DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Herşey serbest...

Anket 07 Oca 2014, 23:34 tarihinde bitecek

EVET
7
41%
HAYIR
9
53%
KARARSIZIM
1
6%

Toplam oy: 17

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 08 Ara 2013, 23:34

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

benim şahsi fikrim artık miladını doldurdu dershaneler... faydaları olmuştur şüphesiz ama artık gerçekten çocukların hayatını ikiye bölüyor yiğenimden biliyorum okuldan çıkıp dershaneye koşturuyordu ve mali yüküde cabası tek çocuklu olmayan bir aileyi düşünürsek tüm çocukların maliyetini çalışan tek bir kişi nasıl karşılasın...birde tabi şöyle bir zihniyet oluşuyor dershaneye giden daha başarılı gitmeyen başarısız...okullarımızda eğitimin seviyeside artık yükseliyor eskisi gibi ezbere dayalı sistemde yok araştırma üzerine ve artık dolmuşlarda sırtlarında çanta dershaneden geç vakitte çıkan her türlü insanla yolda karşılaşan çocukları görmek pek istemiyorum :|

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Cloudyy
Doktor

Re: DERSHANELER KAPANMALI MI ?

Mesaj gönderen Cloudyy » 09 Ara 2013, 00:14

Devlet sizin iyiliğinizi düşünmez kendi çıkarını düşünür recep amca bir şeyi kafaya taktı mı o iş tamamdır. :mrgreen: Biraz saksıyı çalıştırın bakalım niye kapanıyor dershaneler fetto abi ile dershane yüzünden recep amca nasıl karşı karşıya geldiler biraz düşünün :mrgreen:
Zorlukların göbeğinde, fırsatlar yatıyor.

Açık Öğretim Lisesi - Sosyal Bilimler
MEZUN

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 00:36

Bencede kapatılmalı pskolog tam yansıtmıssın düşüncelerimi :wink: Böylece eşit şartlarda girer herkes sınava :mrgreen: Çalışan başarır dershaneye giden çalışmazsa birşey elde edemez sonucta dershanelerdeki pratik bilgi okullardada gösterilsin ve dershaneler kapatılsın :roll:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Ara 2013, 01:26

Okulda aldıkları eğitimle bir şey öğrenemeyen ve çok çok azı iyi bir üniversiteye giden düz lise mezunları varken kesinlikle kapanmamalı. Meslek lisesi mezunlarını ise hiç saymıyorum, onların büyük çoğunluğu dershanesiz barajı bile geçemiyorlar. Durum böyle iken sen hangi eğitimi veriyorsun ki, insanların artık dershaneye gitme ihtiyacı yok diyorsun?

Evine özel hoca getirtip saati 100 liradan eğitim aldıracak zengin aile çocuklarına karşılık, fakirler gidecek Halk Eğitimden kendisine de kurslardan kontenjan kalması için birbirini yiyecekler.

Bir iyi tarafı var ki, Açık lise (yeni adıyla akademik lise) öğrencileri şimdiki dershane denilen yerlerde gidecek yüz yüze eğitim alabilecekler. Daha kaliteli eğitim alarak, daha iyi bölümler kazanabilecekler.

Not: Başbakan her zaman ki gibi geri adım attı bu arada. Akıllı adam, ee kasetler belgeler havada uçuşacaktı maazallah... :mrgreen:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

enderun
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen enderun » 09 Ara 2013, 01:46

Arkadaşlar geç kalmış bir şeyi tamamlamadikca kalkması hata.
Eğer ne zaman devlet okulları maxmimum kaliteli eğitim sistemine geçirilirse o zaman hemen kalkmalı zaten 2 yıl süre verildi 2 yıl içinde devlet okulları toparlanmali aksi taktirde yine bir oyun olur. Örneğin özel güvenlik yasası on yıldır tam oturmadı ve emniyet güçleri olmasına rağmen amele gibi maaş ve muamele görüyor. Güvenlik polisten daha tehlikeli bir meslek niye mi? Çünkü o müesseseye giren saldırgan ilk önce nobetteki görevliyi ortadan kaldırır.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 09 Ara 2013, 01:46

emrahk yazdı:Okulda aldıkları eğitimle bir şey öğrenemeyen ve çok çok azı iyi bir üniversiteye giden düz lise mezunları varken kesinlikle kapanmamalı. Meslek lisesi mezunlarını ise hiç saymıyorum, onların büyük çoğunluğu dershanesiz barajı bile geçemiyorlar. Durum böyle iken sen hangi eğitimi veriyorsun ki, insanların artık dershaneye gitme ihtiyacı artık yok diyorsun?

Evine özel hoca getirtip saati 100 liradan eğitim aldıracak zengin aile çocuklarına karşılık, fakirler gidecek Halk Eğitimden kendisine de kurslardan kontenjan kalması için birbirini yiyecekler.

Bir iyi tarafı var ki, Açık lise (yeni adıyla akademik lise) öğrencileri şimdiki dershane denilen yerlerde gidecek yüz yüze eğitim alabilecekler. Daha kaliteli eğitim alarak, daha iyi bölümler kazanabilecekler.

Not: Başbakan her zaman ki gibi geri adım attı bu arada. Akıllı adam, ee kasetler belgeler havada uçuşacaktı maazallah... :mrgreen:

+1

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ara 2013, 03:34

keşke not düşseydim olayı siyasallaştırmadan yorumda bulunun diye ama görüyorum ki bazı arkadaşlar dayanamamışlar yine :mrgreen: bu eğitim işinin neden yıllarca çözümlenmediğini şimdi daha iyi anlıyorum ahmet mehmet yaparsa kötü bizimki yaparsa iyi mantığı biz adam olmayız! işin garibi eğitimcilerin herşeyi bilen havası var fakat bu kördüğüm olmuş eğitime fikirleri yok ...yıllarca dershaneleri kötüleyen insanlar bunlar kapatılmalı diyenler şimdi dershaneci olmuş savunur durumda bu ne çelişki :D

ayrıca geri adım yok emrahcım 2 yıl süre tanındı :mrgreen:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Ara 2013, 03:41

Olayı siyasete bağlamak gerekmiyor ki Piskolog abla; zaten bizzat siyasi bir karar bu. Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı tonton dede seni veya diğer öğrencileri mi düşünüyor sanıyorsun? Güldürmeyin kimseyi. Onların tek derdi iktidarlarına kimsenin ortak olmaması. Bu yüzden de kendilerini sepetleyecek bir cemaati egale etmek için onları can evlerinden vurmak istiyor.

Cemaat boş durur mu, başladı kasetleri piyasaya sürmeye, dahası ülkeyi nasıl sömürdüklerini gösteren belgeler de yoldayken tak bir toplantı ve iki yıl öteledi. Hani Ocakta kapatacaktı "sözünden dönmeyen (!)" kişi? :) İki yıl = genel seçim sonrası. Taktik güzel ama nafile, sepetlenecekler ve hak ettikleri deliğe süpürülecekler. Kum saati işliyor...

:wink:
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ara 2013, 03:44

ablasıı bilmediğin birşey var ona oy veren kesim cemaat değil sadce :wink: ve şunu bil kaset maset hikaye boşuna sevinme burdan size birşey çıkmaz :lol: :lol: :lol: :lol:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Ara 2013, 03:48

Ben sadece cemaat oy veriyor demedim ki, ülkeyi nasıl teröristlere uyuta uyuta teslim ettiklerini kendi tabanı da gördü. Artık yok öyle iki torba kömürle, üç paket makarnayla halkı kandırmak. Gezi direnişi ile başlayan uyanma, son Diyarbakır teslimiyeti ile hat safhada. Geri dönüş yok, kurtulacağız... 8)

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 03:50

pskolog yazdı:keşke not düşseydim olayı siyasallaştırmadan yorumda bulunun diye ama görüyorum ki bazı arkadaşlar dayanamamışlar yine :mrgreen: bu eğitim işinin neden yıllarca çözümlenmediğini şimdi daha iyi anlıyorum ahmet mehmet yaparsa kötü bizimki yaparsa iyi mantığı biz adam olmayız! işin garibi eğitimcilerin herşeyi bilen havası var fakat bu kördüğüm olmuş eğitime fikirleri yok ...yıllarca dershaneleri kötüleyen insanlar bunlar kapatılmalı diyenler şimdi dershaneci olmuş savunur durumda bu ne çelişki :D

ayrıca geri adım yok emrahcım 2 yıl süre tanındı :mrgreen:

+99999... :)))

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Ara 2013, 03:51

ya şu makarnadan bir yiyemedikk :lol: :lol: :lol: :lol: kim alıyor bu makarnayı kömürüü biz almıyorsak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: başbakanımızın dediği gibi sizde dağıtın makarna kömürr :lol: :lol: :lol: madem öyle oy alınıyor dmii :wink:

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 03:55

emrahk yazdı:Ben sadece cemaat oy veriyor demedim ki, ülkeyi nasıl teröristlere uyuta uyuta teslim ettiklerini kendi tabanı da gördü. Artık yok öyle iki torba kömürle, üç paket makarnayla halkı kandırmak. Gezi direnişi ile başlayan uyanma, son Diyarbakır teslimiyeti ile hat safhada. Geri dönüş yok, kurtulacağız... 8)
Savundugunu tekrar duşun bence arkadasım :) diyorsun ya
'ülkeyi nasıl teröristlere uyuta uyuta teslim ettiklerini kendi tabanı da gördü.' terörist polise askeri şehit eden,
'Gezi direnişi ile başlayan uyanma ' Gezi parkı direnişcileride polisimize tas sapan ve misketlerle direniş veya gösteri yapanlar şimdi durup bir sormalı insan kendine.
Hangisi aynı tarafta ? diye :wink:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 09 Ara 2013, 03:56

Bu arada dershaneleri savunmuyorum ben. Ben ya okulu kapatın, ya da dershaneleri diyen taraftayım. Ama "artık ihtiyacı kalmadı" ne demek oluyor bunu açıklayamadılar bir türlü. Bu forumun yöneticilerinden biri olarak bana gelen özel mesajların büyük çoğunluğunda ne diyorlar biliyor musunuz? "Ben filanca lisede okuyorum ve dersleri hocalar iyi anlatamıyor, arkadaşlarım dersleri kaynatıyor ve bu yüzden hiçbir şey anlamıyorum. Boşa okula gidip geleceğime derslere evde ve dershanelerde çalışmak için açık liseye geçmek istiyorum." diyorlar.

İnan soruların son zamanlarda bir birlerinden haberdar gibi hep bu okulda aldıkları eğitimden memnun olmayan arkadaşlardan gelmesi beni de şaşırttı. Yani neymiş, okullarımızda eğitim rezaletmiş. Her okul Galatasaray Lisesi değil. Bir gün o kıvama gelecekse tüm okullar zaten kimse cebinden para verip gitmeyecek dershaneye...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 09 Ara 2013, 03:57

pskolog yazdı:ya şu makarnadan bir yiyemedikk :lol: :lol: :lol: :lol: kim alıyor bu makarnayı kömürüü biz almıyorsak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: başbakanımızın dediği gibi sizde dağıtın makarna kömürr :lol: :lol: :lol: madem öyle oy alınıyor dmii :wink:
makarnanın kalorisi yuksek canım bizi duşundukleri için bize dagıtmıyolar sanırım :mrgreen:

“Serbest Kürsü” sayfasına dön