çağdaş türk ve dünya tarihi nasıl çalışılır

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
virgin
Acemi

çağdaş türk ve dünya tarihi nasıl çalışılır

Mesaj gönderen virgin » 18 Tem 2014, 14:07

çağdaş türk ve dünya tarihi sanırım en zor derslerden biri 4 kredi veriyor. ben çtdt 1-2 derslerini seçtim. ama nasıl çalışacağım hakkında bi fikrim yok kitap baya ayrıntılı bir kitap geçmişte çıkmış sorulara baktım ve onlar da pek kolay sorular değiller.

arkadaşlar bu derse nasıl çalışılır ne yapmam gerek yardımcı olabilecek var mı 28 kredim kaldı, zorunlu dersim yok bu sınavda mezun olmam şart benim.

İYİLER İLK GÖRÜŞTE TANINMAZ

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: çağdaş türk ve dünya tarihi nasıl çalışılır

Mesaj gönderen Doçent » 18 Tem 2014, 17:29

bu ders zor değil yakın tarihi merak ediyorsan okuyup anlamalısın ben okuyup not alarak çalıştığım için bilgilerde kalıcı oldu sınavda zorlanmadım hiç :43: üstelik 1 ve 2 aynı anda verdim bu ders önemli :gozkırkma: ilerde girceğin sınavlarada katkısı olcak
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

virgin
Acemi

Mesaj gönderen virgin » 18 Tem 2014, 19:22

Blueberry yazdı:bu ders zor değil yakın tarihi merak ediyorsan okuyup anlamalısın ben okuyup not alarak çalıştığım için bilgilerde kalıcı oldu sınavda zorlanmadım hiç :43: üstelik 1 ve 2 aynı anda verdim bu ders önemli :gozkırkma: ilerde girceğin sınavlarada katkısı olcak
teşekkür ederim. sınav notunuz nasıldı ? bu arada ileride gireceğin sınavlar derken ne demek istedin anlamadım bu sene ygs ve lys mi kastettin eğer öyleyse bu sene girdim ama seneye tekrar gireceğim gerçekten katkısı olur mu ?

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Tem 2014, 22:24

virgin yazdı:
Blueberry yazdı:bu ders zor değil yakın tarihi merak ediyorsan okuyup anlamalısın ben okuyup not alarak çalıştığım için bilgilerde kalıcı oldu sınavda zorlanmadım hiç :43: üstelik 1 ve 2 aynı anda verdim bu ders önemli :gozkırkma: ilerde girceğin sınavlarada katkısı olcak
teşekkür ederim. sınav notunuz nasıldı ? bu arada ileride gireceğin sınavlar derken ne demek istedin anlamadım bu sene ygs ve lys mi kastettin eğer öyleyse bu sene girdim ama seneye tekrar gireceğim gerçekten katkısı olur mu ?

75-80 :sandalye: tabiki katkısı olur ayrıca dünya tarihini bilmemiz vatandaş olarakta ülkemizinde geçmişten geleceğe nasıl bir yönde olduğunu anlamamıza yardımcı olur :25:

virgin
Acemi

Mesaj gönderen virgin » 18 Tem 2014, 23:36

Blueberry yazdı:
virgin yazdı:

75-80 :sandalye: tabiki katkısı olur ayrıca dünya tarihini bilmemiz vatandaş olarakta ülkemizinde geçmişten geleceğe nasıl bir yönde olduğunu anlamamıza yardımcı olur :25:
devlet eliyle hazırlanan kitapların geleceğe pek ışık tutacağını düşünmüyorum objektif kaynaklar geçmişi daha açık anlatırlar bana göre ama okumak iyidir vesile olur hem. çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 19 Tem 2014, 00:12

objektif kaynak olduğunu düşünmüyorum :43: herkes kendi ideolijisinde dersin ki nasıl anlıycaz iyi gözlemle kendi yaşadıklarımızla :25:

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 20 Tem 2014, 10:53

Ç.T.D.T. bilmem ama Tarih 5 seçtim ve pişman oldum çok zor bir ders. :02: :39:

“Sınavlar” sayfasına dön