herşey kolay olacak

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Re: herşey kolay olacak

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 29 Nis 2008, 16:57

arkadaşım seninde dediğin gibi, öss ve açık lise haliyle bizlerde biraz stres yaratıyo. yani bide benim gibi 20lerin ortalarında olan ve hala lise diplomasını alan arkadaşlarımız için dahada stresli geçiyo. ben kendi adıma, boşu boşuna geçen yıllarıma yanıyorum. yani kendimi şartlandırıyorum. bünyede bazen kaldırmıyo ve migren krizleri gibi şeylerle uyarıyo beni. yani hoşgörelim birbirimize. tabi bazen yanlış anlaşılmalarda olmuyo değil. merak etmeyin, bu kadar uğraşa deyecek. mükafatını alacağızzzzzz

Kimseye Asla Olduğundan Fazla Değer Verme, DEĞMEZ ...

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 29 Nis 2008, 18:07

suskun sözel derslerle ilgili varsayımın doğru olabilir hatta doğru :mrgreen: keşke sayısalllar içinde aynı yöntemi uygulayabiliseydik.
bunu sadece lise bitirme çabasında olanlar uygulasınlar ama hedefi büyük tutanlar ssakın sakın haa çalışın bakimm :lol:
devam.....ileri........

sumeyye
Uzman Doktor

Mesaj gönderen sumeyye » 29 Nis 2008, 18:46

deniz çok dogru soyluyorsun. bize sayısalı ogrenmekten başka çare yok ne ozet ne test işin açıgı bende sozel derslerinin özetlerini okuyorum ve direk test oyle yapıyorum ve ii de oluyo ama sayısal zor ya zor ozette kurtarmıyo testte :x :x
BENİ SEV DİYE SEVMEDİM SENİ,SEVSENDE SEVMESENDE SEVİYORUM SENİ((ZEYNEP));)

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 29 Nis 2008, 20:35

kesinlikle!

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 30 Nis 2008, 12:41

Sayısalı bir süre sonra kafada almıyo bir yere kadar... :evil:

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 30 Nis 2008, 12:45

arkadaşlar inkılap tarihinde ben mesela okuduğum olayları gözümün önüne getiriyorum ve o zaman daha güzel kafama giriyo. yani ezber yapmıyorum. sonuçta ülkemizin geçmişi, biraz bilgimizin olması lazım değilmi. bunları bilmeden yaşadığım 25 yıla acırım valla :roll: . biz almanyada pek tarih dersi görmezdik. yani görsekte hitlerin kötü yanlarını işlerdik çoğunlukla

ultra
Doktor

Mesaj gönderen ultra » 30 Nis 2008, 12:46

Inkılap tarihi çok zevkli bir ders insan kaptırıyor kendini :)

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 30 Nis 2008, 12:49

evet ya, bide kendi kendime iyce sinirleniyorum osmanlı dönemini okurken. ama kurtuluş savaşına geçince, heyyttt be diyorum valla. valla vatanımızın kıymetini bilmeliyiz. atam neler yapmış bugünlerde yaşabilmemiz için ama malesef kıymetini bilemiyoruz. kendi adıma konuşuyorum

deniz
Uzman

Mesaj gönderen deniz » 30 Nis 2008, 12:58

aynen Atatürk'le bende gurur duyuyorum okurken..
keşke uyansada gelse ne iyi olurdu

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 30 Nis 2008, 13:10

deniz yazdı:aynen Atatürk'le bende gurur duyuyorum okurken..
keşke uyansada gelse ne iyi olurdu
şuan ki durumumuza çok üzülürdü gelseydi :cry:

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 30 Nis 2008, 13:26

suskun62 yazdı:zannetmem üzülmezdi
atatürk çözüm yolu hemen arardı onun hayatında üzüntüye yer yok çalışıp başarmak war
yani ben neler yaptım, sonuç bu mu olacaktı diye düşünürdü. tabiki bi çare bulurdu. zaten onun gibi zeki bi insan asla bu dünyaya gelmez bidaha

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 30 Nis 2008, 16:04

aysegul55 yazdı:
karasimsek0277 yazdı:evet ya, bide kendi kendime iyce sinirleniyorum osmanlı dönemini okurken. ama kurtuluş savaşına geçince, heyyttt be diyorum valla. valla vatanımızın kıymetini bilmeliyiz. atam neler yapmış bugünlerde yaşabilmemiz için ama malesef kıymetini bilemiyoruz. kendi adıma konuşuyorum

bence osmanlı tarihide övünülecek bir tarih...
osmanlı gibi hangi devletin tarihi var...
ben tarihimin herköşesini sevinç ve mutlulukla okuyorum...
inişler çıkışlar oluyor tabiki..yükselme devrini okurken coşuyorum duraklama devri ve yıkılma döneminde üzülüyorum...
bununla beraber cumhuriyetin kuruluşu yükselmesi hepsinde seviniyorum..
yanlız osmanlı tarihini küçük görmeyelim..
alman tarihcçi:biz osmanlıyı sevmeyiz çünkü osmanlı tarih sahnesinden çekilse tarih namına anlatılacak biz şey kalmaz bizler için diyor...
neyse herkese başarılar...
canım sanırım bi yanlış anlaşılma var. tabikide ben tarihimi küçümsemem ama mesela izmir işgalinde osmanlı devletinin türk kuvvetlerine geri çekilme emri vermesi gibi yanlış kararlar beni üzüyor. eğer o zamanki osmanlı devleti hala bu zamandada var olsaydı, o zaman dünyayı biz yönetirdik. yani nerden nereye diye bakınca, insan elbette üzülüyo.

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 05 May 2008, 16:42

karasimsek0277 yazdı:
aysegul55 yazdı:
karasimsek0277 yazdı:evet ya, bide kendi kendime iyce sinirleniyorum osmanlı dönemini okurken. ama kurtuluş savaşına geçince, heyyttt be diyorum valla. valla vatanımızın kıymetini bilmeliyiz. atam neler yapmış bugünlerde yaşabilmemiz için ama malesef kıymetini bilemiyoruz. kendi adıma konuşuyorum

bence osmanlı tarihide övünülecek bir tarih...
osmanlı gibi hangi devletin tarihi var...
ben tarihimin herköşesini sevinç ve mutlulukla okuyorum...
inişler çıkışlar oluyor tabiki..yükselme devrini okurken coşuyorum duraklama devri ve yıkılma döneminde üzülüyorum...
bununla beraber cumhuriyetin kuruluşu yükselmesi hepsinde seviniyorum..
yanlız osmanlı tarihini küçük görmeyelim..
alman tarihcçi:biz osmanlıyı sevmeyiz çünkü osmanlı tarih sahnesinden çekilse tarih namına anlatılacak biz şey kalmaz bizler için diyor...
neyse herkese başarılar...
mesela izmir işgalinde osmanlı devletinin türk kuvvetlerine geri çekilme emri vermesi gibi yanlış kararlar beni üzüyor. eğer o zamanki osmanlı devleti hala bu zamandada var olsaydı, o zaman dünyayı biz yönetirdik. yani nerden nereye diye bakınca, insan elbette üzülüyo.
karasimsek pardon da sen kim oluyosunda osmanliyi yargilama gücü buluyosun kendinde? :idea: osmanli dan söz ediyoruz dikkatini cekerim dünyayi sallayan bir devlet..hiç kimse 4 4 lük değildir sakın unutma , elbette yanlişlar yapilabilir.izmir isgalinde geri cekilme sebebinin nedenleri vardir :!: hiç bi devlet körü körüne sonunu hazirlamaz belki karşı taraf bazi tekliflerde bulundu türkiyeye ya da belki başka bir ülkeden tehditler aldik "geri çekilmezseniz hedefimiz sizsiniz" gibisinden.Okudugumuz kitaplarda birçok ayrintilar belirtilmemiş bunu tarih adamlarida üstüne basa basa söylüyor osmanli hakkında bilmediğimiz o kadar çok ayrinti var ki o yüzden ltfn dikkatli konusalim. :!:
Take me to the deep oceans!

Kullanıcı avatarı
karasimsek0277
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen karasimsek0277 » 05 May 2008, 19:08

karasimsek pardon da sen kim oluyosunda osmanliyi yargilama gücü buluyosun kendinde? :idea: osmanli dan söz ediyoruz dikkatini cekerim dünyayi sallayan bir devlet..hiç kimse 4 4 lük değildir sakın unutma , elbette yanlişlar yapilabilir.izmir isgalinde geri cekilme sebebinin nedenleri vardir :!: hiç bi devlet körü körüne sonunu hazirlamaz belki karşı taraf bazi tekliflerde bulundu türkiyeye ya da belki başka bir ülkeden tehditler aldik "geri çekilmezseniz hedefimiz sizsiniz" gibisinden.Okudugumuz kitaplarda birçok ayrintilar belirtilmemiş bunu tarih adamlarida üstüne basa basa söylüyor osmanli hakkında bilmediğimiz o kadar çok ayrinti var ki o yüzden ltfn dikkatli konusalim. :!:[/quote]

arkadaşım asıl sen kimsin ki, benim düşüncelerimi bu tarz bir dille eleştiriyorsun. ben kötü bişey demedim. lütfen konuları istediğimiz yerlere çekmeyelim. ben sadece, keşke o zaman öyle kararlar alınmasaydıda, şimdi daha güçlü bi devlet olsaydık manasında söylemiştim. lütfen sözlerimize dikkat edelim. seviyemizi düşürmeyelim ...

Kullanıcı avatarı
Yasemin
Doktor

Mesaj gönderen Yasemin » 06 May 2008, 09:57

benm seninle bi problemim yok neden durup dururken olayi baska bi yöne cekmek isteyeyim ki?forumda bile takilmiyorum üstelik öyle bi göz gezdireyim derken senin ukala ukala gönderdiğin bilmiş msj larin dikkatimi çekti , karsilik verdim.Önce osmanlinin vermiş olduğu kararlara "yanlış kararlar vermeleri beni üzdü" diyerek hitam ediyosun biri karşılık verince de kırıtıp "canım ben öyle demek istemedim diyosun."Ne kadar sahtesin ya :mrgreen: Eğer osmanlı hakkkında yeterince bilgin varsa "cekilmişlerse elbet bi bildikleri vardir" demen gerekir anladiğim kadariyla pek okumamişsin. yok neymiş osmanli geri çekilmeseymiş dünyayi biz yönetirmişiz..osmanlının basında ki padişah lar bunu düşünemediklerini mi zannediyosun?IZMIR ISGALINDA GERI CEKILMELERININ NEDENLERI VARDIR :!: saçma sapan konusmayin forumlarda.
Take me to the deep oceans!

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön