VEDA İÇİN ....

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

VEDA İÇİN ....

Mesaj gönderen ajlan45 » 10 Ara 2015, 20:43

Ben 29 yaşındayım 3 yaşında kızım var istanbulda'yım evliyim ve çocuk ve ev işlerine rağmen 1,5 yılda aol bitti ticaret lisesinden tasdiknamem vardı 66

kredi ile başlattılar.ve mutlu son 3-4 ocakta ki sınava mezunum şimdi sıra ygs de... HEDEF ; SOSYAL yada EDEBİYAT ÖĞRETMENLİĞİ AOF

bunca aydır sorularıma cevap verdiniz teşekkürler....
HAKKINIZI HELAL EDİN
12250124_10208400169066801_83402255815353509_n.jpg
ARKADAŞLAR;BAŞARILAR HEREKESE YİNE BURALARDA OLACAĞIM :.yehuu:
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Türkiye Laik'tir Laik kalacak !!!

kredi 170 dönem 10

Sercinyo
Yardımcı Asistan

Re: VEDA İÇİN ....

Mesaj gönderen Sercinyo » 10 Ara 2015, 22:59

benimde 165 kredi bende ocakta bitiriyorum kısmetse kalanlara sabır birde taktik verem ingilizce kimya matematik bu derslerde zorlananlar ek sınava bıraksınlar ek sınav çıkmış sorulardan soruluyor ingilizce 1-8 arasında tek 6 yı veremedim ben tek soruyla sizde bu taktikle geçersiniz.

bu arada Allah Bağışlasın kızın çok güzelmiş Maşallah. :nazarlik:

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 10 Ara 2015, 23:23

Maşallah kızınız çok tatlıymış :nazarlik: :35: Allah analı babalı büyütsün.
İnşallah bir sıkıntı çıkmadan bitirirsiniz ve sizi de mezunlar listesinde görürüz... Darısı da öğretmenliğinize.
Forumda herkes,bildikleri kadarıyla birbirlerine yardımcı olmaya çalışıyor.Forumda gerçekten çok iyi bilgi alışverişi yapılıyor.Tek sıkıntı mezun olan bir daha foruma girmiyor.Ben mesela mezun oldum yine de forumu bırakamıyorum.Buradaki dostluk ve arkadaşlık çok güzel.Forumda çok iyi insanlarla tanıştım ve iyi ki de tanışmışım dedim.
Mezuniyet koşulu tamamlandıktan sonra asıl heyecan o zaman başlıyor,nedenine gelecek olursak;mezuniyet incelemesinden mezun konuma gelmek için beklemek gerçekten insanı çok korkutuyor acaba bir sorun çıkacak mı diye düşünmekten kendini alamıyorsun.İnceleme bitip mezun yazınca bu sefer de diploma no verilip diplomanın basılmasını bekliyorsun.Ondan sonra da diplomanın halk eğitim merkezine gelmesini bekliyorsunuz.(Bütün bu işlemleri öğrenci sayfanızdan takip edebilirsiniz)Diploma elinize ulaşıncaya kadar toplam 3 aya yakın bir zaman geçiyor.Uzun lafın kısası mezuniyet heyecanını herkesin yaşamasını istiyorum :wink:
Siz de hakkınızı helal ediniz.İyi günler.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

Mesaj gönderen ajlan45 » 11 Ara 2015, 00:16

foundreform yazdı:Maşallah kızınız çok tatlıymış :nazarlik: :35: Allah analı babalı büyütsün.
İnşallah bir sıkıntı çıkmadan bitirirsiniz ve sizi de mezunlar listesinde görürüz... Darısı da öğretmenliğinize.
Forumda herkes,bildikleri kadarıyla birbirlerine yardımcı olmaya çalışıyor.Forumda gerçekten çok iyi bilgi alışverişi yapılıyor.Tek sıkıntı mezun olan bir daha foruma girmiyor.Ben mesela mezun oldum yine de forumu bırakamıyorum.Buradaki dostluk ve arkadaşlık çok güzel.Forumda çok iyi insanlarla tanıştım ve iyi ki de tanışmışım dedim.
Mezuniyet koşulu tamamlandıktan sonra asıl heyecan o zaman başlıyor,nedenine gelecek olursak;mezuniyet incelemesinden mezun konuma gelmek için beklemek gerçekten insanı çok korkutuyor acaba bir sorun çıkacak mı diye düşünmekten kendini alamıyorsun.İnceleme bitip mezun yazınca bu sefer de diploma no verilip diplomanın basılmasını bekliyorsun.Ondan sonra da diplomanın halk eğitim merkezine gelmesini bekliyorsunuz.(Bütün bu işlemleri öğrenci sayfanızdan takip edebilirsiniz)Diploma elinize ulaşıncaya kadar toplam 3 aya yakın bir zaman geçiyor.Uzun lafın kısası mezuniyet heyecanını herkesin yaşamasını istiyorum :wink:
Helal olsun..

kredi 170 dönem 10

Kullanıcı avatarı
Köylü Kızı
Onursal Üye

Mesaj gönderen Köylü Kızı » 11 Ara 2015, 09:44

Ajlan abla, tebrik ederim, çok iyi örnek oluyorsunuz böyle, hedefinize İnşallah ulaşırsınız, Rabbim kolaylık versin... :26:
Kızçe çok tatlı, adı ne? Allah bağışlasın, sizi görmekte çok güzel :12: Asıl siz hakkınızı helal edin... :utanma:

Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

Mesaj gönderen ajlan45 » 11 Ara 2015, 14:14

Köylü Kızı yazdı:Ajlan abla, tebrik ederim, çok iyi örnek oluyorsunuz böyle, hedefinize İnşallah ulaşırsınız, Rabbim kolaylık versin... :26:
Kızçe çok tatlı, adı ne? Allah bağışlasın, sizi görmekte çok güzel :12: Asıl siz hakkınızı helal edin... :utanma:

Adı Azra helal olsun :.yehuu:

kredi 170 dönem 10

Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

Mesaj gönderen ajlan45 » 11 Ara 2015, 20:33

foundreform yazdı:Maşallah kızınız çok tatlıymış :nazarlik: :35: Allah analı babalı büyütsün.

şimdi sınavdan sonra sonuçlar açıklandıktan sonra mezun olduğumu görünce halk eğitime gideyim mi ? nasıl anlayacağım diplomamın geldiğini ?

kredi 170 dönem 10

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 11 Ara 2015, 21:04

Öğrenci sayfanızdan diploma işleminizi takip edebilirsiniz.
Mezun olunca halk eğitime gitmeyin çünkü diplomanın gelmesi en az 3 ay sürüyor.
Öğrenci sayfanızda diplomanızın gönderildiği halk eğitim merkezi zaten yazar.

Kullanıcı avatarı
rüfeyde
Doçent

Mesaj gönderen rüfeyde » 11 Ara 2015, 23:18

Ajan tebrik ederim Rabbim hayallerini hayırlı bir şekilde çıkarsın karşına. yavruşa da masallah allah güzel saglıklı uzun ömür nasip etsin.

Bir başarı hikayesi de benden olsun gençler :34:
Bende evli 26 yaşında üstelik 5. sınıf da dahil olmak üzere halk eğitim ögrencisiyim :28: deprem maduru ilk okul diplomam bile açık ögretimden yani..
Evlendiğimde liseye başlama yaşım ancak gelmişti o zaman 18 yaşı doldurma şartı vardı tabi.Kaydımı yaptırdım tam fakat Allah ufacık bir canın hayat bulmasına vesile etti beni tabi okul direk ikinci plana atıldı.Sonrasında da doğumla birlikte en büyük imtihanımız başladı.Hastahaneler, aciller, yoğun bakımlar derken oğlumun %99 engelli olduğunun teşhisi ile dünya emellerim sıfırlandı sanki..Çok şükür imanla ayakta durabildim Enesim 3 yasına gelinceye kadar hastahanede geçti hayatımız ondan okul vs düşünemedim.Sonra eve çıkınca bir şekilde kafamı toparlamam ve artık ağlamayıp güçlü olmam gerektiğine karar verdim artık oglum herseyin farkına varıyor ve ben aglayınca oda ağlıyordu ondanda güç alarak liseye kaydımı yaptırdım etraftan buna eşimde dahil ne gerek var kendine yüklenme o kadar dersi taban bilgin olmadan yapamazsın demesine aldırmadan 2,5 senede yani 8 dönemde 199 kredi ile bitirdim üstelik hiç muaf dersim de olmadı.Geçen sene ygs ye girdim 241 puan aldım hedefimin üstünde idi ve bana en mantıklı seçim olan İlahiyat Ön Lisans Programına katıldım. Yarın da ilk sınavımı vereceğim Allahın izni ile. Başarı hikayem bitmedi tabi ki :25: Etrafımdakiler hala bu cocukla okusan ne olacak çalışabilecekmisin ki ? sorularına hic aldırış etmeden devam ediyorum. Benim amacım çalışmak değil kendimi yetiştirmek, geliştirmek zaten ben iki cihanın en şanlı mesleğini yapıyorum (annelik) diyorum :tipik: :25:

Sadece gayret gösterin takdiri Allahtan bekleyin Allah gayret edenin emeğini boşa çıkartmıyor inanın.Herşey gönlünüzce olsun :40:
Gülene neden gülüyorsun diye sorulmaz; ama ağlayana neden ağladığı sorulur.
Sen de dualarında ağla ki, Rabbin sebebini sorsun!

Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

Mesaj gönderen ajlan45 » 12 Ara 2015, 00:34

rüfeyde yazdı:Ajan tebrik ederim Rabbim hayallerini hayırlı bir şekilde çıkarsın karşına. yavruşa da masallah allah güzel saglıklı uzun ömür nasip etsin.

Bir başarı hikayesi de benden olsun gençler :34:
Bende evli 26 yaşında üstelik 5. sınıf da dahil olmak üzere halk eğitim ögrencisiyim :28: deprem maduru ilk okul diplomam bile açık ögretimden yani..
Evlendiğimde liseye başlama yaşım ancak gelmişti o zaman 18 yaşı doldurma şartı vardı tabi.Kaydımı yaptırdım tam fakat Allah ufacık bir canın hayat bulmasına vesile etti beni tabi okul direk ikinci plana atıldı.Sonrasında da doğumla birlikte en büyük imtihanımız başladı.Hastahaneler, aciller, yoğun bakımlar derken oğlumun %99 engelli olduğunun teşhisi ile dünya emellerim sıfırlandı sanki..Çok şükür imanla ayakta durabildim Enesim 3 yasına gelinceye kadar hastahanede geçti hayatımız ondan okul vs düşünemedim.Sonra eve çıkınca bir şekilde kafamı toparlamam ve artık ağlamayıp güçlü olmam gerektiğine karar verdim artık oglum herseyin farkına varıyor ve ben aglayınca oda ağlıyordu ondanda güç alarak liseye kaydımı yaptırdım etraftan buna eşimde dahil ne gerek var kendine yüklenme o kadar dersi taban bilgin olmadan yapamazsın demesine aldırmadan 2,5 senede yani 8 dönemde 199 kredi ile bitirdim üstelik hiç muaf dersim de olmadı.Geçen sene ygs ye girdim 241 puan aldım hedefimin üstünde idi ve bana en mantıklı seçim olan İlahiyat Ön Lisans Programına katıldım. Yarın da ilk sınavımı vereceğim Allahın izni ile. Başarı hikayem bitmedi tabi ki :25: Etrafımdakiler hala bu cocukla okusan ne olacak çalışabilecekmisin ki ? sorularına hic aldırış etmeden devam ediyorum. Benim amacım çalışmak değil kendimi yetiştirmek, geliştirmek zaten ben iki cihanın en şanlı mesleğini yapıyorum (annelik) diyorum :tipik: :25:

Sadece gayret gösterin takdiri Allahtan bekleyin Allah gayret edenin emeğini boşa çıkartmıyor inanın.Herşey gönlünüzce olsun :40:

:11: :11: :11: :11:

kredi 170 dönem 10

BurakErdoğann

Mesaj gönderen BurakErdoğann » 12 Ara 2015, 00:40

Ya bana bi yardımcı olurmusunuz ben nasıl derse çalışacağıma karar veremedim bi sürü kitap verdiler nerden başlasam napsam bilemedim ders çalışma tekniği olanlar akıl verebilirmi

Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

Mesaj gönderen ajlan45 » 12 Ara 2015, 00:50

foundreform yazdı:Öğrenci sayfanızdan diploma işleminizi takip edebilirsiniz.

benim öğrenci sayfamda diploma diye bir seçenek yok ama nasıl anlayacağım ?

kredi 170 dönem 10

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 12 Ara 2015, 00:59

ajlan45 yazdı:
foundreform yazdı:Öğrenci sayfanızdan diploma işleminizi takip edebilirsiniz.

benim öğrenci sayfamda diploma diye bir seçenek yok ama nasıl anlayacağım ?
Durumunuz da mezun yazısını gördükten sonra,diploma bilgilerini görebileceğiniz sayfa eklencektir.

Kullanıcı avatarı
ajlan45
Doktor

Mesaj gönderen ajlan45 » 12 Ara 2015, 15:55

BurakErdoğann yazdı:Ya bana bi yardımcı olurmusunuz ben nasıl derse çalışacağıma karar veremedim bi sürü kitap verdiler nerden başlasam napsam bilemedim ders çalışma tekniği olanlar akıl verebilirmi

benim tekniğim şudur,

eğer kitaplar sıkıcı geldiyse http://www.aol.meb.gov.tr/sayfaoku.php?id=11

linkini indir oradan geçmiş sınav sorularını çöz bi yandanda deftere notlar yaz mesela atom bombası nereye atıldı der soruda sen hem ezberle hem yaz bomba japonyaya atıldı yaz hem not al hem ezberle bu yöntemle kitapsız kolay ve akılda kalıcı oluyor.

kredi 170 dönem 10

“Sınavlar” sayfasına dön