YGS ve LYS sınavına nasıl çalışmalıyım

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
nemesis
Uzman

Re: YGS ve LYS sınavına nasıl çalışmalıyım

Mesaj gönderen nemesis » 09 Oca 2014, 00:40

sen en iyisi dershaneye kaydol bütn sorularının cevabı orda

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 09 Oca 2014, 04:02

ağırlıklı 9. sınıf konuları olcakmış o yüzden o konulara çalışman daha mantıklı :wink: ygs de tüm alanlardan istediğin kadar çözebilirsin ayrım yok :) mat alt yapın yoksa kursa gidebilirsin halk eğitimin kursu var dershane önermiyorum dershaneler kapanacak ayrıca gitsende orda sadce test mantığını hızlı soru çözme tekniğinden fazla birşey almassın
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Nar
Acemi

Mesaj gönderen Nar » 09 Oca 2014, 04:25

Ben de mimarlık için hazırlanıyorum.
Öncelikle mimarlık için ygs ve LYS1(Matematik ve Geometri) ve LYS2 (Biyoloji, fizik, kimya) sınavlarına girip MF4 puanını baz alman gerekecek.
Geçen yıl aynı senin gibi ne çalışacağımı bilmediğim için hayatımın hatasını yapıp dershaneye gittim. Dershane kötü değil ama senin benim durumundaki alt yapısı olmayanlar için uygun değil. Çünkü sınavlar için hazırlanıyorum dediğinde seni direkt olarak mezunlar gurubuna dahil ediyorlar, onlarda sadece test çözüp pratik yapıyorlar. Yerinde olsam gidip bi butik dershanelerden birinde 9.sınıf gurubunda temelimi kurarsın ki eğer imkanın varsa. Yoksa da evde 9.sınıf kitaplarıyla çalışıp daha sonra konu anlatımla test kitaplarıyla pekiştirirdim. Bir de ben matematik konusunda "Antrenmanlarla Matematik 1-2-3-4" serisini tavsiye ederim (ama sakın geometri serisine bulaşma, çuvallamışlar)
Umarım başarılı olursun, yolun açık olsun. :)

murattt

Mesaj gönderen murattt » 09 Oca 2014, 08:36

Sistemli bir sekilde cakisilinca altindan kalkilmayacak bir yuk degil bence

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön