2.Tecil işlemi hakkında

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
yeryuzu33
Acemi

2.Tecil işlemi hakkında

Mesaj gönderen yeryuzu33 » 01 Eyl 2014, 00:53

Merhabalar,

Toplam dönemim 13
AOL'de okuduğum dönem 9

Toplam 101 kredim var ağustos ayında girdiğim sınavdan min 17 kredi bekliyorum. Dershaneye başladım ve bu 3 sınava girip bu sene mezun olup üniversiteye gitme savaşı içerisindeyim ek sınav şansını dahil etmiyorum tabikide.

Askerliğimi 1 kere tecil ettirdim halk eğitim merkezinden c2 belgesi alarak.
Tecil esnasında orada ki personel yıl 2016 olmadan gel ve mezun olamadığın takdirde her sene gel tecil edelim dedi.
Daha vaktim var fakat 2.kez gittiğimde halk eğitim merkezi c2 belgesi verdiği zaman üzerinde öğrenci haklarından yararlanamaz yazacak.
Tecil olamama gibi bir durumum olur mu ?

Asal -> Askeriyenin sitesinde her ney olursa olsun açık öğretim dahil 29 yaşına kadar mezun olamadığı takdirde tecil hakkımızın olduğu yazıyor.

1995 doğumluyum.

emrahk
Onursal Üye

Re: 2.Tecil işlemi hakkında

Mesaj gönderen emrahk » 01 Eyl 2014, 07:50

Merhaba, 12. dönemi geçenler öğrencilik haklarından yararlanamıyor ama indirimli seyahat vs. yapma haklarını kaybediyor. Askerliğini 29 yaşına kadar tecil hakkın var...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Askerlik Tecili” sayfasına dön