1993 doğumluyum, tecilimi iptal ettirmek istiyorum

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

1993 doğumluyum, tecilimi iptal ettirmek istiyorum

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 05 Kas 2013, 09:09

2014 şubatta askere alınmak istiyorum. forumlarda okuduğum kadarıyla alınmaz, zor olur felan gibi yazılar okudum ancak ASAL.MSB.GOV.TR'de okuduklarım beni sevindirdi.. kendi çapımda geleceğim ile ilgili planlarımı yaptım bu yüzden tecilimi bozdurmak istedim.

şimdi tsknın sitesinde şöyle bir yazı gördüm
Resim
yani şuan yarın gitsem tecil iptalimi yapmak istesem şubatta askerim di mi arkadaşlar?

açık öğretim lisesinde okuyorum 2015 ocakta ygs sınavına başvuru yapmak istiyorum fakat bu dönemde askerde olacağım. şubatta gidersem askere bu yazılara göre 2015 şubatta askerliğim bitmiş olacak. buraya kadar herşey normal askerden dönünceye kadar da yani mezun olamazsam da sanırım 98 kredi üzeri ygs sınavına girmiş olabiliyor en kötü 150 krediyle bu sınav a askerdeyken başvuru yapabilirim di mi? sonuçta sınava kadar 4-5 ay kadar süre olucak o sürede de tezkere mi almış oluyorum... eğer askeriye de aöl sınavlara girebilirsem....

arkadaşlar elimden geldiğince kafam allak bullak olduğundan bu kadar derleyip yazabildim.

tşkler herkese.

Kullanıcı avatarı
dreamemrahkurt
Yardımcı Uzman

Re: 1993 doğumluyum, tecilimi iptal ettirmek istiyorum

Mesaj gönderen dreamemrahkurt » 05 Kas 2013, 17:37

tamamdır arkadaşlar sorun cozuldu:)

başlık sılınsın lutfen

“Askerlik Tecili” sayfasına dön