Sigorta ve Açık Lise

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ismail188
Acemi

Sigorta ve Açık Lise

Mesaj gönderen ismail188 » 11 Mar 2016, 19:31

18 yaşındayım babam emekli fakat onun üstünden çıktım Açık Lise'de okuyorum daha önce Halk Eğitim Merkezinden okuduğuma dair belge alıp İlçe Sigorta yerine götürmüştüm ve adam 2016 yılı başında tekrar kağıt getir dedi bende 2016 Ocak ayında okuduğuma dair bir kağıt daha götürdüm buraya kadar her şey normal fakat 2-3 Hafta önce işe girdim ve iş yeri sahibi mecbur Sigorta yaptı beni ve bugün işten ayrıldım tekrar İlçe Sigorta merkezi yerine okuduğuma dair kağıt götürmeme gerek var mı ? Yardımcı olur musunuz ? Teşekkür Ederim...

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Re: Sigorta ve Açık Lise

Mesaj gönderen foundreform » 11 Mar 2016, 20:08

ismail188 yazdı:18 yaşındayım babam emekli fakat onun üstünden çıktım Açık Lise'de okuyorum daha önce Halk Eğitim Merkezinden okuduğuma dair belge alıp İlçe Sigorta yerine götürmüştüm ve adam 2016 yılı başında tekrar kağıt getir dedi bende 2016 Ocak ayında okuduğuma dair bir kağıt daha götürdüm buraya kadar her şey normal fakat 2-3 Hafta önce işe girdim ve iş yeri sahibi mecbur Sigorta yaptı beni ve bugün işten ayrıldım tekrar İlçe Sigorta merkezi yerine okuduğuma dair kağıt götürmeme gerek var mı ? Yardımcı olur musunuz ? Teşekkür Ederim...
Gerek olup olmadığını,e-Devlet sisteminden öğrenebilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu kısmına gelip,SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi) sayfasına giriş yapıp gerekli bilgileri görebilirsiniz.
Eğer "Durum:Müstehaktır, provizyon alabilir." yazıyorsa sıkıntı yok,halen babanızın üzerine kayıtlı durumdasınız.
20 yaşına kadar lise,25 yaşına kadar üniversite öğrencileri anne veya babalarının üzerine kayıtlı olarak sağlık haklarından yararlanabilir.
Lise öğrencileri;Halk eğitim merkezinden öğrenci belgesi alarak.
Üniversite öğrencileri;e-Devlet'den öğrenci belgesi alarak,SGK merkezine gidip,ailesinin üzerine kendilerini sigorta ettirebilirler.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

ismail188
Acemi

Mesaj gönderen ismail188 » 12 Mar 2016, 22:53

foundreform yazdı:
ismail188 yazdı:18 yaşındayım babam emekli fakat onun üstünden çıktım Açık Lise'de okuyorum daha önce Halk Eğitim Merkezinden okuduğuma dair belge alıp İlçe Sigorta yerine götürmüştüm ve adam 2016 yılı başında tekrar kağıt getir dedi bende 2016 Ocak ayında okuduğuma dair bir kağıt daha götürdüm buraya kadar her şey normal fakat 2-3 Hafta önce işe girdim ve iş yeri sahibi mecbur Sigorta yaptı beni ve bugün işten ayrıldım tekrar İlçe Sigorta merkezi yerine okuduğuma dair kağıt götürmeme gerek var mı ? Yardımcı olur musunuz ? Teşekkür Ederim...
Gerek olup olmadığını,e-Devlet sisteminden öğrenebilirsiniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu kısmına gelip,SPAS Müstehaklık Sorgulama(Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi) sayfasına giriş yapıp gerekli bilgileri görebilirsiniz.
Eğer "Durum:Müstehaktır, provizyon alabilir." yazıyorsa sıkıntı yok,halen babanızın üzerine kayıtlı durumdasınız.
20 yaşına kadar lise,25 yaşına kadar üniversite öğrencileri anne veya babalarının üzerine kayıtlı olarak sağlık haklarından yararlanabilir.
Lise öğrencileri;Halk eğitim merkezinden öğrenci belgesi alarak.
Üniversite öğrencileri;e-Devlet'den öğrenci belgesi alarak,SGK merkezine gidip,ailesinin üzerine kendilerini sigorta ettirebilirler.
Çok ama çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
foundreform
Doçent

Mesaj gönderen foundreform » 12 Mar 2016, 23:38

Rica ederim.
AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ALAN YOK
TOPLAM KREDİ : 204 / MEZUN
MEZUNİYET TARİHİ : 10/08/2015

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön