Mezun mu Oldum Ne?

Herşey serbest...
Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Mezun mu Oldum Ne?

Mesaj gönderen AngeL » 23 Eyl 2014, 02:28

Mezun mu Oldum Ne? (:

Ben kücükken bulundugum köyde kizlar okumazdi, okuyamazdi. Cok istememe ragmen besinci siniftan sonra okula devam edemedim. O zamanlar zorunlu egitim de 5 yillikti. Ilk yillar nasil bir sey kaybettigimi cok bilmesem de gözüm her daim okullardaydi. Sonralari farkina vardikca daha cok üzülmeye basladim. Cok yillar gecmisti ama ne zaman bir lisenin önünden gecsem, formali ögrenci görsem, yegenlerim icin onlarin okuluna ugramak zorunda kalsam aglardim. Mezuniyet törenlerinde nerde bir aglayan varsa o benimdir. Iste okul / egitim benim icimde böyle bir ukteydi. Yas ilerledi, ilerledi. Ben hala kacirdigim trenin ardindan bakiyordum. Isin acikcasi yetismek icin hicbir sey de yapmiyordum.Sonra acikögretimi duydum ama nedense cok korktum yapamam gibi geldi cünkü ilkokulun üzerinden yillarr gecmisti ve ben ögrendiklerimden hicbir sey hatirlamiyordum. Bir cesaret gittim yazildim. Önce 6-7-8 i bitirdim sonra maöl bulundugum yerde olmadigi icin düz liseye yazildim. Ben öyle "aman kitabi okumayayim da gecmis sinavlardan calisir gecerim" demedim hic, gercekten cok calistim. Cünkü ögrenmeyi seviyorum. Cok sey ögrendim. Her dönem önce kitabi okudum, özet cikardim, forumdaki ders notlarini calistim, sonra online testler, en son cikmis sorulari cözdüm. Simdi inceleme bitmis ve ben mezun olmusum. 31 yasinda lise mezunu. ( Keske yetisemem diye korkmayip üniversite sinavina da girseydim.)

Aöl'de sinava girdigim 8 dönem her daim bu forumdan faydalandim. Ben ne aöl'ün subesinden, ne halk egitimden, ne 147'den burda gördügüm yarari göremedim. Sorularima burdaki cevaplar kadar acik cevap oralardan alamadim. Anlattiklarini zaten hic anlamadim. Bu yüzden bu forum bana adim adim destek oldu. Ve ben mezun olurken bu forumda emrah42 arkadasimiza paylastigi notlar icin tesekkür ediyorum, ayrica tüm emegi gecenlere ve yönetici arkadaslarimiza da cok tesekkür ediyorum. Yeniden baslamaya cesaret edemeyen ve uzaktan uzaga benim gibi buralari takip edenler varsa denesinler, basarmak gercekten güzel sey. (:

Yalanlar üzerine inşa ettiğin onca çocuksu aşkın sayesinde
evet belki de cümle cihana hükmetmen sağlanacak
fakat tarihte asla, sahiden sana ait bir masal olmayacak!
çünkü muhtaç olduğun kudret ve de haysiyet, senin hain damarlarında zaten yok!

Ö.G.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Mezun mu Oldum Ne?

Mesaj gönderen Doçent » 23 Eyl 2014, 02:51

:23:hikayemiz nerdeyse tıpatıp benziyor senle ve aynı dönemde bitirdik :34:

çok güzel özetlemişsin herşeyi ve bu forumun katkısı çok büyük üzerimizde özellikle bizim gibi sıfırdan başlayanlar için çok daha değerli :26:

mezuniyetin tadını çıkar ve yeni hedeflere yol al...tebrikler yolun açık olsun ve bizle forumla kal :11:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Mesaj gönderen AngeL » 23 Eyl 2014, 02:57

Blueberry yazdı::23:hikayemiz nerdeyse tıpatıp benziyor senle ve aynı dönemde bitirdik :34:

çok güzel özetlemişsin herşeyi ve bu forumun katkısı çok büyük üzerimizde özellikle bizim gibi sıfırdan başlayanlar için çok daha değerli :26:

mezuniyetin tadını çıkar ve yeni hedeflere yol al...tebrikler yolun açık olsun ve bizle forumla kal :11:
Tesekkür ederim Blueberry, bir ve iki olarak ayiramadigim kitaplarda senden aldigim yardimlari da hatirliyorum. (: Sen cesaret ettin ne güzel üniversite kazandin. Asil tebrikler sana gelsin. Bakalim ben yapabilecek miyim..? Tabi ki yine buralarda olacagiz insaallah.

Ö.G.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 23 Eyl 2014, 12:23

Herkesin bir hikayesi var, sonunda diplomayla taçlanması çok güzel bir durum. Forum yeni nesil mezunlarını veriyor birer birer..

Tebrikler...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Mesaj gönderen AngeL » 23 Eyl 2014, 19:42

emrahk yazdı:Herkesin bir hikayesi var, sonunda diplomayla taçlanması çok güzel bir durum. Forum yeni nesil mezunlarını veriyor birer birer..

Tebrikler...

Tesekkür ederim. Kafamiza bir sorun takildiginda 147'den önce hemen forum aklimiza geliyor, emrahk geliyor. :) Emekleriniz icin de tesekkürler.

Ö.G.

“Serbest Kürsü” sayfasına dön