ASKERLİK TECİL İŞLEMİ (ÖNEMLİ)

Her Konuda Tartışabilirsiniz
hozan

ASKERLİK TECİL İŞLEMİ (ÖNEMLİ)

Mesaj gönderen hozan » 21 Ağu 2016, 10:58

Merhaba arkadaşlar ben bir kaç senedir (özellikle geçtiğimiz dönem haricinde) 2 yıldır her dönem kaydı yenileyip sınava dahi gitmeden zaman geçirdim böylelikle 12 dönemi yavaşta olsa doldurdum yaş şuan 21 ( ilk yıl kayıt yaptırmaya gitmiyordum o yüzden biraz daha uzun sürdü ama sonra aksatmadan sürekli yeniledim ) buradan varmak istediğim şuan yaş 21 oldu 95 liyim yumurta kapıya dayandı ve aslında zaten 3 aydırda düzenli her gün sınav için hazırlanıyordum hedefimi dahi yüksek belirledim kaynakları tek tek eritiyorum

tüm kredileri eksiksiz alıp geçen mayıstaki sınavı verdim şuan 112 kredi yani önümdeki 3 sınavla beraber bitirme şansım var ( en azından ben öyle biliyorum eğer yeterince çalışılırsa 3 dönem kredisiyle ek sınavsız dahi verebilirim doğruysa? ) tüm detaylara göre net cevap verebilirsiniz diye böyle tam anlattım 2017 ocakta geçen mayısta ek-c2 ile uzattırdığım tecil süresi doluyor ve benimde dönem o zamana kadarki sınavlarla 14. 15. döneme ulaşmış olacak yani işin özü 14.-15.dönemlerde 21 yaşındayken (hatta martta 22 ) yine de tecil edilebilir mi? ek-c2 alırken alamama ihtimali yaşar mıyım? ya da alma ihtimalim var mı lütfen bu konuda tecrübesi bilgisi olan bir arkadaş aklımdaki bana dert olan şu soruları yok edebilirse, herkese iyi günler

wawel

Re: ASKERLİK TECİL İŞLEMİ (ÖNEMLİ)

Mesaj gönderen wawel » 21 Ağu 2016, 19:03

29una kadar serbestsin yeter ki 25 ve ustu donemde olma. Bütün sınavlara girmeye çalış. Askerlik şubesine giderken tecil belgenle beraber aldığın kredileride okula mühürlet. 26 yasında hala acık lise okuyan adamın tecil edildiğini gördüm.

hozan

Mesaj gönderen hozan » 21 Ağu 2016, 20:53

wawel yazdı:29una kadar serbestsin yeter ki 25 ve ustu donemde olma. Bütün sınavlara girmeye çalış. Askerlik şubesine giderken tecil belgenle beraber aldığın kredileride okula mühürlet. 26 yasında hala acık lise okuyan adamın tecil edildiğini gördüm.
Anladım yani eğer bu sene önümüzdeki sınavlara düzenli yeniletip girersem ocakta tecil için ek c2 belgesi istemeye gittiğimde kesinlikle bir sorun yaşanmaz değil mi? ösym sınav başvurusunu da ilk defa bu sene yapacağımdan başka türde bir niyetim yok tek derdim sınava girip aksilik olmayıp kazanmışsam kayıt sırasında bu sıkıntıyı yaşamamak çünkü tamda yazın kayıt zamanı askerlik durumum sorun yaratacak

wawel

Mesaj gönderen wawel » 21 Ağu 2016, 22:20

Sıkıntı yok. Devlet zaten asker almak istemiyor bu olaylardan sonra. Bedelli falanda gündeme giriyor yine. Ama yinede Sen bi an önce okulu bitirmeye bak ne olur ne olmaz. 1995 doğumlular üniversiteyi bitirmişlerdi su an. Sen ek sınavlara falanda gir. Kayıt yeniletmen biseyi değiştirmiyor sınava girmedikten sonra. Orda ki memura bağlısın. Kağıtta görüyor herşeyi. Bide Bakaya kalma sakin hoplatırlar yoksa.

wawel

Mesaj gönderen wawel » 21 Ağu 2016, 22:22

Aralıkta gittiğimde biri bankadan borçludur yazısı alıp askerlik şubesine getirmişti. 2 sene borcu bitene kadar tecil ettiler özel nedenlerden. Ailesi mi fakirdi yoksa evin tek erkeğimiydi bilemem tabi.

Kullanıcı avatarı
jass
Doktor

Mesaj gönderen jass » 22 Ağu 2016, 00:00

Açık lise 13 dönem şartı vardı sanki.

hozan

Mesaj gönderen hozan » 22 Ağu 2016, 01:18

wawel yazdı:Sıkıntı yok. Devlet zaten asker almak istemiyor bu olaylardan sonra. Bedelli falanda gündeme giriyor yine. Ama yinede Sen bi an önce okulu bitirmeye bak ne olur ne olmaz. 1995 doğumlular üniversiteyi bitirmişlerdi su an. Sen ek sınavlara falanda gir. Kayıt yeniletmen biseyi değiştirmiyor sınava girmedikten sonra. Orda ki memura bağlısın. Kağıtta görüyor herşeyi. Bide Bakaya kalma sakin hoplatırlar yoksa.

Aralıkta gittiğimde biri bankadan borçludur yazısı alıp askerlik şubesine getirmişti. 2 sene borcu bitene kadar tecil ettiler özel nedenlerden. Ailesi mi fakirdi yoksa evin tek erkeğimiydi bilemem tabi.
Banka borcu gibi bir durumum yok fakat o farklı bir konuyu ilgilendiren özel bir durum sanırım, öyle bir durumum yok veya benzer özel durumlar varsa benim ilgim var mı bilmiyorum maddeleri araştırdım ama banka durumunu bile yeni duyuyorum.

Devletin asker almak istememesi vb de biraz politik düşünce olduğundan aradığım yanıt pek o şekilde değil.Mayıstan bu yana düzenli çalışıyordum sonra birden aklıma bu sorun takıldığından kendi durumuma göre tam bilgi edinmek için konuyu açtım.
95'lilerle alakalı dediğiniz ise, 2013 yazında yani bundan 3 yıl öncesinde girildi yani 2 yıllık okumadılarsa daha devam ediyordur. Bakaya kesinlikle düşmemeye dikkat ederim ondan önceki aşama zaten aylar sürdüğü için o noktaya gelmeden gidip ilgilenmiş olurum teşekkürler :)
jass yazdı:Açık lise 13 dönem şartı vardı sanki.
Evet bende öyle biliyordum ama sonra araştırırken burada 2-3 konu buldum 1 yıl öncesi de olsa 15 dönemi olan biri ek c2 aldığını yazmış böyle 1-2 konu daha vardı yönetici(bu forumdaki) de yorum yapmıştı "alabilirsin" gibi..
Bende böyle bir durum var sanırım ama(varsa) ihtimali ne kadar ya da kesin mi net mi? gibi tam bilgi bulabilirim diye buradan bilene danışmak istedim sanırım 12. dönem sonrası sadece öğrencilikle ilgili paso vb. haklar alınıp ek c2 belgesi yinede verilebiliyormuş ama dediğim gibi "muş" yani ben tam emin değilim. :)

Konuya desteğiniz için yinede teşekkürler en azından net cevap gelene kadar canlı tutar :)

wawel

Mesaj gönderen wawel » 22 Ağu 2016, 15:22

13 ve ustu dönemlerde Zorunlu öğrencilik yok evet. Orada ki memur senin kredine ve girdiğin sınavlara göre ediyor tecilini zaten. Ama liseden en fazla 4 defa tecil edersin diye biliyorum. Ben su an 180 kredide olduğum icin aralıkta gidince tekrar tecil edecekler. Ocakta ki ilk sınavda okul bitecek ve 3 yıl tecilli olacam toplamda. O yüzden bi an önce liseyi bitir

hozan

Mesaj gönderen hozan » 23 Ağu 2016, 07:52

wawel yazdı:13 ve ustu dönemlerde Zorunlu öğrencilik yok evet. Orada ki memur senin kredine ve girdiğin sınavlara göre ediyor tecilini zaten. Ama liseden en fazla 4 defa tecil edersin diye biliyorum. Ben su an 180 kredide olduğum icin aralıkta gidince tekrar tecil edecekler. Ocakta ki ilk sınavda okul bitecek ve 3 yıl tecilli olacam toplamda. O yüzden bi an önce liseyi bitir
Teşekkürler, sınavlara dediğim gibi kesinlikle zaten gireceğim amacımda önümdeki 3 sınavla birlikte elimden geleni yapıp bitmesini sağlamak zaten ek sınava ucu ucuna bırakırsam yine üzücü olur ama ben elimden geleni yapayım da dediğin gibi sınavlara girmeme vb bakarak olumlu değerlendirirse ne mutlu, kafaya takmamaya çalışacağım çünkü pek net bir yanıt yok bu konuda sanırım sadece o kişilerin inisiyatifi gibi görünüyor.İyi çalışmalar yardımın için sağol.

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön