3.Dönem de Mezun olanlar normal kayıt yapamıyor!!

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
qwer50
Çırak

3.Dönem de Mezun olanlar normal kayıt yapamıyor!!

Mesaj gönderen qwer50 » 27 Ağu 2014, 14:33

Arkadaşlar bugün halk eğitim merkezinden ''Öğrenim Durumu'' konulu bi yazı aldım.
bununla üniversiteye 1-5 eylül tarihinde kayıt yaptıramıyorum!
Kazandığım üniversiteyi aradım. Diploma ya da Mezuniyet Belgesi olmadan kayıt yapmayız diyolar. deli olacam.
alo 147 yi aradım. kurumlar arası yazışma yapıldı kaydınızı alırlar 1-5 eylül de deniliyor. Üniversiteyi tekrar aradım başka bi kadın çıktı bu kez. 7 kasıma kadar zamanınız var mezun olunca gelin diyolar başka bişey demiyolar canım sıkkın sinirden ölecem bu nasıl işya! :x :x :x

byliseli

Re: 3.Dönem de Mezun olanlar normal kayıt yapamıyor!!

Mesaj gönderen byliseli » 27 Ağu 2014, 16:02

Klasik Türkiye işi dostum. İlli adamı stres edecekler. Rahat rahat birşey yapmak haram.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 27 Ağu 2014, 16:04

7 kasıma kadar uzatıldı diye kasımı bekliycek halimiz yok :43:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

byliseli

Mesaj gönderen byliseli » 27 Ağu 2014, 16:14

Blueberry yazdı:7 kasıma kadar uzatıldı diye kasımı bekliycek halimiz yok :43:
Hadi 22 eylülde mezun olacak arkadaşlar için sorun değil saten 1 2 hafta ders pek olmuyor. Ama ek sınavlarla olacaklar için kötü bi sürü ders kaçıracaklar bence bunu düşünmüş olmaları gerekiyor.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 27 Ağu 2014, 17:38

YÖK'ün sitesindeki resmi yazı illa ki üniversitelerin öğrenci işlerine de gidecek. Sizler de Eylül'ün ilk haftası gideceksiniz ve onlar da paşa paşa kaydınızı alacaklar. Kimisi Halk Eğitimlerden aldığınız yazıyı kabul edecek, kimisi de "seni kayıt yapalım, mezun olunca çıkma belgeni veya diplomanı getir" diyecekler. Her halükarda diğer öğrencilerle aynı anda eğitime başlayacaksınız... ;)
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

can91
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen can91 » 27 Ağu 2014, 18:22

emrahk yazdı:YÖK'ün sitesindeki resmi yazı illa ki üniversitelerin öğrenci işlerine de gidecek. Sizler de Eylül'ün ilk haftası gideceksiniz ve onlar da paşa paşa kaydınızı alacaklar. Kimisi Halk Eğitimlerden aldığınız yazıyı kabul edecek, kimisi de "seni kayıt yapalım, mezun olunca çıkma belgeni veya diplomanı getir" diyecekler. Her halükarda diğer öğrencilerle aynı anda eğitime başlayacaksınız... ;)
Bu dediğin 3.sınavla mezun olanlar için mi yoksa ek sınavla mezun olanları kapsıyor mu
29.09.2014
MEZUN

iremz
Çırak

Mesaj gönderen iremz » 27 Ağu 2014, 21:50

hangi üniversiteki ?

qwer50
Çırak

Mesaj gönderen qwer50 » 27 Ağu 2014, 22:35

emrahk yazdı:YÖK'ün sitesindeki resmi yazı illa ki üniversitelerin öğrenci işlerine de gidecek. Sizler de Eylül'ün ilk haftası gideceksiniz ve onlar da paşa paşa kaydınızı alacaklar. Kimisi Halk Eğitimlerden aldığınız yazıyı kabul edecek, kimisi de "seni kayıt yapalım, mezun olunca çıkma belgeni veya diplomanı getir" diyecekler. Her halükarda diğer öğrencilerle aynı anda eğitime başlayacaksınız... ;)
Nevşehirden kalkıp bitlis eren üniversitesine gideceğim. 900 km yol :( giderimde yapmazlarsa ne yapıyım :/ hiç bi işimiz yolunda gitmiyoya :|
iremz yazdı:hangi üniversiteki ?
Bitlis Eren Üniversitesi kardeşim :(

iremz
Çırak

Mesaj gönderen iremz » 28 Ağu 2014, 12:07

tüh gerçektende uzakmış :( ama yaparlar ya hiç endişelenme bence

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 28 Ağu 2014, 17:31

qwer50 yazdı:
Nevşehirden kalkıp bitlis eren üniversitesine gideceğim. 900 km yol :( giderimde yapmazlarsa ne yapıyım :/ hiç bi işimiz yolunda gitmiyoya :|
iremz yazdı:hangi üniversiteki ?
Bitlis Eren Üniversitesi kardeşim :(
Giderken YÖK'ün resmi yazısının çıktısını da götürürsün, sorun çıkarırlarsa gösterirsin...

http://www.yok.gov.tr/documents/10279/3 ... 6849969893
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

qwer50
Çırak

Mesaj gönderen qwer50 » 29 Ağu 2014, 11:18

Adamları aradım YÖK'ün yazısı filan umurlarında değil.
Ben adama anlatıyorum bakın böyle böyle diyorum. Adam bana ''Mezun olabileceğin nerden belli? Mezun olamazsan ek kontenjandan yerleşeceklerin hakkını gasp etmiş oluruz. YÖK'ün size tanıdığı tek kolaylık kayıt tarihlerini sizin için uzattı, Mezun olduğunuz kesinleşmeden kayıt yapmayız. diyor :03:

ceylin42
Çırak

Mesaj gönderen ceylin42 » 29 Ağu 2014, 18:27

yok artık ya nasıl umurlarında olmaz

qwer50
Çırak

Mesaj gönderen qwer50 » 29 Ağu 2014, 18:38

Verdikleri belgede zaten kesin kayıt için herhangi bir şey demiyo ne halk eğitimden aldığımız durum belgesi ne de YÖK'ün üniversiteler için hazırladığı yazı..

''mezun ol öyle gel'' diyo üniversite.

iremz
Çırak

Mesaj gönderen iremz » 29 Ağu 2014, 18:41

bu birazda kaydı yapan kişiye kalmış bi durum gibi gözüküyor sanki o zaman tanıdık var falan diye hop kaydı alınıcak bazılarının

qwer50
Çırak

Mesaj gönderen qwer50 » 30 Ağu 2014, 01:25

iremz yazdı:bu birazda kaydı yapan kişiye kalmış bi durum gibi gözüküyor sanki o zaman tanıdık var falan diye hop kaydı alınıcak bazılarının
Valla artık neyle ilgili bilmiyorumda stresten sıkıntıdan uyuyamıyorum.

Evdekilere ne diycem şimdi bir sürü soru soracaklar filn

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön