Hayat kolay yeter ki zor olan yoluna girmeyin..

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
nail
Yardımcı Uzman

Hayat kolay yeter ki zor olan yoluna girmeyin..

Mesaj gönderen nail » 23 Şub 2015, 19:10

Arkadaşlar Merhabalar,
Ben 18 yaşıma yeni gireceğim.. Hiç unutmam lise 1'de tam 8 dersten kalmıştım arkadaş ortamı vb şeylerden kaynaklı olarak. Arkadaşlarıma açık öğretime geçeceğimi söylediğimde dalga konusu olmuştum bilirsiniz belki yaşamış bile olabilirsiniz. O aralar yalan söylemeyeyim okuma hevesimde pek yoktu sanayi filan derken. Hayat koyar işte önemli olan aklınızı kısa zamanda başınıza getiren bir şey bulmak. Evet maalesef okuyanlarda iş sıkıntısı çekebiliyor nasip işi bunlar. Ben hiç sene kaybetmeden direk açık öğretime geçtim ve yaşıtlarımdan bir dönem önce okulumu bitirdim. Bunu sizi böbürlenmek için anlatmıyorum. Hiçbir şeyden ümit kesmemek yararınıza olacaktır. Hayat sallanacak kadar boş değil bunu öğretiyor bazı olaylar..

Çalışmadan bir şey beklemek yanlış.Temennim odur ki hepiniz bunu okuyan okumayan derslerinizde başarılı olur ve dilediğiniz yerlere gitme fırsatı bulursunuz arkadaşlar dualarım sizinle Allah yardımcınız olsun.

N.Akgün :ders: :cay:

Mesleki açık lise / Muhasebe Finansman / Ortak seçmeli ders kalmadı mezun, staj bekliyorum / Dönem 8

Solan renkleri boyamakta o boyasız boyacı

Ö.Asaf

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Hayat kolay yeter ki zor olan yoluna girmeyin..

Mesaj gönderen foundreform » 23 Şub 2015, 19:52

Bazı insanlar açık öğretimi küçük görüyor olsa bile,açık öğretim bir çok yönden avantajlı.Kayıt yenileme yaptığım zaman en az 200 veya 300 kişinin yeni kayıt dosyaları vardı.Biraz çalışıp gayret etmek lazım,ve sende de gayret varmış helal olsun yaşıtlarından önce bitirmişsin hem de mesleki açık liseyi bitirmişsin mesleki açık lise biraz daha zor.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Re: Hayat kolay yeter ki zor olan yoluna girmeyin..

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 23 Şub 2015, 22:58

nail arkadaşım, çok doğru söyledin seni tebrik ediyorum İnşallah Allah hepimizin yardımcısı olsun

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön