Askerlik tecil hakkında...

Askerlik Tecili ve İşlemleri Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
mim

Askerlik tecil hakkında...

Mesaj gönderen mim » 28 Oca 2016, 07:22

merhaba ben 19 yaşındayım mayısta 20yi doldurucam.
açık liseden 2-3 ocak 2016'da girdiğim sınavın sonuçlanmasıyla mezun oldum.
4 şubata kadar askerliği tecil ettirmem gerekiyor fakat kayıt yenileyemiyorum.
yeni mezun olduğum için diplomam da yok elimde.
askerliğimi tecil ettirebilmek için ne yapmam gerekir yardımcı olur musunuz bir kaç günüm kaldı.

not: bugün 28 ocak 2016 sonuçlar yeni açıklandı yani yeni mezun oldum ne yapmam lazım 4 şubattan evvel tecil ettirebilmem için yardımcı olun lütfen.

r@m@z@n
Yardımcı Uzman
İletişim:

Re: Çok Acil Lütfen Yardım (askerlik tecil)

Mesaj gönderen r@m@z@n » 28 Oca 2016, 12:08

öğrenci olmadan 2 yıl tecil ettirme hakkın var

mim

Mesaj gönderen mim » 28 Oca 2016, 18:01

r@m@z@n yazdı:öğrenci olmadan 2 yıl tecil ettirme hakkın var

nasıl yani tam anlayamadım. tecil ettirmem için halk eğitim merkezinden ne gibi bi belge alıp da askerlik şubesine gidersem tecilimi sorunsuz yaparlar?

servetinanc
Doktor

Mesaj gönderen servetinanc » 28 Oca 2016, 18:37

mezun olduysan eğer, mezun olduktan sonra tecil ettirmeden 2 yıl daha tecilli sayılıyorsun otomotikmen.. ama yine de askerlik şubesine tecil için gidiceksen, halk eğitim merkezinden askerlik tecili için EKC2 belgesi alıp, o belge ile askerlik şubesine gidiceksin.

mim

Mesaj gönderen mim » 28 Oca 2016, 19:21

servetinanc yazdı:mezun olduysan eğer, mezun olduktan sonra tecil ettirmeden 2 yıl daha tecilli sayılıyorsun otomotikmen.. ama yine de askerlik şubesine tecil için gidiceksen, halk eğitim merkezinden askerlik tecili için EKC2 belgesi alıp, o belge ile askerlik şubesine gidiceksin.
ben sonuçların bugün açıklanmasıyla yeni mezun oldum fakat e devlette 4 şubata kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur gibi bir şey yazıyordu bugün tekrar baktığımda 4 şubat yazan yer 1 şubat oldu. 1 şubata kadar halletmem gerekiyor galiba. aöl sitesinden öğrenci girişi yaptığımda mezun olarak görünüyorum bugün itibariyle. fakat şuan ne yapmam lazım 1 şubattan sonra kaçak mı olcam? veya öyle olmamak için askeriyeye ne tür bir belge ile gitmem gerek yoksa dediğiniz gibi mezun olduğum için otomatikmen tecilli mi olucam

“Askerlik Tecili” sayfasına dön