Dönem arası üniversiteye sınavsız geçiş

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Optimized
Acemi

Dönem arası üniversiteye sınavsız geçiş

Mesaj gönderen Optimized » 18 Haz 2015, 16:32

Merhabalar yüz yüze eğitimimi tamamladım 28 genel kültür dersim var III.Dönem sınavı ile 14'ünü verip ocak sınavında da 14'ünü verip mezun olabilirim fakat ben II.Dönem'e kaldığım için yani 1.dönem Ocak sınavı sonunda mezun olduğum için II.Dönemde Üniversiteye sınavsız geçiş hakkımla geçebilir miyim ? Yoksa seneye mi kalır ? Ona göre yaz sınavına girip-girmeme kararı vericem yani III.Dönem sınavına. Eğer dönem arasında üniversiteye geçemezsem o zaman 2015-2016 Ocak sınavı ve Mayıs sınavı ile 28 dersimi 14 I.Dönem, 14 II.Dönem olarak verip mezun olurum.

emrahk
Onursal Üye

Re: Dönem arası üniversiteye sınavsız geçiş

Mesaj gönderen emrahk » 18 Haz 2015, 21:24

Üniversiteye gidebilir miyim derken, 2015 yani bu seneki kayıtları diyorsan, planlarına göre MAÖL Ocak sınavına uzuyorsa kayıt yaptıramazsın. Ayrıca, neden sadece 3. dönem sınavıyla bu seneyi bitiriyorsun ki? Önünde ek sınav, belki de iki ek sınav olacak. Onlarla da mezun olup, sınavsız geçiş hakkını değerlendirebilirsin...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Optimized
Acemi

Mesaj gönderen Optimized » 19 Haz 2015, 13:32

emrahk yazdı:Üniversiteye gidebilir miyim derken, 2015 yani bu seneki kayıtları diyorsan, planlarına göre MAÖL Ocak sınavına uzuyorsa kayıt yaptıramazsın. Ayrıca, neden sadece 3. dönem sınavıyla bu seneyi bitiriyorsun ki? Önünde ek sınav, belki de iki ek sınav olacak. Onlarla da mezun olup, sınavsız geçiş hakkını değerlendirebilirsin...
Ek sınav ne zaman olacak acaba? Yani 3.dönem sınavına girmek yerine iki ek sınava girip ortak derslerimi verirsem mezun olabilir miyim ?

Optimized
Acemi

Mesaj gönderen Optimized » 19 Haz 2015, 14:07

Yani III.Dönem yaz sınavına girmeyip de iki ek sınava mı gireyim ?

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön