beni bilgilendirirmisiniz

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Hardcore
Çırak

beni bilgilendirirmisiniz

Mesaj gönderen Hardcore » 05 Eki 2014, 20:08

http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=701
arkadaşlar bu linkteki konuya bakarmısınız bi?

Benim şuan 50 kredim var ve önümdeki tüm sınavları 30 30 30 yapsam ve aynı zamanda üniversiteyi kazanmış olsam girebilirmiyim sizce? acil yardım lütfen

epidoras
Uzman Doktor

Re: beni bilgilendirirmisiniz

Mesaj gönderen epidoras » 05 Eki 2014, 20:15

Hardcore yazdı:http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=701

Benim şuan 50 kredim var ve önümdeki tüm sınavları 30 30 30 yapsam ve aynı zamanda üniversiteyi kazanmış olsam girebilirmiyim sizce? acil yardım lütfen
AÖL'de kaçıncı dönemin?
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
TheRummer
Doktor

Mesaj gönderen TheRummer » 05 Eki 2014, 20:24

2.Ek sınav olacağını düşünmez isek 3 dönem +1 ek sınav ile toplam her dönemde full 30 kredi alsanız 120 kredi yapar yani şu anki kredinizle 180 krediniz olur.Ygs"ye girmeniz için 2015 ygs başvuru zamanına kadar 102 krediniz olması lazım.
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır.Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Hardcore
Çırak

Mesaj gönderen Hardcore » 06 Eki 2014, 01:01

epidoras yazdı:
Hardcore yazdı:http://www.aol.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=701

AÖL'de kaçıncı dönemin?
9. dönemim.
TheRummer yazdı:2.Ek sınav olacağını düşünmez isek 3 dönem +1 ek sınav ile toplam her dönemde full 30 kredi alsanız 120 kredi yapar yani şu anki kredinizle 180 krediniz olur.Ygs"ye girmeniz için 2015 ygs başvuru zamanına kadar 102 krediniz olması lazım.
3 dönem 30 kredi = 90 değil mi? ve sonuç olarak demek istediğinizi anlayamadım

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 06 Eki 2014, 01:46

Merhaba hocam şöyle söyliyeyim ;

Her sene kesin olan 3 sınav var.
3x30 = 90
Ek sınav da olduğunu düşünürsek +30 ' da oradan sizin 50 kredi ile 170 yapar 2.ek sınav ile mezun olma şansınız var.
Üniversiteye sınavına girebilirmiyim derseniz girme şansınız var diye biliyorum eskiden 102 kredi barajı vardı şimdi baraj yok sanırım ancak o sene içerisinde mezun olma şartı olması lazım.Yine de 147 arayıp sorunuz.
Eğer bu 2.ek sınava girme hakkınız olursa mezun olma durumunuz artacaktır.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Hardcore
Çırak

Mesaj gönderen Hardcore » 06 Eki 2014, 03:21

tayfun29 yazdı:Merhaba hocam şöyle söyliyeyim ;

3x30 = 90
Ek sınav da olduğunu düşünürsek +30 ' da oradan sizin 50 kredi ile 170 yapar 2.ek sınav ile mezun olma şansınız var.
Üniversiteye sınavına girebilirmiyim derseniz girme şansınız var diye biliyorum eskiden 102 kredi barajı vardı şimdi baraj yok sanırım ancak o sene içerisinde mezun olma şartı olması lazım.Yine de 147 arayıp sorunuz.
Merhabalar hocam, benim bildiğim ek sınav, son girilen sınavdan kaldığımız dersleri geçmemiz için yapılıyor.. Bu şekilde değil mi ben mi yanlış biliyorum acaba? 30 kredi aldığım bir sınavdan sonra ek sınava hangi derslerden girebilirim anlamadım tam olarak demek istediğinizi

tayfun29
Uzman Doktor

Mesaj gönderen tayfun29 » 06 Eki 2014, 03:51

Hardcore yazdı:

3x30 = 90
Merhabalar hocam, benim bildiğim ek sınav, son girilen sınavdan kaldığımız dersleri geçmemiz için yapılıyor.. Bu şekilde değil mi ben mi yanlış biliyorum acaba? 30 kredi aldığım bir sınavdan sonra ek sınava hangi derslerden girebilirim anlamadım tam olarak demek istediğinizi
İlk ek sınavda 30 kredilik bir ders seçimi yapıyorsunuz.Ek sınavda genellikle mezun olmaya yakın -20 civarı kredisi kalanları alıyorlar eğer bu sene de istisna olursa 8 dönem üzeri olan herkes girecek şu dersi seçeceksin diye bir kaide yok.Ama 2.ek sınavların kredisi 24 ten fazla olmuyor.
Etrafında ki kurt görünümlü kuzulara değil kuzu görünümlü kurtlara dikkat et

Hardcore
Çırak

Mesaj gönderen Hardcore » 06 Eki 2014, 04:35

tayfun29 yazdı:
Hardcore yazdı:

3x30 = 90
İlk ek sınavda 30 kredilik bir ders seçimi yapıyorsunuz.Ek sınavda genellikle mezun olmaya yakın -20 civarı kredisi kalanları alıyorlar eğer bu sene de istisna olursa 8 dönem üzeri olan herkes girecek şu dersi seçeceksin diye bir kaide yok.Ama 2.ek sınavların kredisi 24 ten fazla olmuyor.
Sağolun hocam, açık öğretim ile ilgili sorular sormak için 147 yi arayayım değil mi?

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön