Yardıma ihtiyacım var

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ardaa

Yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen ardaa » 19 Ara 2013, 00:31

Arkadaşlar ben şimdi 12.sınıftayım ve açık liseye geçmek istiyorum. Sayısal öğrencisiyim gerçi alan kalktı ama o dersleri alıyorum ortalamam da iyi şu anda 90. Benim sormak istediğim benim bu ortalamam açık lisedeki krediye etki etcek mi ve ne kadar etki eder ? Açık öğretimde 3 ders alırsın dediler bana trafik dil anlatım din sadece bunlar mı hani ben sayısal öğrencisiyim ya alan dersleri de alınacak mı ?

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Re: Yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen emrah42 » 19 Ara 2013, 06:18

ardaa yazdı:Arkadaşlar ben şimdi 12.sınıftayım ve açık liseye geçmek istiyorum. Sayısal öğrencisiyim gerçi alan kalktı ama o dersleri alıyorum ortalamam da iyi şu anda 90. Benim sormak istediğim benim bu ortalamam açık lisedeki krediye etki etcek mi ve ne kadar etki eder ? Açık öğretimde 3 ders alırsın dediler bana trafik dil anlatım din sadece bunlar mı hani ben sayısal öğrencisiyim ya alan dersleri de alınacak mı ?

Aöl nin sitesinden Alan yok dersleri var onu indir okulda gördügün dersler ile o dersleri karşılaştır olmayan ortak dersleri seçersin bir de 30 kredilik ders seçmelisin yani sen 10 kredilik ders bile seçsen 20 kredilik derside sistem otamatik seçer siteden kredim blm nü tıklarsan kaç kredin oldugunu göreceksin kredilerin toplamı 192 olunca mezun olursun birde kredi ayrı not ortalaması ayrı yani not ortalaması krediyi etkilemez
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: Yardıma ihtiyacım var

Mesaj gönderen kripton » 24 Ara 2013, 08:07

Ortalaman diploma notunu etkiler ama krediyi etkilemez. Kredi farklı şey diploma notu farklı şey. Sen bir dersi 45 ile geçsen de 100 ile geçsen de kredisini alırsın. Ama birinde diploma notun düşük, birinde yüksek olur.

Zorunlu dersler için şu linke bakabilirsin http://www.aciklise.net/genel/okutulan-dersler.html
Resim

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön