3dönem ünv kaydı

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
betl38
Çırak

3dönem ünv kaydı

Mesaj gönderen betl38 » 15 Ağu 2014, 19:25

gencler malum ünv kaydıma az kaldı 1 eylülde allahtan ünvmin sitesinde kaydımı internetten yapabiliyomusum internetten yapıcam 15inde dersim var başlıyo dersler yani arkadsım rektörle konustu halk eğitimden durumumu belli eden bi belge alıp onu 15inde ünv dilekçe yazıp vericekmişim öyle sonrada 22sinde tek dersim ing 8 verdiğimde çıkma belgemi alıp ünv teslim edicem bu konu hakkında ne biliyosun 3.dönem ve ünv kaydı hakkında su an kayserideyim ıspartadan çıkma belgemi ya da mezuniyet yazımı alabilirmiyim ?

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: 3dönem ünv kaydı

Mesaj gönderen Doçent » 15 Ağu 2014, 20:34

mezun yazısını öğrenci sayfanda gördüğün anda kayıtlı olduğun halk eğitimden hemen gidip alabilirsin... mezun yazısı mutlaka yazmalı :25:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 15 Ağu 2014, 20:36

Üniversite kayıt tarihi geldiğinde halk eğitim merkezine "3. dönem sınavları sonucunda mezun olacağım" derseniz size çıkma belgesi hazırlarlar.Sizde kaydınızı bu belgeyle yaptırırsınız.Daha sonra 3.dönem sınav sonuçları açıklanır, sizde diplomanızı alıp kaydınızı yaptırdığınız üniversiteye götürür, kayıt işlemlerini sonlandırırsınız.
Ayrıca belirteyim çıkma belgesini veya mezun yazısını sadece Aöl'ye ilk kayıt yaptırdığınız kurumdan alabiliyorsunuz.(Dosyalarınız filan hep orada çünkü) Yani sonradan diğer kayıt yenileme işlemlerini yaptırdığınız kurumlardan çıkma belgesi veya mezun yazısı alamıyorsunuz.

Kayıt konusunda sıkıntı yok.Asıl sıkıntı sizin imla kurallarını hiç mi hiç önemsemiyor olmanız.Lütfen beni yanlış anlamayın.Sizi yargılıyor görünmek istemem. Ama 73 kelimelik yazınızda sadece iki tane noktalama işareti kullanmanız anlaşılırlığı en alt seviyeye düşürdü. Hele yazdığınız metnin sonlarına doğru epey zorlandım olayı çözebilmek için. Sizden ricam olsun; diğer yazılarınıza lütfen biraz daha özen gösterin. Amacımın ukalalık olmadığını iletir, iyi akşamlar dilerim.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 15 Ağu 2014, 20:54

Üniversite kayıt tarihi geldiğinde halk eğitim merkezine "3. dönem sınavları sonucunda mezun olacağım" derseniz size çıkma belgesi hazırlarlar.

bu doğru ise bizde yapalım ama okuduğum resmi sitedeki haber mezun yazmadan alınamayacağı :43:

Kullanıcı avatarı
cemil.ksa
Doktor

Mesaj gönderen cemil.ksa » 15 Ağu 2014, 21:11

Aöl'nin şu sayfasını biliyorsunuzdur: https://www.facebook.com/mebaol?fref=ts

İyi akşamlar.
Aslında üniversite kazanmış bütün Aöl öğrencilerinin kafasında aynı soru işareti var:
"23-24 Ağustos sınavlarından sonra mezun olacağım, fakat üniversite kayıt tarihi ile Aöl 3.dönem sınav sonucunun açıklanma tarihi uyuşmuyor. Yoksa kayıt yaptıramayacak mıyım?" gibi.
Bu konuda yetkililerden herhangi bir açıklama gelmemesi de takdir edersiniz ki bizleri tedirgin etmekte. Bende bu sayfanın açıldığını görünce sizden bilgi almak istedim.
Özetleyecek olursam; kazandığım üniversitenin kayıt tarihi 03/09/2014 - 04/09/2014 tarihlerinde. Ancak 3.dönem sınav sonuçları 22/09/2014 tarihinde açıklanıyor. Buda benim üniversiteye kayıt yaptırmam için gerekli olan diploma veya çıkma belgesinin geç hazırlanması ve kayıt tarihini kaçırmam anlamına geliyor.
Ben kayıt tarihi geldiğinde kaydımı nasıl yaptıracağım?
Eğer üniversitenin kayıt günü halk eğitim merkezine gidersem bana "sınav sonuçları açıklanmadan üniversiteye kayıt olabilir" gibi bir yazı veya çıkma belgesi verirler mi?
Verilmiyorsa üniversite kayıt süreci nasıl ilerliyor?
Umarım bu konu hakkında bilgiye sahipsinizdir ve bizleri de aydınlatırsınız.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Onlarda şöyle bir cevap verdi:Onlarda şöyle bir cevap verdi:

Halk eğitim merkezlerine giderek 3. dönem sınavının sonucunda mezun olacağınızı söylerseniz çıkma belgesi alıp kaydınızı yapabilirsiniz. ANCAK kayıt yapıp derslerinizi veremeyip mezun olamazsanız seneye puanınız düşer. Mezun olacağınızdan kesinlikle eminseniz bu işlemi yapın.

Ayrıca Emrahk da böyle bir şeyden bahsetmişti. Sanırım borçlanmak gibi bir durum.

Edit: İkinci linki yanındaki yazılarla birlikte kopyalarsanız sayfaya ulaşabilirsiniz.Neden böyle oldu anlamadım.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 15 Ağu 2014, 21:36

sayfa kaldırılmış sanırım ulaşamadım :43:

3. dönem sınavını bitirelim halk eğitime uğrarız artık saol bilgi için :25:

betl38
Çırak

Mesaj gönderen betl38 » 15 Ağu 2014, 22:23

Cemil Bey cevapladığınız için çok teşekkür ederim .Ukalalık yapmamışsınız aylardır ben bu konuyla uğraşıyorum inanın noktalama işaretleri falan umrumda değil.Elbette bende gayet güzel konuşmasını bilirim.Şu an tek düşündüğüm üniversiteye kaydımın yapılması.Yok noktalama işaretleriymiş anlatım bozukluğuymuş umrumda değil .

betl38
Çırak

Mesaj gönderen betl38 » 15 Ağu 2014, 22:26

Peki mezuniyet incelenmesi ne zaman mezuna döner hemen mezun yazısını alabilir miyim ?

betl38
Çırak

Mesaj gönderen betl38 » 15 Ağu 2014, 22:29

Sana katılıyorum çıkma belgesi mezun olunmadan verilmiyor.Sadece mezun olucağımıza dair bir yazı alabiliriz.İşler o kadar karışık ki üniversite kayıt tarihleri yaklaştıkça mideme kramplar giriyor.Bir Allahın kuluda çıkıp doğru düzgün açıklama yapmıyor.Temmuzdan beri bu konuyla uğraşıyorum .Aramadığım yer kalmadı

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön