ygs de tüm soruları yapma zorunluluğu

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
bgmnly
Acemi

ygs de tüm soruları yapma zorunluluğu

Mesaj gönderen bgmnly » 19 Eki 2013, 03:02

ben sözelciyim matematik hiç görmedim ygs de tüm dersleri yapmak zorundamıyım yardı lütfen

vividdd
Çırak

Re: ygs de tüm soruları yapma zorunluluğu

Mesaj gönderen vividdd » 19 Eki 2013, 03:30

HAYIR BİLDİKLERİNİ YAP
Oysa defalarca sormuşlardı, büyüyünce ne olacaksın diye; "mutlu" diyemedik. Çünkü, çocuktuk; akıl edemedik.

murattt

Mesaj gönderen murattt » 19 Eki 2013, 10:00

Bende bunu ilkkez duyuyorum

bgmnly
Acemi

Mesaj gönderen bgmnly » 19 Eki 2013, 18:23

Yani matematiği ve feni yapmasam olur demi

vividdd
Çırak

Mesaj gönderen vividdd » 19 Eki 2013, 18:46

Olur dediğim gibi bildiklerini yap.
Oysa defalarca sormuşlardı, büyüyünce ne olacaksın diye; "mutlu" diyemedik. Çünkü, çocuktuk; akıl edemedik.

man
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen man » 19 Eki 2013, 23:02

bende bu yil ilk kez ygs ye girecegim bildigim kadari ile sayisal sozel toplam 160 soru varmis
ister sayisla calis ister sozel bu 160 sorudan yapa bildigin kadari yapiyormusun ben sozelim diye sayisla sorulari yapmamazlik etmemek gerek veya tam tersi sayisal calistim diyip de sozel sorulara cevap vermemezlik etmemek gerek daha once sinava girmis arkadaslarin tecrubelerinden yararlanmak isteriz bilgi verirlerse cok seviniriz

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Eki 2013, 00:15

YGS'de 4 test türü var. Türkçe, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve matematik. Bir öğrencinin puanının hesaplanabilmesi için bu 4 testten en az 2'sinden 1'er neti olması gerekir. Yani sadece Türkçe sorularını yapan bir öğrenci, diğer sorulara dokunmuyorsa hata eder ve sınavı geçersiz sayılır.

Sözel öğrencilerin Türkçe ve Sosyal testlerinden yapabildikleri kadar net yapmaları gerekir. Sayısal veya sözel bir üniversite bölümü istemeniz fark etmez; YGS'de hem sayısal hem de sözelden sorumlusunuz. Yani sayısal sorulardan da bilebildiğiniz soruları çözmeniz puanınıza etki edecektir. Çözmeyip sadece sözelleri yaparsanız ve ful çekseniz bile sayısal çözmediğiniz için puanınız eksik gelecektir...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 25 Eki 2013, 02:15

emrahk yazdı:YGS'de 4 test türü var. Türkçe, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve matematik. Bir öğrencinin puanının hesaplanabilmesi için bu 4 testten en az 2'sinden 1'er neti olması gerekir. Yani sadece Türkçe sorularını yapan bir öğrenci, diğer sorulara dokunmuyorsa hata eder ve sınavı geçersiz sayılır.

Sözel öğrencilerin Türkçe ve Sosyal testlerinden yapabildikleri kadar net yapmaları gerekir. Sayısal veya sözel bir üniversite bölümü istemeniz fark etmez; YGS'de hem sayısal hem de sözelden sorumlusunuz. Yani sayısal sorulardan da bilebildiğiniz soruları çözmeniz puanınıza etki edecektir. Çözmeyip sadece sözelleri yaparsanız ve ful çekseniz bile sayısal çözmediğiniz için puanınız eksik gelecektir...
yani mesala ben tarih ve türkçe yaptım ama diğer derslere dokunmadım o zaman geçersiz sayılmaz dimi
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Eki 2013, 01:54

serena yazdı:
emrahk yazdı:YGS'de 4 test türü var. Türkçe, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve matematik. Bir öğrencinin puanının hesaplanabilmesi için bu 4 testten en az 2'sinden 1'er neti olması gerekir. Yani sadece Türkçe sorularını yapan bir öğrenci, diğer sorulara dokunmuyorsa hata eder ve sınavı geçersiz sayılır.

yani mesala ben tarih ve türkçe yaptım ama diğer derslere dokunmadım o zaman geçersiz sayılmaz dimi
Tarih sınavı "Sosyal Bilimler" adlı test türünün içinde. Türkçe ise kendi başına bir test türü. Dolayısıyla bu dediklerinden soru çözersen puanın oluşması için "en az iki test türünden net yapma" zorunluluğunu yerine getirmiş oluyorsun. Yani sınavın geçerli olur... :wink:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

bgmnly
Acemi

Mesaj gönderen bgmnly » 27 Eki 2013, 17:25

Şimdi ben sadece Türkçe ve sosyal yapsam barajı geçer ve lys ye girme hakkı kazanırım demi

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 27 Eki 2013, 23:37

emrahk yazdı:
serena yazdı:

Tarih sınavı "Sosyal Bilimler" adlı test türünün içinde. Türkçe ise kendi başına bir test türü. Dolayısıyla bu dediklerinden soru çözersen puanın oluşması için "en az iki test türünden net yapma" zorunluluğunu yerine getirmiş oluyorsun. Yani sınavın geçerli olur... :wink:[/qote]

merak ettiğim başka bir konu daha var biz şimdi ygs marta yada şubatda gircez sanırım ben mayısta mezun olurum büyük ihtimal o zaman ygs okul puanı eklenicekse ben daha mezun olmadığım için ne olucak bu durumda acaba okul puanı ygs eklenmicekmi
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Eki 2013, 22:48

Okul puanı mezun olmasanız da eklenecek tabi ki. 2014 YGS'ye başvuran ve henüz mezun olmamış öğrencilere 2014 Mayıs sınavına kadar okudukları tüm dönemlerin notlarından hesaplanacak olan diploma puanı verilecek. Bu diploma notundan da OBP hesaplanıp üniversite sınavlarından aldığınız ham puanların üstüne eklenip, ortaya "yerleştirme puanınız" çıkacak.

Sorun yok kısaca...

Mustafa Kemal Atatürk

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön