MUAFLIK Konusunu çözemiyorum YARDIM

Diploma ve Mezuniyet Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
ToFF

MUAFLIK Konusunu çözemiyorum YARDIM

Mesaj gönderen ToFF » 11 Eki 2016, 15:59

Selamlar arkadaşlar açık liseye ilk kaydını yeni yaptırmış, aynı zamanda forumdada bir okadar yeni olan arkadaşınızım.. Benim problemim şu; ben liseyi 3 sene örgün eğitimde okudum. 9.sınıfı tamamladım fakat 10.sınıfta 2 kez tekrara düşünce okuldan ayırtıldım. Açık lise (alan yok) kaydımı yaptırdım derslerimi seçtim matematik 1-2, fizik 1-2, kimya 1-2 den muaf görünüyorum. Bildiğim kadarıyla matematik 1-2 zorunlu sadece. Ve ben bunlardan muaf görünüyorum. Ama ders seçimi yaptığımda ortak derslerde matematik 3-4, fizik 3-4, kimya 3-4 duruyordu ve dönem farkından onları seçmeden geçmeme izin vermedi sistem ki verse bile hala ortak yani zorunlu ders durumundalar ? Sadece 1-2 zorunluysa matematikte neden 3-4'ü de seçmek zorunda kaldım ? 3 senelik örgün hayatımda matematik fizik kimya hep zayıftı yani 1'di. Ben şimdi mat 3-4 ten muaf olmak için 3 kere daha mı seçicem ? Yardımlarınız, aydınlatmalarınız için şimdiden çok teşekkürler..

alonewlkan

Re: MUAFLIK Konusunu çözemiyorum YARDIM

Mesaj gönderen alonewlkan » 13 Eki 2016, 17:23

muaf derken o derslerden geçmiş görünmektesin. Eğerki zorunlu derslerin varsa sınavlarda ilk onları seçerek girmeye başla. Zorunlu derslerin bitince mezun olmazsan kredin yetmezse kolay dersleri yaz geçersin zaten :)

“Diploma ve Mezuniyet” sayfasına dön