Açık Lise Sınavlarına Nasıl Çalışılır?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
welcometohell1905

Açık Lise Sınavlarına Nasıl Çalışılır?

Mesaj gönderen welcometohell1905 » 01 Kas 2014, 21:00

Arkadaşlar ben lise 1'de sınıfta kaldım ve açık liseye geçtim. Dersleri falan seçtim kitapları aldım bunca derslere nasıl çalışmalıyız bir sürü kitap var önümde. Kendime nasıl bir program yapayım. Kullandığınız ders programlarını paylaşabilirmisiniz :)

sem1h2612
Acemi

Re: Açık Lise Sınavlarına Nasıl Çalışılır?

Mesaj gönderen sem1h2612 » 01 Kas 2014, 22:39

Ben ilk başlarda kitaplardan çalışıyodum sınavlarda 10-12 kredi falan alıyordum sonra çıkmış sorulara çalışmaya başladım hep çıkmış soru çözdüm 25 hatta 30 krediye kadar aldığım oldu. Çıkmış sınav sorulaı kitabı olarak Musay Yayınları Son 5 Yıl kitabını aldım ve çok faydasını gördüm. www.musay.com.tr

burcu966
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burcu966 » 01 Kas 2014, 23:13

welcometohell1905 yazdı:Arkadaşlar ben lise 1'de sınıfta kaldım ve açık liseye geçtim. Dersleri falan seçtim kitapları aldım bunca derslere nasıl çalışmalıyız bir sürü kitap var önümde. Kendime nasıl bir program yapayım. Kullandığınız ders programlarını paylaşabilirmisiniz :)
Benden sana tavsiye buradaki notlardan faydalan ve geçmiş sınav sorularını çöz geçmiş sınav sorularını nota dönüştür yazarak çalış kesin başarırsın. Bende çıkmış sınav soruları olarak Musay Yayınlarını aldım. :gozkırkma:

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 02 Kas 2014, 02:31

burcu966 yazdı:
welcometohell1905 yazdı:Arkadaşlar ben lise 1'de sınıfta kaldım ve açık liseye geçtim. Dersleri falan seçtim kitapları aldım bunca derslere nasıl çalışmalıyız bir sürü kitap var önümde. Kendime nasıl bir program yapayım. Kullandığınız ders programlarını paylaşabilirmisiniz :)
Benden sana tavsiye buradaki notlardan faydalan ve geçmiş sınav sorularını çöz geçmiş sınav sorularını nota dönüştür yazarak çalış kesin başarırsın :gozkırkma:
ben kitaptan çalışıyorum cok zorlanıyorum.yeterli olurmu sizce dedikleriniz yapsak matematikle hiç alakam yok ingilizcede öyle hangi dersleri kitaptan çalışalım??

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 02 Kas 2014, 03:22

Matematikle alakan yoksa o iş zor:)benimde alakam yok o yüzden çalışmadım muaf yoluna gittim ama ingilizce kolay türkçeleriyle beraber yazıyor zaten zor birşey sormuyorlar sınavda da hatta kitaptaki kelimenin aynısını soruyorlar hiç birşey yapamıyorsan örnekleri ezberle:)Kitap olarakta kesinlikle İlayda Açık Lise YAyınlarını tavsiye ederim. Ben çok fatdasını gördüm ve hala da görüyorum.
ADALET

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 02 Kas 2014, 03:33

Ebru93 yazdı:Matematikle alakan yoksa o iş zor:)benimde alakam yok o yüzden çalışmadım muaf yoluna gittim ama ingilizce kolay türkçeleriyle beraber yazıyor zaten zor birşey sormuyorlar sınavda da hatta kitaptaki kelimenin aynısını soruyorlar hiç birşey yapamıyorsan örnekleri ezberle:)
matematikten muaf olunca daha karşına çıkmıyomu peki mezun olana kadar...

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 02 Kas 2014, 03:43

Bana mezun olana kadar 2 tane matematik geldi herkese aynımı oluyor bilmiyorum ama muaf olunca daha gelmedi o dersler
ADALET

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 02 Kas 2014, 03:50

Ebru93 yazdı:Bana mezun olana kadar 2 tane matematik geldi herkese aynımı oluyor bilmiyorum ama muaf olunca daha gelmedi o dersler
gerçektenmi :)) mat 1 mat 2 mat 3 diye karşıma çıkıcak sanıyodum...

sare
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen sare » 02 Kas 2014, 03:52

diğer zorunlu derslere nasıl çalışabilir ebru cıkan sorularamı daha önem vermeliyim??

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 02 Kas 2014, 03:55

Emin değilim işte bende mat 1-2 zorunluydu gerisi seçmeliydi ama yeni kayıt olduysan bazı zorunlu dersleri çoğalttılar mat içinde varsa o derslerin 3-4 üde görürsün eğer varsa içerik hakkında pek bilgim yok
ADALET

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 02 Kas 2014, 03:57

sare yazdı:diğer zorunlu derslere nasıl çalışabilir ebru cıkan sorularamı daha önem vermeliyim??
Öylede olur ama bence pek de güvenme ne olur ne olmaz diye kitabı aç oku yine önemli yerlerin altını çizerek 2-3 ayda hayli yeter bir zaman gerekirse okuduğun kitabı 2-3 kez oku
ADALET

burcu966
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen burcu966 » 02 Kas 2014, 06:36

Matematik le alakan yoksa muaf ol ve kurtul ben sadece bir tane matematikten muaf oldum toplam mezuniyet lik hayatımda toplam 3 dersten muaf oldum biri yabancı dil 2 fizik ve mat mat 2 yi 3 ile geçtim çohh şükür ingilizce ile aran yoksa yabancı dilini değiştirebilirsin benim yabancı dilim almancaydı ve gayet rahat geçtim ama anlayarak ve çalışarak başardım.. Çünkü almancayı seviyorum ve insan sevdiği bir dersi mutlaka başarır bu yüzden hangi dili seviyorsan onu seç almanca bizim dilimize yakın bir dil yani ingilizce gibi bir ek kelimeyi çok değistirmiyor bu yüzden bana kolay geldi ve hepsini verdim sadece almanca 2 hariç :) sende almancayı seçebilirsin tabi seviyor ve istiyorsan

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 02 Kas 2014, 10:41

Sistem benim elimde olacaktı var ya senede 50 küsurat kişi ya mezun olur ya da olmaz ama aöl gibi mükemmel eğitim müessesesini basit eğitim kurumuna çevirmezdim. Kolay herkes yapar önemli olan zoru başarmak

İlk yapacağım faaliyet muafiyet sistemini kaldırırdım. Matematik, kimya, ingilizce, fizik derslerini vermek zorundasın. Allah'ım beni bu sistemin başına getir. Bak eğitimde nasıl bir numara oluyoruz. Dualarımı kabul et ya Rabbi ( çok amin )
YArdımcı kitap olarak konu anlatımlı olarak ilayda yayınlarını, soru bankası olarak musay yayınlarını tavsiyte ederim.

Kullanıcı avatarı
Ebru93
Doktor

Mesaj gönderen Ebru93 » 02 Kas 2014, 12:07

Allah'tan değilsin rehber,öğretmen olsan öğrencin olmak istemezdim:):)
ADALET

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 02 Kas 2014, 14:14

REHBER yazdı:Sistem benim elimde olacaktı var ya senede 50 küsurat kişi ya mezun olur ya da olmaz ama aöl gibi mükemmel eğitim müessesesini basit eğitim kurumuna çevirmezdim. Kolay herkes yapar önemli olan zoru başarmak

İlk yapacağım faaliyet muafiyet sistemini kaldırırdım. Matematik, kimya, ingilizce, fizik derslerini vermek zorundasın. Allah'ım beni bu sistemin başına getir. Bak eğitimde nasıl bir numara oluyoruz. Dualarımı kabul et ya Rabbi ( çok amin )
herkesin algı kapasitesi aynı değil :43: gerekli alt yapıyı henüz belleği tazeykende almadıysa çok zor özellikle sayısalda geçerli bu...

okul öncesi eğitim bunun için önemli ingilizce gibi mat bunlar küçük yaşta işlenmesi gerek buda eğitim sistemimizin sorunu :26:

sana gelince rehber sistem senin elinde olsada istediğini yapamazsın :tipik:
Ben hepsinden aldım, İlayda Yayınlarının üstüne hiç bir kitap tanımam. İlayda Yayınları kitaplarının içinde özet konu anlatımları, deneme testleri ve çıkmış sınav soruları var. İlayda Yayınları varken başka kitaba gerek yok.
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Sınavlar” sayfasına dön