DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Herşey serbest...

DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Anket 07 Oca 2014, 23:34 tarihinde bitecek

EVET
7
41%
HAYIR
9
53%
KARARSIZIM
1
6%

Toplam oy: 17

emrahk
Onursal Üye

Re: DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Mesaj gönderen emrahk » 17 Ara 2013, 00:37

enderun yazdı:Emrah kardeşim herşeyi ozetledin Geri kalan inat boş
İnsanların bu kadar kandırılmaları bir vatandaş olarak kanıma dokunuyor aslında. Öğrencilerin geleceği için kararlar veren merciler sırf kendi iktidarlarının bekası için bir çırpıda yasaları, yönetmelikleri değiştiriyor. Öğrenciler veya diğer hiçbir vatandaş kimsenin umurunda bile değil. Benim de girip mağdur olanlardan biri olduğum 2011 YGS skandalını kimse unutmadı. Daha soruşturma yapılırken; "ben tatmin oldum, kopya kesinlikle yok." diyen "büyük lider"e karşı hangi savcı aksine "hayır kopya çekildi, sınav iptal olmalı" diyebilirdi? Dese ertesi gün işinde kalabilir miydi? Her şey yanlış gidiyor ama herkes Polyannacılık oynuyor. Garip bir ülkeyiz...

..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

murattt

Mesaj gönderen murattt » 20 Oca 2014, 14:06

Bende kapatilmasindan yanayım ama boyle egitim sistemi olmamali sistem komple degistirilmeli. ögrenci odakli olmali. İyi guzel bir sistem model olusturamiyorsan rustunu ispatlamis denenmis bir suru sistem ve model var. Neden degistirilmiyor anlayamiyorum. iki yil once yine yazmistim burada Turkiyenin icinde sistemiyle modeli ile felsefesiyle AŞKİN oğrenciler yetiştiren kolejler var. En azindan onlara bakillmali

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 21 Oca 2014, 18:31

Bir kaç şey sormak istitiyorum
1 Dersaneler, egitim seviyesi iyi ülkelerdede var mı?
2. Türkiyede ögretmenler ögrencilere yeteri kadar egitim veremedikleri içinmi dersaneler açılıyor?
3. Günümüzde dersaneler ticari amaclamı yoksa vatana millete faydalı olsunmu diye kuruluyor?
4. Dersaneler olmadan bir ülkenin eğitim seviyesi ve düzeyi yükselmez mi?
5. Okulda eğitim veren öğretmenler dersanede de ögretmenlik yapıyor mu? Eğer yapıyorsa dersanede verdiği eğitim kalitesini okuldada gösteriyor mu?
6. Dersaneye gitmeden bir ögrenci sınavlarda başarılı olamaz mı?
7. Dersaneler kapatılınca ünüversiteyi kazanan ögrenci sayısı azalacak mı?

Dersane konusunu neden siyasileştiriyorsunuz bu duruma karşıysanız neden tavrınızı burada gösteriyorsunuz sandıkta gösterin ne kadarda kapanmasın deseniz elinizden bir şey gelmez ben şahsen kapanmasının taraftarıyım. nedenleri Dersanelerdeki ögretmenler okulda egitim seviyesini yükseltmek zorunda kalacak insanların beyninde dersaneye gitmeden ünüversite kazanamam düşüncesi silinecek. Bir insanın başarılı olup olmaması dersaneye gitmeyle degil içindeki okuma hevesi ve istegiyle alakalı dersaneye gitmeden ünüversite kazanan bir çok insan var çevremde zaten internet yayınlar test kitapları bunlar dersane ortamını evinize getiriyor ama dersanenin havası ortamı başka diyorsanız o zaman bilemem
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön