Özgür ve Yalnız Kadınlar

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Özgür ve Yalnız Kadınlar

Mesaj gönderen Doçent » 17 Ara 2014, 19:23

Dünyada feminist söylem arttıkça, aile kurumu çöküyor ve mutsuzluk artıyor. Feministler ya kötü niyetliler ve bilinçli olarak kadınlar aleyhine çalışıyorlar ya da savundukları ilkelerin sonuçlarını değerlendirme yetisine sahip değiller. Çünkü elde ettikleri sonuçlar alenen ortada. Çalışan, para kazanan, ayakları üstünde duran özgür kadınlar; yalnız ve mutsuzlar. Çoğu internetin onlara sunduğu sanal dünyada, sanal kalabalıkların içinde acı bir yalnızlıkla boğuşuyor.

Amerika’da yalnızlık bunalımındaki kadınlar için sarılma kafeleri açılıyor. Buralarda saat ücreti ile yalnız kadınlara sarılma hizmeti veriliyor. Çocuğunu babasız büyüten kadınlar için hafta sonları kiralık baba hizmeti olan şirketler de var.

Japon girişimciler bu konuda ihtiyacı fark etmişler ve yalnız kadınlar için sarılma koltuğu üretmişler. İnsana benzeyen ve kolları olan koltuğa oturunca koltuk kolları ile kişiye sarılıyor. 500 dolar verip sarılma koltuğu alınabiliyor.

Bir de yalnız uyumak istemeyen kadınlar için uyurken sarılıp yatabilecekleri insan şeklinde kucaklama yastıkları yapılmış.

Ayrıca bunlarla yetinmek istemeyen kadınlar için kiralık sevgililer( kadına gittiği yerlerde eşlik eden ve geceleri sadece sarılıp uyuyan erkekler) yalnızlık karşıtı restoranlar (her bir masada tek bir sandalyesi olan) ya da kadın müşterilere bir prensesmiş gibi davranan erkeklerin hizmet ettiği uşak kafeler…

Feministler, yıllardır söylemleri ile evli kadınlar kocalarının kölesiymiş gibi bir algı oluşturdular. Peki şimdi yalnızlıkla baş edemeyen bu kadınlar özgür mü oluyor? Kadınlar, özgürlük söylemleri ile önce çalışma hayatına itilip kapitalist sistemin uşağı oldular, şimdi de yalnızlığın kölesi. Kazandıkları para ile sahte eş, sahte yakınlık, kısacası sahte mutluluk satın almaya çalışıyorlar.
Tabii bunun devamı yaşlı bakım evleri ve akıl hastaneleri.

Feminizm kadınlara değil, Allah korkusu olmayan erkeklere hizmet ediyor. Etrafta bu kadar yalnız kadın olunca erkekler “seç, beğen, kullan” yapıyorlar. Hem de bedava. Kadınlarla kısa süreli ilişkiler yaşayıp bırakıyorlar. Kadın her seferinde işte yalnızlığımı giderecek, hayat yoldaşım bu diye bir ümitle baktığı erkekler tarafından terk ediliyor.

Kadınların yaratılışında olan bağlanma ihtiyacı ancak aile birliği içinde giderilebilir. Kadın özgür olsun diye bütün aile bağlarını kestiğinizde geriye nereye çarpacağı belli olmayan, boşlukta çırpınan kuşlar bırakmış olursunuz.

Feminizm, kadınları erkeklerle karşı karşıya getirip, aralarında bir mücadeleye sebep olduğu için, erkekleri evlilikten soğuttu. Pek çok bekar erkek evlenmek istemiyor. Çünkü kadınlara güvenmiyorlar ve evlilikten kaçıyorlar. Boşanma durumunda birlikte yaşamadıkları bir kadına nafaka ile ömür boyu bakmak zorunda kalmaktan ve mağdur olmaktan korkuyorlar.

İşin bizim için bir de şöyle bir tarafı var. Feminizmin bütün söylemlerini kabul etmiş fakat feminist olmadığını söyleyen dindar kadınlar var.

Sema Maraşlı :ok:

Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Re: Özgür ve Yalnız Kadınlar

Mesaj gönderen Cartenza » 17 Ara 2014, 19:43

evet çok sağlam değinmiş yaptıkları tek şey müstehcen tavırlar ve gereksiz eylemler bence her kadının bir erkeği her erkeğinde bir kadını olmalı bu hayatta birbirlerine değer veren saygı gösteren yoksa insan sevgi ve mutluluk alamayınca bu yola düşüyor birde bu tip kuruluslar yüzünden küçük yaştaki kızların kişilikleri ve psikolojileriyle oynuyorlar üzülüyorum acizlikten kendilerine kural çıkarıyorlar ne diyelim ki :06:
Sonuna kadar savaşmaya hazırım ve elimden geleni yapıcam !

Kullanıcı avatarı
Berber
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Berber » 17 Ara 2014, 20:02

Blueberry yazdı:Dünyada feminist söylem arttıkça, aile kurumu çöküyor ve mutsuzluk artıyor. Feministler ya kötü niyetliler ve bilinçli olarak kadınlar aleyhine çalışıyorlar ya da savundukları ilkelerin sonuçlarını değerlendirme yetisine sahip değiller. Çünkü elde ettikleri sonuçlar alenen ortada. Çalışan, para kazanan, ayakları üstünde duran özgür kadınlar; yalnız ve mutsuzlar. Çoğu internetin onlara sunduğu sanal dünyada, sanal kalabalıkların içinde acı bir yalnızlıkla boğuşuyor.

Amerika’da yalnızlık bunalımındaki kadınlar için sarılma kafeleri açılıyor. Buralarda saat ücreti ile yalnız kadınlara sarılma hizmeti veriliyor. Çocuğunu babasız büyüten kadınlar için hafta sonları kiralık baba hizmeti olan şirketler de var.

Japon girişimciler bu konuda ihtiyacı fark etmişler ve yalnız kadınlar için sarılma koltuğu üretmişler. İnsana benzeyen ve kolları olan koltuğa oturunca koltuk kolları ile kişiye sarılıyor. 500 dolar verip sarılma koltuğu alınabiliyor.

Bir de yalnız uyumak istemeyen kadınlar için uyurken sarılıp yatabilecekleri insan şeklinde kucaklama yastıkları yapılmış.

Ayrıca bunlarla yetinmek istemeyen kadınlar için kiralık sevgililer( kadına gittiği yerlerde eşlik eden ve geceleri sadece sarılıp uyuyan erkekler) yalnızlık karşıtı restoranlar (her bir masada tek bir sandalyesi olan) ya da kadın müşterilere bir prensesmiş gibi davranan erkeklerin hizmet ettiği uşak kafeler…

Feministler, yıllardır söylemleri ile evli kadınlar kocalarının kölesiymiş gibi bir algı oluşturdular. Peki şimdi yalnızlıkla baş edemeyen bu kadınlar özgür mü oluyor? Kadınlar, özgürlük söylemleri ile önce çalışma hayatına itilip kapitalist sistemin uşağı oldular, şimdi de yalnızlığın kölesi. Kazandıkları para ile sahte eş, sahte yakınlık, kısacası sahte mutluluk satın almaya çalışıyorlar.
Tabii bunun devamı yaşlı bakım evleri ve akıl hastaneleri.

Feminizm kadınlara değil, Allah korkusu olmayan erkeklere hizmet ediyor. Etrafta bu kadar yalnız kadın olunca erkekler “seç, beğen, kullan” yapıyorlar. Hem de bedava. Kadınlarla kısa süreli ilişkiler yaşayıp bırakıyorlar. Kadın her seferinde işte yalnızlığımı giderecek, hayat yoldaşım bu diye bir ümitle baktığı erkekler tarafından terk ediliyor.

Kadınların yaratılışında olan bağlanma ihtiyacı ancak aile birliği içinde giderilebilir. Kadın özgür olsun diye bütün aile bağlarını kestiğinizde geriye nereye çarpacağı belli olmayan, boşlukta çırpınan kuşlar bırakmış olursunuz.

Feminizm, kadınları erkeklerle karşı karşıya getirip, aralarında bir mücadeleye sebep olduğu için, erkekleri evlilikten soğuttu. Pek çok bekar erkek evlenmek istemiyor. Çünkü kadınlara güvenmiyorlar ve evlilikten kaçıyorlar. Boşanma durumunda birlikte yaşamadıkları bir kadına nafaka ile ömür boyu bakmak zorunda kalmaktan ve mağdur olmaktan korkuyorlar.

İşin bizim için bir de şöyle bir tarafı var. Feminizmin bütün söylemlerini kabul etmiş fakat feminist olmadığını söyleyen dindar kadınlar var.

Sema Maraşlı :ok:
harika bir saptama yapmışsın abla :01:

Kullanıcı avatarı
Dersatatürk
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Dersatatürk » 17 Ara 2014, 23:39

Özgürlükten kast edilenin bu olduğunu sanmıyorum . Bir erkekle evleniyorsun seviyorsun ama onu tanıyamamış isen dayak yiyorsun , küfür yiyorsun, cinsel obje görevi görüyorsun toplumumuzda bazı kısımlar bizzat yakından şahit oldum bizden çıkan kız geri gelmez diyor ve ailesi bu kadını geri bile kabul etmiyor kadın bunlara mecburen katlanıyor . Ama bu kadın eğer çalışan bir kadın ise en azından eşinden ayrıldıktan sonra ekonomik özgürlüğü olduğu için tek başına bile bir hayat sürebiliyor . Haberleri açın haftada en az bir kez bir erkek tarafından öldürülen bir kadın ve ya bir erkek tarafından dayak yiyen bir kadın görüceksinizdir .
---------
Tabi dediğiniz şu insan şeklinde yastık , yok sarılma merkezleridir bilmem ne onlar konusunda haklısınız .
Bence her kadın okumalı okutulmalı meslek sahibi olmalı . Bir erkek olarak söylüyorum şuan sözlüyüm ve eşim olarak gördüğüm kadının kesinlikle kendi ekonomik özgürlüğünün olmasının gerektiğini ona'da söylüyorum . Allah korusun yarın öbür gün evlensek en kötü trafik kazası geçirip nalları diksem '':)'' o çalıştığı için ne aç açıkta kalır . Ne olursa olsun kadın erkeğin elinden gelicek paraya bakmamalı . Tabi çocuk olur ona bakar ve ya bir hastalık olur bunlar istisnai konular ve ya mesleği vardır ama çalışmak istemez onlar farklı durumlar . :)
Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir. #Deizm

Resim

Okulun vereceği ilim ve irfan sayesindedir ki Türk Milleti, Türk Sanatı, Ekonomisi, Türk Şiir ve Edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 18 Ara 2014, 00:12

Elbette kızlar ve kadınlar okutulmalı ve okumalılar orası bir gerçek :ok:

lisebitmelidertlerde
Acemi

Mesaj gönderen lisebitmelidertlerde » 18 Ara 2014, 00:24

yanlızlık allaha mahsus, ama ne yalan söylim o kadar çok kalbim kırılıp terk edildim ki bundan sonra hayatımı yanlızmı idame ettirsemmi diye düşünmüyor değilim.Sevenin kıymeti bilinmiyor bu bir gerçek her zaman çok sevdim ama sevilmedim ne halleri varsa görsün. :05:

tebessümm
Doçent

Mesaj gönderen tebessümm » 18 Ara 2014, 00:26

lisebitmelidertlerde yazdı:yanlızlık allaha mahsus, ama ne yalan söylim o kadar çok kalbim kırılıp terk edildim ki bundan sonra hayatımı yanlızmı idame ettirsemmi diye düşünmüyor değilim.Sevenin kıymeti bilinmiyor bu bir gerçek her zaman çok sevdim ama sevilmedim ne halleri varsa görsün. :05:
karamsar olma öyle biri çıkar ki bu söylediklerini unutursun :mrgreen:
Kredi:193
Dönem:8
<3mezun<3 :tipik:

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 18 Ara 2014, 00:30

lisebitmelidertlerde yazdı:yanlızlık allaha mahsus, ama ne yalan söylim o kadar çok kalbim kırılıp terk edildim ki bundan sonra hayatımı yanlızmı idame ettirsemmi diye düşünmüyor değilim.Sevenin kıymeti bilinmiyor bu bir gerçek her zaman çok sevdim ama sevilmedim ne halleri varsa görsün. :05:
O zaman beklemelisin illaki biri çıkar merak etme ve emin ol tüm beklentilerini karşılar yeter ki tebessumun dediği gibi iyimser ol :12:

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 18 Ara 2014, 03:35

özgürlük bu ülkede her zman farklı algılanıyor kadın tabiki eğitimli olmalı (yeni yetişecek nesiller için ilk öğretici anne) ama boşanmak isteyen ayakları üzerinde duran kadınlar daha çok öldürülüyor ne yazıkki!

Kaldıki eğitimli olmakta kurtarmıyor eğitimli olan kişilerde cinayet işliyor ve sözlü psikolojik şiddet her türlü kadına uygulanıyor :26: fakat sorun çok sosyolojik boyutlu işin içinde toplumun mozaik yapısı kültürün etkisi birçok faktör var...Dünyanın da bir sorunu kadına uygulanan şiddet ve çocuk istismarları ama öyle tam netice alan bir ülke yok bu sorunlarla ilgili :43: gelişmiş ülkelerde aynı kadın meta olarak kullanılıyor

Yalnız kadınlara gelince kadın ne olursa olsun bağlanmak ister aksi olan kadının mutlaka sorunları vardır...Ne kadar ünlü ne kadar şöhretli bir kadında olsa kadın doğasını inkar edemez Annelik gibi kutsal bir görevi tamamlamalıdır...

Çalışan kızlara ve kadınlara soruyorum kimi zman hepside şikayetçi evlenip evde oturma hayalindeler...Geçim sıkıntısı veya çalışmaya alışmış kişilerde var tabi öyle kadınlar var ki evde durmak kabus geliyor :tipik:

Sonuçta herkes bir birey hayatında ne olması gerekir, ne bana mutluluk verir gibi kendiyle konuşan insanlar burda cins ayrımı yapmıyorum, kendiyle mutlu barışık yaşar

>Kendini sev< yerine geçerli olan SEVİLMEYİ HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSAN KENDİNİ SEV :ok:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Cartenza
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Cartenza » 18 Ara 2014, 03:42

Blueberry yazdı:özgürlük bu ülkede her zman farklı algılanıyor kadın tabiki eğitimli olmalı (yeni yetişecek nesiller için ilk öğretici anne) ama boşanmak isteyen ayakları üzerinde duran kadınlar daha çok öldürülüyor ne yazıkki!

Kaldıki eğitimli olmakta kurtarmıyor eğitimli olan kişilerde cinayet işliyor ve sözlü psikolojik şiddet her türlü kadına uygulanıyor :26: fakat sorun çok sosyolojik boyutlu işin içinde toplumun mozaik yapısı kültürün etkisi birçok faktör var...Dünyanın da bir sorunu kadına uygulanan şiddet ve çocuk istismarları ama öyle tam netice alan bir ülke yok bu sorunlarla ilgili :43: gelişmiş ülkelerde aynı kadın meta olarak kullanılıyor

Yalnız kadınlara gelince kadın ne olursa olsun bağlanmak ister aksi olan kadının mutlaka sorunları vardır...Ne kadar ünlü ne kadar şöhretli bir kadında olsa kadın doğasını inkar edemez Annelik gibi kutsal bir görevi tamamlamalıdır...

Çalışan kızlara ve kadınlara soruyorum kimi zman hepside şikayetçi evlenip evde oturma hayalindeler...Geçim sıkıntısı veya çalışmaya alışmış kişilerde var tabi öyle kadınlar var ki evde durmak kabus geliyor :tipik:

Sonuçta herkes bir birey hayatında ne olması gerekir, ne bana mutluluk verir gibi kendiyle konuşan insanlar burda cins ayrımı yapmıyorum, kendiyle mutlu barışık yaşar

>Kendini sev< yerine geçerli olan SEVİLMEYİ HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSAN KENDİNİ SEV :ok:
Dedikleriniz doğru fakat bazı insanlar olaya sosyolojik bakmıyor bağnaz bakıyor daha çok okuyan değil taklitçi bir milletiz biri birinden görürse devamı geliyor kadına şiddet ya bırak kadını şiddet ne dir ya ben kixk box kursuna gittim çok iyi eğitim aldım ama büyüdükçe bu tip seyler bana aykırı gelmeye başladı :x

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön