o :)
Benim de sinir olduğum bazı şeyler var
Bkz:
-Ne yapıyorsun?
+İyiyim :D
Varlığım, TÜRK varlığına armağan olsun.
Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

Resim

Kullanıcı avatarı
matias26
Doktor

Mesaj gönderen matias26 » 15 Ağu 2013, 03:13

ukala,havalı malıyla övünen insanlara sinir olurum.
ayrıca insanların düşüncelerine saygı duymayan insanlara da sinir olurum.
Genel kültür/Mezun!

Adalet!

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 15 Ağu 2013, 03:32

Bende

Tanımadığı etmediği insanlara Hacı,Hoca diye hitap eden,Süleyman ismine Sülooooooo diye hitap eden canlılardan nefret ederim.Sadece Süleyman değil bütün isimler için geçerlidir. Mesela Abdullah ismine apooooooooo ne kadar gıcık ya özellikle kendi adıma konuşayım dini fıkıhlarda biraz çığır açtığım için bu forumda bazı arkadaşlar özelden bana hacı hocam diyorlar uyarı ikaz da veriyorum bir daha duymamış olayım diye nefret ediyorum böğğğğğğ
Her soruya ukalalık yapan canlılardan da nefret ediyorum mesela ''Kan benim, damar benim'' konusunda çok bilmişler var orada hihi:))) :mrgreen: onlardan da nefret ediyorum umrumda da değiller zaten.

Diğer bir sözümün açıkçası ki gerçekten de söylenilmeyecek bir şey değil gerek forumda olsun gerek reelde olsun açık sözlü bir insanım tabiri caiz ise ben şahsen '' Ebubekir,Ömer,Osman,Ebusüfyan yani ümeyyeoğularının hepsi'' bunların adı geçtiği hadislerden de nefret ediyorum. Okumam bile bunların sözlerini uyduruk hadislerini ileriye gittim biliyorum ama hazır konuya değinmiş iken bandıra bandıra söyleyeyim.

Bir de mezun olanları sevmeyen pskolog seviyorum,sevmiyorum her 2 ni de desem yalan olur duru koyak ortaya:)))
En son Cloudyy tarafından 15 Ağu 2013, 17:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Ağu 2013, 04:01

sezgii yazdı:Haklısın kardeş :D
Bkz:
-Ne yapıyorsun?
Birader olduğunu elbet biliyorum, ama bunun sokak jargonunda "bilader" olarak söylediğine ithaf ettim zaten.

Gerçi hiçbir kelime, "hacı, bilader hatta pampa bile beni şu kardeş lafı kadar sinir etmiyor. Nasıl samimiyetsizlik kokuyor bu hitap anlatamam benim nazarımda. :x

Not: Dekan, dini konularda açtığın çığır nedeniyle tüm forum halkı olarak sana minnettarız hocam, sayende çok şey öğrendik, öğreniyoruz. Allah razı olsun...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Cloudyy
Doktor

Mesaj gönderen Cloudyy » 15 Ağu 2013, 04:40

emrahk yazdı:
sezgii yazdı:Haklısın kardeş :D
Bkz:
-Ne yapıyorsun?
Birader olduğunu elbet biliyorum, ama bunun sokak jargonunda "bilader" olarak söylediğine ithaf ettim zaten.

Gerçi hiçbir kelime, "hacı, bilader hatta pampa bile beni şu kardeş lafı kadar sinir etmiyor. Nasıl samimiyetsizlik kokuyor bu hitap anlatamam benim nazarımda. :x

Not: Dekan, dini konularda açtığın çığır nedeniyle tüm forum halkı olarak sana minnettarız hocam, sayende çok şey öğrendik, öğreniyoruz. Allah razı olsun...
Hoca deme bana kardeşşşşş :mrgreen: :mrgreen: kısaca ''Habip'' diye hitap edebilirsin.:)))) Teşekkür ederim daha çok şey öğreneceksiniz. :mrgreen: :mrgreen:
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

Kullanıcı avatarı
sonerkeser1
Asistan

Mesaj gönderen sonerkeser1 » 15 Ağu 2013, 09:17

garip garip bakanlara ayar olurum birde yaptığı hareketlerin farkında olmayanlara sürekli eli vücudunuza gelen özgüvensiz tipler mesela
Bin Handan Yüz Kaleden Geçersinde Bir Ufacık Gönülden İçeri Giremezsin..

Kullanıcı avatarı
zeynepşahinn
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen zeynepşahinn » 15 Ağu 2013, 16:14

sonerkeser1 yazdı:garip garip bakanlara ayar olurum birde yaptığı hareketlerin farkında olmayanlara sürekli eli vücudunuza gelen özgüvensiz tipler mesela
Aynen aynen ya yolda yürüyorum önündeki kisi durup bana bakıyor bi acayip, tuhaf tuhaf bakışlar, hareketler tam o sırada diyorum ki al küreği vur ağzına ağzına sinr oluyorum ya ne bakıyorsjn diyorum o zaman bile donmuyo önune hayir bnde mi bise var diye bakıyorum yok bu insanlarda bi sotun var demek :lol:
Ne zaman birine güvenmeye kalksam geçmişim ensemden tutar ve fısıldar '' ne çabuk unuttun ''

AytenO
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen AytenO » 15 Ağu 2013, 16:24

kaba saba küfürlü konuşan insanlara (özellikle kadınlar çekici olduklarını sanıyorlar ama iticinin dibiler)

başkalarının mutsuzluklarıyla mutlu olanlara, dış görünüşle dalga geçenlere (özellikle sizlere acıyorum çok üzülüyorum sizin adınıza)

bilip bilmeden başkalarına son derece eminmiş gibi birşeyleri aktarıp huzur kaçıran insanlara çok ama çok sinir oluyorum.

evet hepimiz insanız hiç birimiz dört dörtlük değiliz ama konuyu görünce bunları yazmak geldi içimden. hepimizin kusurları hataları var ama bu yazdıklarım bir insanın düzeltebileceği türden davranışlar.

saygılar.
Ya söyleyen, öğreten bilgin ol, ya dinleyen belleyen öğrenci, üçüncüsü olma.

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 15 Ağu 2013, 19:50

arkadaşlar hep sinir olmuşsunuz ama sebebi yazan yok. siz onlara sana sinir oluyorum demek tuhaf olur. ama şunu dersek ayrı. sen yada siz bu lafaı kendine yakıştırıyormusun. yada bana bır daha şu lafı demeni istemem. veya seni bu hale kim getirdi diyebilirsin. malum sanal alem ve başı boşluk külturumuzu maf etti. onemli olan farkında olan onlarla nakaşa etmememeli yoksa farkımiz kalmaz . wesselam.
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 15 Ağu 2013, 21:21

aslında çok basit şeylere kızıyoruz artık 7 den 70 herkes sinir oldum diyor...oysa boşuna öfke kendimize zarar :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

ROJHAN
Doktor

Mesaj gönderen ROJHAN » 15 Ağu 2013, 21:29

evet haklısın psikolog. sinire sebep olan sıcaklar olabilir yada geçim durumu veya anlık sinir vs vs. ama alttan alamıyorsak sonucuna katlanırız.
Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur.
Adalet nedir? – Ağaçları sulamak. Zulüm nedir? – Dikene su vermek.-Mevlana

HİÇ ÖLMEYECEKMİŞ GİBİ DÜNYA İÇİN, YARIN ÖLECEKMİŞ GİBİ AHİRET İÇİN ÇALIŞMALIYIZ... H.Z. MUHAMMED. S.A.W.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 15 Ağu 2013, 22:33

Genelde dalgacı, alay içeren konuşmalar yapan, üstü örtülü de olsa kendini öve öve konuşanlara, kendinden üst bir seviyede olsa bile onu hafife alıp beğenmeyen, kusur bulmayı harika bir şekilde başaranlara her zaman sinir olmuşumdur.
emrahk yazdı:Nereden bu kadar virüs gibi türedi bilmiyorum ama tanımadığı insanlara "kardeş" diye hitap eden tiplere acayip kıl oluyorum. Başka forumlarda gırla var ama bizim forumda da görüyorum, adam veya kadın kaç yaşına gelmiş; bir soru sormuş, profilde yaşı yazıyor gördüğü halde biri çıkıyor "kardeş şu şöyle bu böyle vs." diye cevap veriyor. Yahu bu kadar ayağa düşer mi kardeşlik müessesisi? Kendinden büyük birine niye kardeş dersin, saygı nerede kaldı?

Zaten insanların birbirine "siz" diye hitap ettiği zamanlar çok oldu geçeli, birine siz diye hitap ederseniz uzaylı gibi karşılanır oldunuz, bir de bu "kardeş, hacı, bilader" gibi yoz kelimeler de işin tuzu biberi...

İlginç bir ülkede yaşıyoruz gerçekten... :?
Aslında kardeş hitabı o kadar da itici değil bence. Tabi yerli yerince kullanmak şartıyla. Ses tonu ve niyet önemli hitaplarda.

Bu hacı hitabı benim dilime de dolandı maalesef ama bırakmak gerekli sanırım. Tabi çok yakınlarıma kullanırım ben, yoksa sokakta birine hacı bi bakar mısın gibi saçma bi hitap olamaz :D Sosyal hayatta en güzel hitap tarzı "SİZ" tabiki de.
emrahk yazdı: Not: Dekan, dini konularda açtığın çığır nedeniyle tüm forum halkı olarak sana minnettarız hocam, sayende çok şey öğrendik, öğreniyoruz. Allah razı olsun...
Ben aynı fikirde değilim. Bu başlıktaki soruya örnek olarak verebilirim sayın dekanın paylaşımları ve üslubunu. Normal hayatta da forum ortamında da bu üslup hoşuma gitmiyor benim. Kendisiyle çoğu görüşüm zıt.
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Ağu 2013, 22:56

Kripton, "kardeş" kelimesini bir arkadaşım derse sorun yok zaten. Ben tanımadığım birinin, hele benden küçükse kardeş diye hitabına acayip sinir oluyorum. Bu alay etme manasında söylenmese de böyle, itici işte; bu kadar basit değil kardeşlik, dostluk. Amaç bu da değil denebilir kardeş diye hitap etmekte ama denmesin. Forumda "kardeş bakar mısın?" diyeceğine, "bakar mısın Emrah" denmesini tercih ediyorum.

Dekan için söylediklerim tamamen ironi Kripton, onun hitapları yüzünden ne tartışmalar oldu, forumdan atıldı vs. Ne yapalım 65 kere yeni nick aldı kurtulamıyoruz işte. :mrgreen: Ayrıca onun çok fırın ekmek yemesi lazım bana dini konularda vaaz vermesi için... :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 16 Ağu 2013, 00:14

Dekan hakkında söylediklerinin ironi olduğunu bilerek yazdım o cevabı emrahk. Seviye tutturulsa problem yok zıt görüşlerde ama bu tarz bir üslubu sevmiyorum ve forumun alakasız konularında bile gerginliğe neden olduğu için pek hoşlanmıyorum ya neyse.
Resim

“Serbest Kürsü” sayfasına dön