İNGİLİZCE - 5 * DERS NOTLARI

Ders notu paylaşımlarınızı bu bölümde yapabilirsiniz.
aysklms1

İNGİLİZCE - 5 * DERS NOTLARI

Mesaj gönderen aysklms1 » 16 Eyl 2014, 18:38

İngilizce 5 sınavından aklımda kalanlar;
1- kelime sorulabiliyor. Kitaplarda kısa hikayeleri konular var. Örneğin Unit 1, 1. konu : Our Future(Geleceğimiz). Bu konuya çalışırken google çeviriden yardım alarak metni Türkçeye çevirip okumuştum.
Ve kelimeleri de anlamlarıyla ezberleyip çalışmıştım. Sınavda da 1-2 soru çıkmıştı yani :gozkırkma:
2- Notlarımda da var "-ing takısı almayanlar" diye. Oradan da soru çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Simple Past Tense &Past Continuous Tense 'de önemli konulardan biri. "when, while"ı çözerseniz zaten iş tamam :D :37:
3- "since" ve " for" dan ciddili sorular gelmişti. Kolay aslında, bu konudan 3-4 soru vardı.
4- Son olarak kelimenin 3 hali var. v1-v2-v3 bunlara da göz atın derim. :gozkırkma: (en sonda notta var :ders: .)
Notlarda bunlar var genellikle. Çok konu atlamış ya da zamanım kısıtlı olduğu için hiç çalışmadıklarım vardı. Yinede sınavdan 55-60 almıştım. :tipik:
Notlarımdan çalışmak isteyen olursa dip not: Kitaptan da konuları takip etsinler çünkü bazıları önemsiz diye konu atladım bilginiz olsun :D

1.
Resim

2. (simple past tense ve past continuous tense'in anlamları)
Resim

3.
Resim

4.
Resim

5. ( part there değil, part three :utanma: :utanma: used to önemli* çalışmamışım.arzu ederseniz çalışın kitaptan )
Resim

6.
Resim

tayfun29
Uzman Doktor

Re: İNGİLİZCE - 5 * DERS NOTLARI

Mesaj gönderen tayfun29 » 16 Eyl 2014, 19:04

Teşekkür ederim.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

“Ders Notları” sayfasına dön