Açık Lise Diploma Notu Yükseltme

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ibrm01

Açık Lise Diploma Notu Yükseltme

Mesaj gönderen ibrm01 » 05 Oca 2014, 03:54

Merhaba arkadaşlar ben 12.sınıfın başında açık liseye geçmiştim. Okuldan bana 184 kredi gelmişti.10 tane zorunlu dersim vardı. Zorunlu derslerimin de toplam kredisi 18 olduğu için geçmeye fazlasıyla yettiğinden, direk sadece zorunlu dersleri seçtim ve dersleri 5'er 5'er 2 sınava bölmüştüm. Biliyorsunuz bugün sınava girdik ve sınavım çok iyi geçti diğer kalan 5 dersten de 2. dönemde sınava gireceğim ama merak ettiğim şey şu, şimdi sadece bu zorunlu derslerden alacağım notlar hesaplanarak oluşacak olan diploma puanım ile ben sınav başı maximum yani 30 kredilik ders seçseydim (matematikmiş, geometriymiş vs.) bu şekilde oluşacak olan diploma puanım arasında herhangi bir fark olacak mıydı ? Bu durumda fazla ders seçip yüksek krediyle mezun olup olmamak bir şey fark eder mi ? Halk eğitimdeki hoca fark etmez demişti ama emin olamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Sille42
Çırak

Re: Açık Lise Diploma Notu Yükseltme

Mesaj gönderen Sille42 » 05 Oca 2014, 09:28

Benim bildiğim kadariyla kredinin cok olmasi farketmiyor notlarinin yüksekliği diploma puanini etkiliyor :?

murattt

Mesaj gönderen murattt » 05 Oca 2014, 10:53

Notlarin yuksek olmali, kredin degil

Kullanıcı avatarı
feelinggood
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen feelinggood » 05 Oca 2014, 18:58

tabii sadece ders notların,senin mantığına göre mezun olmadan sınava girenler sonra ek sınav ile diploma alanlar yandı .. hiç öyle adaletsiz bir sistem olur mu :) YGS sınavına girene kadar girdiğin derslerin ortalaması galiba.. yada LYS mi bilmiyorum :D

ibrm01

Mesaj gönderen ibrm01 » 05 Oca 2014, 23:04

sagolun arkadaşlar öyleyse işim kolay :D

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön