Bazı sorularım var ilgilenirseniz çokk sevinirimm..

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kilitli
merve adıgüzel

Bazı sorularım var ilgilenirseniz çokk sevinirimm..

Mesaj gönderen merve adıgüzel » 29 May 2008, 18:45

Merhaba ben merve..
Şu anda lise 3 öğrencisiyim.Özel bir lisede okuyorum,fakat gelecek yıl için Açıköğretim Lisesine geçiş yapmak istiyorum.Üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı okumak istiyorum.Okulumda zorunlu sebeplerden dolayı eşit ağırlık sınıfında eğitim gördüm ama istediğim alan sosyal bilimler..Açıköğretime geçiş yaptığımda bu yönde bir değişiklik yapabilir miyim acaba?
Bir de Açıköğretim Lisesine geçiş yaptığımda orta öğretim başarı puanım olumsuz bi etkiye maruz kalacak mı?Yoksa girdiğim sınaVlar neticesinde mi iyi veya kötü bi hal alacak?
birçok şeye karar vermeye çalışıyorum ama aklımda böyle soru işaretleri varken doğru düzgün birşey yapamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten şimdiden minnettarım..

Kullanıcı avatarı
MeteHAN
Site Admin

Re: Bazı sorularım var ilgilenirseniz çokk sevinirimm..

Mesaj gönderen MeteHAN » 29 May 2008, 23:49

merve adıgüzel yazdı:Merhaba ben merve..
Şu anda lise 3 öğrencisiyim.Özel bir lisede okuyorum,fakat gelecek yıl için Açıköğretim Lisesine geçiş yapmak istiyorum.Üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı okumak istiyorum.Okulumda zorunlu sebeplerden dolayı eşit ağırlık sınıfında eğitim gördüm ama istediğim alan sosyal bilimler..Açıköğretime geçiş yaptığımda bu yönde bir değişiklik yapabilir miyim acaba?
Bir de Açıköğretim Lisesine geçiş yaptığımda orta öğretim başarı puanım olumsuz bi etkiye maruz kalacak mı?Yoksa girdiğim sınaVlar neticesinde mi iyi veya kötü bi hal alacak?
birçok şeye karar vermeye çalışıyorum ama aklımda böyle soru işaretleri varken doğru düzgün birşey yapamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten şimdiden minnettarım..
Açık öğretim lisesinde istediğiniz bir alana (Sizin istediğiniz Sosyal bilimler alanı dahil) kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca her kayıt yenileme döneminde alanınızı değiştirme hakkınızda vardır.
Orta öğretim başarı puananız sınavlarda aldığınız puanlarla ilgilidir. Yüksek puanlarla derslerinizi geçerseniz orta öğretim başarı puanınız yüksek olur. Aksi takdirde düşük olur.

Hatırlatma.

Açıköğretim Lisesi 2008-2009 Öğretim Yılı I. Dönemi yeni kayıt (ilk defa kayıt) işlemlerini 1 Temmuz 2008 - 29 Ağustos 2008 tarihleri arasında yapacaktır.

Kilitli

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön